Екіпаж судна "Фаїна" прибув до України
На борту літака прибули 20 членів епікажу - 17 українців, двоє росіян та громадянин Латвії.
В аеропорту Бориспіль їх зустрічали президент Ющенко, а також власник судна, який заплатив понад три мільйони доларів за його звільнення.
Президент України Віктор Ющенко вважає, що найголовнішим результатом операції зі звільнення судна «Фаїна» є те, що обійшлось без людських жертв з української сторони.
Про це він сказав під час зустрічі з родичами екіпажу «Фаїни», які прибули в міжнародний аеропорт «Бориспіль», щоб зустріти моряків.
«Саме головне, що вони живі. Все решта можна вирішити», - сказав Президент.
За словами Президента, були проведені непрості драматичні переговори, але якщо потрібно було б почекати ще два місяці, але щоб всі члени екіпажу залишились живі, він радив би чекати.
Батько одного з моряків, Віктор Шаповалов, так розповів в інтерв'ю Бі-Бі-Сі про стан здоров'я сина Дениса: "Після чотирьох місяців харчування рисом і макаронами не лише у нього, а й у всіх членів екіпажу велике знесолення організму."
Родичі моряків критикували українську владу за недостатні зусилля задля звільнення моряків.
Заручників з Фаїни було звільнено наприкінці січня.
Тим часом, інформаційні агентства повідомляють, що сомалійські пірати звільнили за викуп захоплене у листопаді японське судно.
А американський флот затримав цього тижня 16 підозрюваних піратів в Аденській затоці.
Водночас лунають застереження про можливе посилення піратських нападів в результаті покращення там погоди.
Танки прибули в Кенію
Напередодні зареєстрований в Україні корабель з вантажем військового спорядження і техніки, який пірати захопили у вересні минулого року, прибув до порту Момбаса, де його зустріли делегації українського і кенійського урядів.
Речник міністерства оборони Кенії Давид Мусіла заявив українській делегації, що танки та інша зброя на борту судна були придбані в України кенійським урядом.
Міноборони Кенії висловило здивування тим, що в засобах інформації з'явилися припущення, що вантаж військової техніки міг прямувати не в Кенію, а якусь іншу країну.
Керівник служби зовнішньої розвідки України Микола Маломуж, який очолює українську делегацію, що зустрічала Фаїну в Кенії, також підтвердив, що вантаж з тридцяти танків Т-72 і тисяч набоїв був призначений кенійському війську.
Однак, спеціальні парламентські комісії і в Кенії, і в Україні досліджують версію, що той вантаж міг бути призначеним для південного Судану.
Кореспондент Бі-Бі-Сі у Східній Африці каже, що в разі як ця версія підтвердиться, це може стати конфузом для кенійського уряду, оскільки чотири роки тому він був посередником у замиренні північного і південного Судану.
Судно «Фаїна» було захоплене піратами 25 вересня минулого року біля берегів Сомалі. У складі екіпажу судна – 17 громадян України. На борту «Фаїни» знаходяться 33 танки Т-72, гранатомети, зенітні установки і боєприпаси, які Україна продала Кенії.
4 лютого пірати Сомалі одержали 3,2 млн. дол. викупу за український суховантаж і залишили судно.
Джерело: Бі-Бі-Сі, http://www.bbc.co.uk/ukraini....s.shtml