реклама партнерів:
Головна » 2009 » Березень » 3 » НУ-НС скликає раду коаліції і вимагає від БЮТ негайно скасувати рішення про відставку Огризка

НУ-НС скликає раду коаліції і вимагає від БЮТ негайно скасувати рішення про відставку Огризка


2009 » Березень » 3
Коментарі: 0 ПОЛІТИКУМ

Допомога проекту Європейської України - благодійний внесок
ваша підтримка важлива для незалежного видання
стань патроном
Фракція "Наша Україна – Народна самооборона" вимагає від фракції Блоку Юлії Тимошенко негайно ініціювати скасування рішення парламенту про відставку Володимира Огризка з посади міністра закордонних справ України і в повному складі підтримати його, про це йдеться у заяві фракції блоку "Наша Україна - Народна самооборона".
Фракція з обуренням сприйняла позицію БЮТ щодо відставки міністра закордонних справ Огризка. "Голосування третини фракції БЮТ за це питання стало грубим порушенням домовленостей, досягнутих в рамках коаліції", - наголошують в НУ-НС.
Депутати вимагають якнайшвидшого проведення засідання Ради коаліції, а також загальних зборів коаліції за участю прем’єр-міністра України Юлії Тимошенко та голови Верховної Ради Володимира Литвина, повідомляє УНІАН.

Також фракція НУ-НС вимагає від фракції БЮТ негайно ініціювати скасування рішення про відставку Огризка, внесеного Партією регіонів і КПУ, та в повному складі проголосувати за таке рішення. "Це стане дієвим підтвердженням заяв керівників фракції БЮТ про те, що голосування 49-и депутатів не відповідало позиції фракції. Також ми вважаємо, що лідер БЮТ Юлія Тимошенко має особисто і якнайшвидше висловити чітку і недвозначну позицію щодо помилковості дій частини фракції БЮТ", - заявляють члени фракції "Наша Україна – Народна самооборона".

Вони змушені констатувати, що "подібна поведінка фракції БЮТ ставить під загрозу ефективну роботу коаліції у Верховній Раді. Тому відповідальність за виправлення цієї прикрої ситуації лежить виключно на БЮТ".

На думку авторів заяви, "синхронність голосувань фракцій БЮТ та Партії регіонів 3 березня – зокрема, щодо питань відставки міністра закордонних справ та скасування виборів до Тернопільської обласної ради – викликає прямі асоціації з фактами, які вже мали місце у Верховній Раді України". "Тоді фракція БЮТ голосувала за внесені Партією регіонів рішення, небезпечні для держави та спрямовані на задоволення персональних владних амбіцій", нагадали в НУ-НС.

Члени фракції закликали БЮТ докласти всіх зусиль для відновлення довіри між учасниками коаліції.

До того заступник керівника фракції НУ-НС Тарас Стецьків повідомив про те, що НУ-НС наполягатиме на тому, щоб коаліція своїм голосуванням відмінила постанову про відставку Володимира Огризка.

Він зазначив, що якщо це була помилка з боку фракції БЮТ, то тоді її необхідно виправляти шляхом голосування за відміну нині прийнятої постанови про відставку Огризка. За його словами, якщо БЮТ на це не погодиться, тоді стане зрозуміло, що "це не помилка, а мають місце “позашлюбні відносини”". За його словами, сьогодні це питання розглянула рада коаліції блоку НУ-НС і воно буде винесено на розгляд ради коаліції, зібрання якої фракція НУ-НС ініціює на сьогодні або на завтра на ранок.

Стецьків підкреслив, що на засіданні ради коаліції фракція НУ-НС хоче почути "у присутності прем`єр-міністра України і спікера пояснення" нинішньої ситуації з голосуванням. За його словами, на сьогодні "коаліція є під загрозою". Він зазначив, що "БЮТ фактично голосуванням вийшов з коаліції", оскільки голосування відбувалося разом з фракцією Партії регіонів та КПУ.

Стецьків зазначив, що складається враження, що "є спроба другий раз увійти в одну й ту саму річку та повторити друге вересня (йдеться про спільне голосування між фракцією БЮТ та Партією регіонів)". Він зазначив, що існує підозра, що голосування по В.ОГРИЗКУ – "це перший крок до спроби БЮТ і Партії регіонів поміняти Конституцію і розіграти владу на двох без проведення прямих президентських виборів".

За його словами, сьогодні фракція НУ-НС повела себе правильно, не заявляючи про вихід з коаліції через голосування, як це у свій час зробив В’ячеслав Кириленко, котрий "як Пилип з конопель вискочив з коаліції по команді з Банкової". Стецьків зазначив, що, мабуть, і сьогодні від фракції НУ-НС чекали такого ж кроку. Він вважає, що сьогодні "нечистоплотність політична мала місце в БЮТ".

Стецьків переконаний, що прем`єр-міністр України "була в курсі цього сценарію". "Я переконаний, що такі видні діячі БЮТ, як Андрій Портнов, Роман Забзалюк, Валерій Писаренко ніколи б в житті не голосували, якби на це не було згоди прем`єр-міністра України".

Як відомо, Верховна Рада сьогодні відправила у відставку з посади міністра закордонних справ Володимира Огризка. Це рішення підтримали 250 депутатів з 429, які взяли участь у голосуванні. Зокрема, за відставку проголосували 174 народних депутати від фракції "Партії регіонів", 49 - від БЮТ, 27 - від КПУ. Від Блоку Литвина і НУ-НС не проголосував ніхто.

В свою чергу прем'єр Юлія Тимошенко висловила розчарування тим, що частина фракції БЮТ у Верховній Раді проголосувала за відставку Володимира Огризка з посади міністра закордонних справ. "Я розумію мотивацію і обурення деяких наших депутатів, - сказала Тимошенко, коментуючи рішення Верховної Ради про відставку голови МЗС.

NEWSru.ua

QR-код посилання на сторінку
Скористайтеся програмою для сканування штрих-кодів на телефоні.

Коментарі

avatar

Останні новини

22:28
27-Жов-2021
У яких медичних закладах Чернігівщини МРТ і КТ безоплатні для пацієнтів з онкологією?
Діагностика і лікування онкологічних хвороб входять до Програми медичних гарантій та
22:19
27-Жов-2021
У Брюсселі відкрилася виставка про українських жінок-вчених «Наука – це вона»
26 жовтня у Посольстві України в Королівстві Бельгія відбулося урочисте відкриття укр
22:13
27-Жов-2021
EU4Climate - Уряд схвалив нову стратегію для досягнення Україною кліматичної стійкості до 2030 року
Уряд України схвалив стратегію, що має на меті перетворити Україну на більш екологічн
19:32
27-Жов-2021
У Чернігові відзначатимуть 100-річчя Першого Всеукраїнського Православного Церковного Собору УАПЦ
100 років тому у Києві відбувся Перший Всеукраїнський Православний Церковний Собор Ук
10:00
27-Жов-2021
Стара Європа відкриває очі на Росію: політичні фіаско Кремля 2021
Росія почала стрімко втрачати свої позиції в Європі. Неадекватна зовнішня політика Кр
19:10
26-Жов-2021
До 77-річчя розформування загороджувальних загонів у Червоній армії
29 жовтня 1944 року народний комісар оборони СРСР Йосип Сталін своїм наказом за номер
11:22
26-Жов-2021
Санкції в дії: у США проводять обшуки у будинках російського олігарха Дерипаски
Акції компанії "Русал", яка є одним з основних активів бізнесмена Олега Дерипаски, вп
09:27
24-Жов-2021
Сергій ЖАДАН про Валєра БОНДАРЯ - гуру, Вчитель. Історія про невідомого генія
Валєр БОНДАР – був українським митцем, незалежно від вписаності в офіційні канони, сп
19:05
23-Жов-2021
Юрій АНДРУХОВИЧ про Валєра БОНДАРЯ, видатного художника-графіка, інтелектуала, шляхетну й іронічну людину
Валєр БОНДАР – більше, ніж художник. Його рукою з кінця вісімдесятих – початку дев’ян
23:25
22-Жов-2021
Про нові правила міжрегіональних перевезень
З 21 жовтня набувають чинності нові правила міжрегіональних перевезень. Міністерство
Усі новини