реклама партнерів:
Головна » Львів. Руйнується музей народного побуту "Шевченківський гай". Влада не дає грошей

Львів. Руйнується музей народного побуту "Шевченківський гай". Влада не дає грошей


Коментарі: 0 КУЛЬТУРА

Допомога проекту Європейської України - благодійний внесок
ваша підтримка важлива для незалежного видання
стань патроном
У Львові через відсутність фінансування руйнуються експозиції унікального музею народної архітектури та побуту "Шевченківський гай", який налічує близько 120 пам’яток народної архітектури із західних регіонів України.
Як повідомив в.о. директора музею народної архітектури та побуту "Шевченківський гай" Іван Косачевич, наступного тижня у музеї народної архітектури та побуту закривається одна експозиція - хата села Либохора Турківського району Львівщини, повідомляє УНІАН.
и змушені це зробити, оскільки експозиція не придатна для відвідин, бо прогнила й у будь-який момент може упасти. Також ще 12 об’єктів потребують негайної і кваліфікованої реконструкції. На це все треба кошти. Однак, комісія культури, дозвілля, ЗМІ та туризму Львівської міської ради із запропонованих управлінням культури і туризму 2 млн грн, з яких 1 млн. 300 тис. грн.. мали йти на реконструкцію пам’яток дерев’яної архітектури, натомість виділила "Шевченківському гаю" лише 100 тис. грн. Ми зможемо власними силами робити дрібні ремонти, "латати діри", однак "підняти" хату, якщо вона впаде, ми не зможемо", – повідомив Косачевич.

Музей народної архітектури і побуту "Шевченківський гай" розташований на території площею 60 га, що розділена на шість етнографічних зон. Кожна зона - це міні-село, що складається з 15 - 20 пам’яток народної архітектури. У житлових та господарських приміщеннях розміщено предмети домашнього повсякденного вжитку, сільськогосподарський реманент, транспортні засоби та ремісничий інструмент.

Шість таких міні-сіл мають назви: "Бойківщина", "Лемківщина", "Гуцульщина", "Буковина", "Поділля" і "Львівщина". Найстаріший експонат - селянська хата 1749 року. Є також кузня, школа, лісопильня, водяний млин та вітряк.

Минулого року українські ЗМІ визначили 10 визначних пам'яток України, що перебувають під загрозою зникнення. До такх пам’яток входять Києво-Печерська Лавра, Андріївська церква у Києві, Підгорецький замок на Львівщині. Ще садиба поміщика Попова у Василівці (Запорізька область), яку вважають однією з перлин архітектури, що поступається красою лише Воронцовському палацу в Алупці. Також йдеться про будинок музею Богдана й Варвари Ханенків (Київ), який є раритетним для сучасної столиці України образом міської садиби кінця ХIХ сторіччя.

NEWSru.ua






Модуль не активізовано (module is not installed)

Останні новини

11:19
22-Груд-2024
Круглий стіл у Чернігові до 87-річчя від дня народження В’ячеслава Чорновола
21 грудня у Чернігові, в Музеї боротьби за відновлення незалежності України на Черніг
12:18
20-Груд-2024
Московською ракетою пошкоджено в Києві унікальну пам’ятку національного значення — Миколаївський костел
Вранці 20 грудня внаслідок чергової російської ракетної атаки в Києві пошкоджено унік
17:01
18-Груд-2024
Соратники з Чернігівщини про В’ячеслава Чорновола
«Над Україною нависає зловісна двоголова тінь російського імперіалізму, який тільки й
20:30
15-Груд-2024
Армія Північної Кореї здійснила масовану атаку позицій ЗСУ біля міста Суджа
14 грудня вперше в історії армія Північної Кореї здійснила масовану атаку позиції ЗС
19:19
14-Груд-2024
Європейський суд з прав людини про заборону носіння георгіївської стрічки в Україні
12 грудня 2024 року Європейський суд з прав людини (ЄСПЛ) ухвалив рішення у справі «Б
20:28
13-Груд-2024
Війна за війну
Як тільки «перестануть стріляти», незалежно від того буде це тимчасова заморозка чи с
Усі новини