реклама партнерів:
Головна » Національний заповідник «Чернігів стародавній» відкрив виставковий сезон та розпочав антикризові заходи

Національний заповідник «Чернігів стародавній» відкрив виставковий сезон та розпочав антикризові заходи


Коментарі: 0 КУЛЬТУРА

Допомога проекту Європейської України - благодійний внесок
ваша підтримка важлива для незалежного видання
стань патроном
5 березня, у четвер, в Національному архітектурно-історичному заповіднику «Чернігів стародавній» відкрилася виставка голограм «Скарби України».
В експозиції представлені об’ємні оптичні зображення, виготовлені з високохудожніх пам’яток матеріальної та духовної культури України з фондових колекцій Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника та Національного музею історії.
Речі, представлені на голограмах, є витворами мистецтва, створені вони у різні історичні епохи. Предмети охоплюють різноманітні сторони людського життя: предмети церковного призначення, археологічні знахідки, прикраси давньоруської доби, предмети розкоші, посуд.
Про кілька раритетів, представлених на виставці варто розповісти. На одній з голограм зображено срібну чернігівську чашу з Чернігівського обласного історичного музею. Ця унікальна пам'ятка ювелірного мистецтва візантійської роботи датується другою половиною ХІІ століття. На думку науковців, срібна чаша належала якомусь із чернігівських князів. Її знайшли у 1985 році під час розкопок на території Валу. На денці чаші карбуванням зображено чоловіка, який грає на арфі, і жінку-танцюристку. На зовнішній поверхні чаші, в медальйонах в складному плетиві, що відображає восьмикутні зірки, вміщені зображення левів, птахів, грифонів, вершників зі списами і луками, сиринів. До речі, срібною чашою зацікавилися фахівці із французького музею Лувр. Розглядається питання про експонування унікальної пам'ятки у 2010 році на виставці в Парижі.
Цікавим є зображення Авалокітешвари (в перекладі із санскриту – «Господь наглядаючий»). В буддистській традиції – бодхісаттва – істота, яка прагне просвітлення і переродження. Існує дуже багато форм Авалокітешвари. Тібетці його вважають покровителем країни, у них популярна форма чотирирукого Авалокітешвари. Н
а кількох голограмах зображення виробів фірми Фаберже. У недалекому минулому фірма посідала особливе місце в російському ювелірному мистецтві. Вироби, що виготовлялися талановитими майстрами нікого не залишали байдужими. Тут зустрічаються елементи народного мистецтва, вишуканої готики, витонченого рококо, гармонійного класицизму, пишного бароко, ускладненого модерну.
Привертає увагу й голограма, на якій зображено кубок-наутілус. Подібні речі були популярними серед майстрів Західної Європи 17-18 ст. Наутілус – це молюск, маленький восьминіг, що живе в мушлі і зустрічається в тропічних морях нашої планети. Має романтичну назву – перламутровий кораблик. Тонка перламутрова раковина наутілуса відзначається великою міцністю і не тріскається навіть на глибині 700 метрів. Цю особливість використовували ювеліри, створюючи тонке гравірування на поверхні мушлі. Потім раковину, оздоблену гравіруванням, розміщували в мережчату оправу, перетворюючи на дивовижний кубок. Досить часто в декорі кубків-наутілусів використовувалися міфічні сюжети, пов'язані з морською тематикою.

Експозиція «Скарби України» відкрила виставковий сезон 2009 року в заповіднику «Чернігів стародавній». Цього року колектив музейної установи готується організувати кілька виставок. Вже через місяць, у квітні, шанувальникам мистецтва планується представити цікаву експозицію із фондів заповідника «Чернігів стародавній».
Разом з тим, за словами генерального директора Національного архітектурно-історичного заповідника «Чернігів стародавній» Юрія Соболя, цього року заплановано організувати не лише виставки, а також різноманітні заходи. Чернігівські журналісти вже жартома їх назвали антикризовими заходами. Хоча, у часи потрясінь та економічних негараздів люди більше цікавляться духовністю, культурою. Вони більше відвідують церкви, театри, музейні експозиції. Отож, в заповіднику «Чернігів стародавній» очікують на зростання інтересу до пам’яток архітектури та музейних експозицій.
Відкриття нового туристичного сезону планується здійснити у квітні, напередодні Дня пам’яток історії та культури України і Міжнародного дня пам’яток та визначних місць. Тоді й буде проведено прес-конференцію, на ній керівництво Національного заповідника й розповість про заходи, які планується організувати в 2009 році.

Виставка голограм працює щодня (без вихідних), з 9.00 до 17.00 (у п’ятницю до 16.00) в приміщенні Колегіуму (на Валу), за адресою: м. Чернігів, вул. Преображенська, 1.
Телефони для довідок: 608-603

Джерело: "Чернігів стародавній", http://naiz1.pp.net.ua/news/2009-03-07-278






Модуль не активізовано (module is not installed)

Останні новини

21:23
24-Квіт-2024
Джо Байден підписав законопроект щодо допомоги Україні на понад $60 млрд
Президент США Джо Байден підписав законопроект щодо допомоги Україні на понад $60 млр
20:49
23-Квіт-2024
Коли Верховна рада заборонить РПЦ в Україні
Верховна Рада, ймовірно, у травні зможе розглянути в другому читанні урядовий законоп
16:38
22-Квіт-2024
Виставка акварельного живопису Марії Рибіної-Ткач «Прозорі барви» в Чернігові
23 квітня о 12.00 в Національному архітектурно-історичному заповіднику «Чернігів стар
08:16
21-Квіт-2024
Конгресвумен Марсі Каптур виступаючи за допомогу Україні процитувала Тараса Шевченка
Під час виступу на підтримку законопроєкту про допомогу Україні, конгресвумен-демокра
21:03
20-Квіт-2024
Конгрес США проголосував за військову допомогу Україні
Трохи статистики голосувань:
1. Конфіскація активів РФ та заборона TikTok — 36
18:46
19-Квіт-2024
Ворожий літак Ту-22МЗ збили на відстані близько 300 кілометрів від України
Один з дальніх бомбардувальників Ту-22М3, які в ніч на 19 квітня здійснювали ракетну
16:13
19-Квіт-2024
Дружба народів: росія використовує студентів з Африки заради пропаганди своєї геополітичної величі
У березні російське Сочі приймало Всесвітній фестиваль молоді. І поки тисячі його уча
10:16
19-Квіт-2024
Дослідження ефективності навчання у приватних школах

Приватна школа в сучасному світі привертає увагу батьк

18:39
18-Квіт-2024
«Хатят лі русскіє вайни»
З таким рефреном звучала давно радянська пісня. Зміст якої полягав у тому, щоби перек
17:25
17-Квіт-2024
Полтавська земля багата на пам’ятки історії: бережімо нашу історію
Полтавська земля багата на пам’ятки історії. Це й не дивно, адже тисячі років тому ту
Усі новини