Розвиток відносин між НАТО і Україною протягом 1 - 31 січня 2009 року
Розвиток двосторонніх відносин між Євросоюзом і Україною, а також між Євросоюзом і Російською Федерацією залишається одним із ключових пріоритетом зовнішньої політики ЄС. Про це 26 січня у Брюсселі заявив Міністр закордонних справ головуючої в ЄС Чеської Республіки Карел Шварценберг.
Як зазначив К. Шварценберг, учасники зустрічі обговорили план Чеського головування та Європейської Комісії у розвитку двосторонніх відносин з Україною та з Росією на наступні шість місяців. За його словами, ці плани визначають головним чином зміст переговорного процесу з Україною і Росією щодо укладення нових угод, які мають прийти на заміну чинним угодам про партнерство і співробітництво.
За словами Шварценберга, у відносинах з обома країнами для ЄС пріоритетами залишаються вдосконалення системи управління, розвиток демократичних інституцій та затвердження верховенства права. Ці та інші питання будуть обговорені навесні цього року між ЄС і Україною під час саміту Східного партнерства, що має відбутися у Празі у травні поточного року. Наразі Україна і ЄС успішно ведуть переговори про укладення двосторонньої угоди про асоціацію.
Як повідомив Міністр закордонних справ Чеської Республіки, у Празі у травні також відбудеться саміт ЄС - Росія, де буде обговорено весь спектр двосторонніх відносин.
Семінар за темою “Національна безпека України і НАТО”
27 січня у Бахмацькій районній раді за участю голів територіальних громад, працівників апаратів райдержадміністрації та районної ради, а також представників шкіл міста, відбувся семінар на темою “Національна безпека України і НАТО”, на якому було розглянуто питання взаємодії Північноатлантичного Альянсу з Європейським Союзом, Росією та Україною.
В основі програми семінару – розробки, що вже були апробовані в різних областях України. За результатами семінару можна зробити висновки, що Альянс сприймається населенням як демократична міжнародна організація, об’єднання країн, метою якого є розвиток економічного партнерства, але разом з тим – як рудимент “холодної війни”. Як засвідчило обговорення переваг та недоліків вступу України до НАТО, ставлення до Організації Північноатлантичного договору залишається доволі суперечливим.
Майстер-клас на тему “НАТО: історія, стратегії. Відносини Україна-НАТО”
У приміщенні Інституту міжнародних відносин Національного університету ім. Т. Г. Шевченка відбувся майстер-клас для старшокласників столичних шкіл з поглибленим вивченням англійської мови на тему “НАТО: історія, стратегії. Відносини Україна-НАТО”.
Метою заходу стало розширення знань молоді про Північноатлантичний Альянс та відносин Україна-НАТО.
У якості гостей-спікерів у заході взяли участь народний депутат Верховної Ради України, Голова комітету ВРУ з європейської інтеграції Б. Тарасюк, Глава Національної комісії з питань захисту суспільної моралі В. Костицький, заступник директора Департаменту НАТО МЗС України В. Пристайко, директор Центру інформації та документації НАТО в Україні М. Дюре.
Центральною частиною заходу став телеміст Київ-Брюссель, у ході якого представник Управління громадської дипломатії Міжнародного секретаріату НАТО П. Лунак розповів київським школярам про роль та місце НАТО, відповів на запитання школярів про діяльність НАТО, зокрема в сфері боротьби з міжнародним тероризмом та співробітництво Альянсу з Україною.
Джерело: Міністрество економіки України.