реклама партнерів:
Головна » Розмороження конфліктів на Кавказі

Розмороження конфліктів на Кавказі


Коментарі: 0 ПОДІЇ

Допомога проекту Європейської України - благодійний внесок
ваша підтримка важлива для незалежного видання
стань патроном
Минулотижневі переговори у Женеві, в яких брали участь представники Росії, Грузії, Абхазії та Осетії, досягли певного поступу. Сторони начебто домовилися про низку заходів, що мають не допустити переростання окремих інцидентів уздовж лінії перемир'я на новий спалах відкритого збройного протистояння.
Але багато хто скептично налаштований щодо дієвості таких угод, адже, як зауважують досвідчені оглядачі, 'status quo' не задовольняє жодну зі сторін.
Останнім часом відновилася напруженість у зв’язку з повідомленнями російських ЗМІ, ніби Москва вже почала підготовку до будівництва постійних військових баз у Південній Осетії (у Цхінвалі та Джаві) і Абхазії (в Ґудауті). Частина грузинських мас-медіа відреагували гучними закликами - у відповідь відкрити на грузинській території (можливо, поблизу Поті) американські бази. Загалом ситуація виглядає дуже нестабільною, а шанси владнати політичну суперечку щодо статусу спірних територій - незначні.
На перший погляд може скластися враження, що більше дипломатичне пожвавлення супроводжує інший серйозний конфлікт на Кавказі - щодо Нагірного Карабаху. Виглядало, що переговорний процес отримав свіжий імпульс по тому, як у листопаді російський президент Дмітрій Мєдвєдєв скликав зустріч у Москві, на якій начебто було досягнуто певне порозуміння. А троє співголів Мінської групи - від Росії, США і Франції - і далі здійснюють наполегливі спроби усунути розбіжності між сторонами. Але і в цьому випадку ситуація на місці дає підстави для тривоги, бо збройні сутички тут не порідшали, а навпаки, почастішали.
З вірменського боку, дипломатичні зусилля ускладнюються новими скаргами з боку вірмен Карабаху, що вони не залучені до цього процесу. А в Азербайджані внутрішньополітична ситуація зараз напруженіша та складніша, ніж будь-коли в останні кілька років. Вбивство кільки тижнів тому генерала Раіля Рзаєва - командувача військово-повітряними силами; дедалі жорсткіше придушення незалежних голосів у ЗМІ і гостра критика на адресу Туреччини - як від уряду, так і опозиції - за начебто „зраду" азербайджанських інтересів у зближенні Анкари з Вірменією, - все це говорить про зростання нестабільності всередині Азербайджану, де різні інтереси змагаються за політичний вплив.
Поділи в обох сторонах карабахської суперечки не дають якихось підстав для оптимізму. Вони також посилюють можливість дестабілізації з боку зовнішніх чинників - саме це підкреслює потребу залучити до врегулювання конфлікту великих міжнародних гравців - особливо президентів Обами та Мєдвєдєва - які мають взятися за цю не вельми приємну справу і дійти загального порозуміння.

Джерело: Малколм Газлетт, Бі-Бі-Сі, Лондон, http://www.bbc.co.uk/ukraini....t.shtml






Модуль не активізовано (module is not installed)

Останні новини

22:00
21-Лис-2024
Перейменування вулиць на Харківщині: проміняють Олександра Олеся на Затишну
Малоданилівська громада вирішила перейменувати три топоніми, що були раніше затвердже
19:50
21-Лис-2024
До Дня Гідності та Свободи
День Гідності та Свободи відзначають щорічно 21 листопада згідно з Указом Президента
18:46
21-Лис-2024
18 загиблих, 33 поранених: результати удару по командному пункту ЗС Росії в Курській області
Серед поранених троє військовослужбовців КНДР. Більшість постраждалих – офіцери Півде
18:09
21-Лис-2024
Російсько-українська війна є конфліктом з глобальними наслідками
Те що російсько-українська війна є конфліктом з глобальними наслідками було ясно з 20
21:15
20-Лис-2024
У Чернігові проведено круглий стіл до Дня Гідності і Свободи
20 листопада в Музеї боротьби за відновлення незалежності України на Чернігівщині про
20:40
20-Лис-2024
Україна вперше вдарила британськими крилаті ракетами по території росії
Це сталося наступного дня після того, як Україна використала поставлені Заходом ATACM
Усі новини