В Україні починається продовольчий ажіотаж. Люди масово скуповують сіль
Про це йшлося на зустрічі мера Кременчука Миколи Глухова з керівниками великих супермаркетів і ринків міста, повідомляє УНІАН.
Раніше повідомлялося, що в Полтаві з суботи люди масово скуповують сіль. "Спочатку її розмели в супермаркетах, потім почали розкуповувати на ринках", - розповів полтавчанин, зазначивши, що в магазинах "лишилася в основному "Екстра", поварену вже майже усю розкупили". Причиною тому стали чутки про закриття ПО "Артемсоль", який є одним із провідних постачальників солі в Україні.
Віце-мер Кременчука Олександр Биков у середу закликав населення не підтримувати панічні настрої.
"Мені відомо як по селах їздили торговці, збирали з мешканців гроші і заявляли, що солі незабаром не буде, тому що "Артемсоль" закривається. Селяни масово почали купувати сіль, пізніше ця лихоманка перекинулася на місто, а тепер – і на регіон", - зазначив він.
"Я вважаю, що це хтось спланував організовано акцію. Сьогодні народ уже говорить, що сірники закінчуються, потім що – про цукор і крупи почнуть говорити? Я прошу населення не підтримувати панічні настрої. СБУ має виявити всіх учасників створення такої паніки в регіоні", - сказав Биков.
Він також закликав міліціонерів зупинити спекулятивну торгівлю сіллю на ринках.
У свою чергу, керівники торгівельних установ доповіли меру Кременчука, що проблемиіз сіллю почалися тиждень тому. Представник об'єднання "Укрсіль" заявив, що в місто вже їде чотири вагони з цим продуктом, і наприкінці тижня сіль з'явиться в продажі. Разом із тим, він не зміг сказати, скільки коштуватиме кілограм солі нового завезення.
За даними начальника міського Управління розвитку торгівлі Людмили Жорняк, на одному з ринків сіль 24 лютого продавали по 1 грн. за склянку, тоді як раніше півтора кілограми солі в магазинах коштували від 1,50 грн. Крім того, півтокілограмова пачка солі на базарі у вівторок продавалася в приватних торговців по 7 грн.
За вартістю солі спостерігатиме інспекція за цінами і представники Антимонопольного комітету, зазначили в мерії.
А громадяни Білорусі через оголошену 1 січня девальвацію національної валюти за два дні скупили практично всі імпортні товари в магазинах. Ажіотаж із покупками й багатометрові черги нагадали початок дев`яностих, коли були черги майже за всіма товарами, а прилавки майже завжди були порожніми.
Це пов`язано з тим, що 1 січня Нацбанк вирішив більш ніж на 20% девальвувати білоруський рубль по відношенню до долара та євро.
"Вчора й позавчора тут було стовпотворіння! За день ми продавали майже по півсотні холодильників. У середньому на одному холодильнику люди змогли заощадити 200 доларів", - розповіла продавець одного Мінського ГУМу.