реклама партнерів:
Головна » Британська група під назвою «Українці» випустила новий альбом

Британська група під назвою «Українці» випустила новий альбом


Коментарі: 0 КУЛЬТУРА

Допомога проекту Європейської України - благодійний внесок
ваша підтримка важлива для незалежного видання
стань патроном
Легендарна на британській незалежній музичній сцені група The Ukrainians, що виконує пісні українською мовою і змішує східноєвропейські мотиви із західними популярними віяннями, видала новий альбом під назвою «Діаспора» після кількарічної перерви.
Нині група здійснює ознайомчий тур концертними залами Великої Британії.
Однією із композицій, що увійшла до нового альбому і привертає до себе увагу, є інтерпретація «Угорського танцю N5» німецького композитора 19 століття Брамса. Я запитав у засновника The Ukrainians, колишнього учасника культової британської команди Wedding Present Пітера Соловки про причину появи цієї речі в альбомі, присвяченому діаспорі.
Пітер Соловка зазначив: «Із самого дитинства я та й, думаю, багато хто з людей східноєвропейського походження, коли слухають цю мелодію, відразу знають, з якої частини світу вона походить – зі Східної Європи. Ми подумали, як її міг написати Брамс, який ніколи не виїздив із Німеччини? Виявилося, що на початку кар’єри він давав концерти для багатіїв із таким собі скрипалем Еді Ременьї – біженцем після повстання 1848 року з угорського міста Мішкольц, що в Карпатах недалеко від Словаччини, Польщі та України. Там тоді була справжня мішанка народів. Ременьї грав із Брамсом свої твори, а Брамс пізніше оприлюднив «Угорські танці». Ременьї намагався навіть судитися, але в ті часи це було неможливо. Тому Брамс здобув гроші, визнання, а цього діаспорного музику, Еді Ременьї, було цілком забуто. Тож ця пісня є даниною всім біженцям – політичним, економічним, які прибули на Захід і намагаються забезпечити собі гідне життя, незважаючи на упередженість до них».

Музика групи має суто українське і східноєвропейське коріння
Новий альбом, в якому музиканти, більшість із яких має якийсь зв’язок зі Східною Європою, досліджують проблеми діаспори, тобто людей, котрі з кожним новим поколінням все далі відходять від рідного коріння культурно, вийшов 16 лютого.
Пітер Соловка сказав, що так само й музика його групи: має українське й східноєвропейське коріння, але, водночас, люди, які не є українцями, сприймають її як складову нинішньої британської багатокультурності. Її західний вимір робить її прийнятною для британського слухача.
The Ukrainians здобули популярність у Британії та інших європейських країнах 20 років тому після того, як кілька разів потрапили до надзвичайно популярної музичної програми радіо-ді-джея Джона Піла. Один із виступів у Піла музичний журнал MOJO назвав серед 20 найкращих у цій програмі, поруч із такими китами поп-сцени, як групи Nirvana, Pink Floyd, The Buzzcocks та Joy Division.
Відтоді вони записали численні альбоми, мали десятки турів та виступів на фестивалях. Популярність групи дослівно надала їй космічного виміру. Одного дня американська космічна агенція НАСА зіграла їхню інтерпретацію «Розпрягайте, хлопці, коней» на космічному кораблі для астронавтки Гайдемарі Стефанишин-Пайпер

Джерело: "Радіо Свобода", http://www.radiosvoboda.org/content/Article/1496065.html






Модуль не активізовано (module is not installed)

Останні новини

11:19
22-Груд-2024
Круглий стіл у Чернігові до 87-річчя від дня народження В’ячеслава Чорновола
21 грудня у Чернігові, в Музеї боротьби за відновлення незалежності України на Черніг
12:18
20-Груд-2024
Московською ракетою пошкоджено в Києві унікальну пам’ятку національного значення — Миколаївський костел
Вранці 20 грудня внаслідок чергової російської ракетної атаки в Києві пошкоджено унік
17:01
18-Груд-2024
Соратники з Чернігівщини про В’ячеслава Чорновола
«Над Україною нависає зловісна двоголова тінь російського імперіалізму, який тільки й
20:30
15-Груд-2024
Армія Північної Кореї здійснила масовану атаку позицій ЗСУ біля міста Суджа
14 грудня вперше в історії армія Північної Кореї здійснила масовану атаку позиції ЗС
19:19
14-Груд-2024
Європейський суд з прав людини про заборону носіння георгіївської стрічки в Україні
12 грудня 2024 року Європейський суд з прав людини (ЄСПЛ) ухвалив рішення у справі «Б
20:28
13-Груд-2024
Війна за війну
Як тільки «перестануть стріляти», незалежно від того буде це тимчасова заморозка чи с
Усі новини