НУ-НС скликає раду коаліції і вимагає від БЮТ негайно скасувати рішення про відставку Огризка
Фракція з обуренням сприйняла позицію БЮТ щодо відставки міністра закордонних справ Огризка. "Голосування третини фракції БЮТ за це питання стало грубим порушенням домовленостей, досягнутих в рамках коаліції", - наголошують в НУ-НС.
Депутати вимагають якнайшвидшого проведення засідання Ради коаліції, а також загальних зборів коаліції за участю прем’єр-міністра України Юлії Тимошенко та голови Верховної Ради Володимира Литвина, повідомляє УНІАН.
Також фракція НУ-НС вимагає від фракції БЮТ негайно ініціювати скасування рішення про відставку Огризка, внесеного Партією регіонів і КПУ, та в повному складі проголосувати за таке рішення. "Це стане дієвим підтвердженням заяв керівників фракції БЮТ про те, що голосування 49-и депутатів не відповідало позиції фракції. Також ми вважаємо, що лідер БЮТ Юлія Тимошенко має особисто і якнайшвидше висловити чітку і недвозначну позицію щодо помилковості дій частини фракції БЮТ", - заявляють члени фракції "Наша Україна – Народна самооборона".
Вони змушені констатувати, що "подібна поведінка фракції БЮТ ставить під загрозу ефективну роботу коаліції у Верховній Раді. Тому відповідальність за виправлення цієї прикрої ситуації лежить виключно на БЮТ".
На думку авторів заяви, "синхронність голосувань фракцій БЮТ та Партії регіонів 3 березня – зокрема, щодо питань відставки міністра закордонних справ та скасування виборів до Тернопільської обласної ради – викликає прямі асоціації з фактами, які вже мали місце у Верховній Раді України". "Тоді фракція БЮТ голосувала за внесені Партією регіонів рішення, небезпечні для держави та спрямовані на задоволення персональних владних амбіцій", нагадали в НУ-НС.
Члени фракції закликали БЮТ докласти всіх зусиль для відновлення довіри між учасниками коаліції.
До того заступник керівника фракції НУ-НС Тарас Стецьків повідомив про те, що НУ-НС наполягатиме на тому, щоб коаліція своїм голосуванням відмінила постанову про відставку Володимира Огризка.
Він зазначив, що якщо це була помилка з боку фракції БЮТ, то тоді її необхідно виправляти шляхом голосування за відміну нині прийнятої постанови про відставку Огризка. За його словами, якщо БЮТ на це не погодиться, тоді стане зрозуміло, що "це не помилка, а мають місце “позашлюбні відносини”". За його словами, сьогодні це питання розглянула рада коаліції блоку НУ-НС і воно буде винесено на розгляд ради коаліції, зібрання якої фракція НУ-НС ініціює на сьогодні або на завтра на ранок.
Стецьків підкреслив, що на засіданні ради коаліції фракція НУ-НС хоче почути "у присутності прем`єр-міністра України і спікера пояснення" нинішньої ситуації з голосуванням. За його словами, на сьогодні "коаліція є під загрозою". Він зазначив, що "БЮТ фактично голосуванням вийшов з коаліції", оскільки голосування відбувалося разом з фракцією Партії регіонів та КПУ.
Стецьків зазначив, що складається враження, що "є спроба другий раз увійти в одну й ту саму річку та повторити друге вересня (йдеться про спільне голосування між фракцією БЮТ та Партією регіонів)". Він зазначив, що існує підозра, що голосування по В.ОГРИЗКУ – "це перший крок до спроби БЮТ і Партії регіонів поміняти Конституцію і розіграти владу на двох без проведення прямих президентських виборів".
За його словами, сьогодні фракція НУ-НС повела себе правильно, не заявляючи про вихід з коаліції через голосування, як це у свій час зробив В’ячеслав Кириленко, котрий "як Пилип з конопель вискочив з коаліції по команді з Банкової". Стецьків зазначив, що, мабуть, і сьогодні від фракції НУ-НС чекали такого ж кроку. Він вважає, що сьогодні "нечистоплотність політична мала місце в БЮТ".
Стецьків переконаний, що прем`єр-міністр України "була в курсі цього сценарію". "Я переконаний, що такі видні діячі БЮТ, як Андрій Портнов, Роман Забзалюк, Валерій Писаренко ніколи б в житті не голосували, якби на це не було згоди прем`єр-міністра України".
Як відомо, Верховна Рада сьогодні відправила у відставку з посади міністра закордонних справ Володимира Огризка. Це рішення підтримали 250 депутатів з 429, які взяли участь у голосуванні. Зокрема, за відставку проголосували 174 народних депутати від фракції "Партії регіонів", 49 - від БЮТ, 27 - від КПУ. Від Блоку Литвина і НУ-НС не проголосував ніхто.
В свою чергу прем'єр Юлія Тимошенко висловила розчарування тим, що частина фракції БЮТ у Верховній Раді проголосувала за відставку Володимира Огризка з посади міністра закордонних справ. "Я розумію мотивацію і обурення деяких наших депутатів, - сказала Тимошенко, коментуючи рішення Верховної Ради про відставку голови МЗС.