Веб-сайту «Європейська Україна» – 2 роки. Фото
Тоді ще не настала весна. Але в другій половині лютого вже пригріває сонечко і природа починає пробуджуватися. Ще кілька днів і все навколо оживає. З’являються перші весняні квіти і течуть дзвінкі струмочки…
Ми починали 21 лютого 2007 року, саме тоді започаткував свою діяльність веб-сайт «Європейська Україна».
Перші кроки були обережними і невпевненими.
Але згодом нас помітили, з’явилися перші партнери і не лише на Чернігівщині, а й на всеукраїнському рівні. Перша стаття про «Європейську Україну» була у газеті «Чернігівщина». А згодом, 18 червня 2007 року, у Кременчуці Полтавської області в офісі Асоціації Сприяння Міжнародному Бізнесу та Розвитку (АСМБР) відбувся День закордонної комерційної інформації, на заході, зокрема, тут відбулась і презентація веб-сайту „Європейська Україна”. До речі, Асоціація стала одним із перших наших партнерів.
Головним нашим завдання була європейська та євроатлантична України. Але, засновники сайту вирішили розміщувати на «Європейській Україні» різноманітну тематику: мистецтво, економіка, політика, спорт, гумор, медицина, народні та християнські свята… І навіть про те, як приготувати борщ та українські вареники.
На першу річницю сайту ми запросили журналістів і провели прес-конференцію в історичному центрі Чернігова – на Валу – у пам’ятці архітектури Колегіумі. Прискіпливі працівники засобів масової інформації допитувались майбутнім сайту і про те, як поєднуються різноманітні новини й статті на «Європейській Україні». Прес-конференція перетворилася на невеличку дискусію.
У 2008 році веб-сайт «Європейська Україна» не лише агітував за НАТО та Європейський Союз, а й став постійним інформаційним спонсором культурницьких та мистецьких заходів. Інформаційну підтримку, зокрема, отримали ІІІ Міжнародний фольклорний фестиваль національних культур «Поліське коло» (Чернігів), регіональний конкурс «Червона рута – 2008» у Чернігові, фестиваль «Київська Русь» (Любеч, Чернігівська область), проект «Я – жінка-українка» (Луганськ), Міжнародний молодіжний фестиваль аматорського театру “Драбина” (Львів). Допомагали талановитій художниці й письменниці Лесі Кара-Коці репрезентувати в київській книгарні «Є» її першу книгу-казку «Пригоди Хоботарок. Порятунок Весняного Сонечка».
А ще «Європейська Україна» підтримувала українську олімпійську збірну на змаганнях в Пекіні і нині оперативно розміщує матеріали про головні спортивні новини в країні та успіхи українських спортсменів на змаганнях за кордоном.
За підтримки «Європейської України» були створені веб-сайти Чернігівської міської централізованої бібліотечної системи та Чернігівського літературно-меморіального музею-заповідника ім. М.М.Коцюбинського.
Сьогодні «Європейська Україна» має партнерів у різних містах України: у Києві та на Полтавщині, у Луганську та Донецьку, у Львові та Івано-Франківську і звичайно на рідній Чернігівщині.
Щодня понад 1500 веб-користувачів читає матеріали на «Європейській Україні». Кілька днів тому ми отримали приємний подарунок – веб-сайт має один мільйон переглядів. На сайті розташовано близько 6000 новин, понад 150 статей, а ще маємо бібліотечний ресурс та фотоальбом. І ми не збираємося зупинятися на досягнутому – попереду багато задумів і проектів.
Творчий колектив веб-сайту «Європейська Україна» запрошує до співпраці. Зробимо разом Україну європейською державою!
Знайомтеся: творчий колектив веб-сайту «Європейська Україна».
Олександр Майшев. Народився і виріс в стародавньому Чернігові. Про його життєвий шлях можна розповідати довго, хоча цього року йому виповниться лише 29.
Олександр і «народив», вірніше – створив веб-сайт «Європейська Україна». Днями, хоча здебільшого ночами (бо, він «сова») пан Олександр творив його. Хоча, нині вже його варто й удосконалювати.
Крім того, «батько» сайту любить подорожувати й фотографувати. За ці два роки Олександр об’їздив майже всю Чернігівщину, а ще побував в Одеській області (його статті про українську Венецію – Вилкове читайте на «Європейській Україні»), Криму…
На фото: Олександр Майшев у Вилкове на Першому міжнародному Дунайському медіа-форумі-2007 «Danube Media Forum 2007».
Олександр Майшев (справа) на Форумі молодіжної дипломатії, який відбувся 14 грудня 2007 року у приміщенні МЗС України в рамках відзначення 90-річчя сучасної дипломатичної служби України та у співпраці з Асоціацією сприяння міжнародному бізнесу і розвитку (АСМБР).
Ольга Чернякова. Народилася на легендарній Волині, нині мешкає в Чернігові. За фахом журналіст.
На «Європейську Україну» пише матеріали на різноманітну тематику. Минулого року пані Ользі довелося їздити на лише по містах та селах Чернігівщини, а також побувати на різних заходах у Києві. Крім того, у листопаді 2008 року вона з творчим завданням відвідала Львів, побувала на П’ятому міжнародному молодіжному фестивалі аматорського театру «Драбина» («Європейська Україна» була інформаційним спонсором фестивалю).
На фото: Ольга Чернякова та художниця й письменниця Леся Кара-Коця на репрезентації у Києві книги-казки «Пригоди Хоботарок. Порятунок Весняного Сонечка».
Ольга Чернякова та польський режисер Томаш Бажан на П’ятому міжнародному молодіжному фестивалі аматорського театру «Драбина».
Сергій Бутко. Науковець. З метою дослідження матеріалів про УПА він навіть опанував німецьку мову. На Чернігівщині він представляє Український інститут національної пам’яті. На сайті його матеріали не лише про події на Чернігівщині, а також з Києва та Івано-Франківщини.
Також пан Сергій відповідає за Бібліотеку на «Європейській Україні». Сюди часто "заходять" дослідники, студенти, щоб почитати і дізнатися багато цікавого.
На фото: Сергій Бутко (справа) на «круглому столі» приуроченому до 300-річчя подій, пов’язаних з воєнно-політичним виступом гетьмана України Івана Мазепи та укладенням українсько-шведського союзу (19 червня 2008 року).
Олена Тополь. Працює в Національному архітектурно-історичному заповіднику «Чернігів стародавній», а ще встигає навчатися в Чернігівському державному інституті економіки і управління на юридичному факультеті.
Пані Олена пише статті на соціальну та молодіжну тематику. А ще любить фотографувати — загляньте в Фотоальбом сайту, там багато цікавих фотознімків.
На фото: Олена Тополь (в центрі) на виставці квітів та плодів у Чернігові 24 серпня 2007 року.
Сергій Черняков. Народився на Чернігівщині, неподалік від історичної гетьманської столиці – Батурина – у селищі Дмитрівці. За фахом історик. Досліджую архітектурне дерев’яне різьблення і старовинні козацькі родини.
Відповідаю за новинний ресурс на веб-сайті «Європейська Україна», тобто – редактор.