реклама партнерів:
Головна » 2009 » Березень » 8 » Національний заповідник «Чернігів стародавній» відкрив виставковий сезон та розпочав антикризові заходи

Національний заповідник «Чернігів стародавній» відкрив виставковий сезон та розпочав антикризові заходи


2009 » Березень » 8
Коментарі: 0 КУЛЬТУРА

Допомога проекту Європейської України - благодійний внесок
ваша підтримка важлива для незалежного видання
стань патроном
5 березня, у четвер, в Національному архітектурно-історичному заповіднику «Чернігів стародавній» відкрилася виставка голограм «Скарби України».
В експозиції представлені об’ємні оптичні зображення, виготовлені з високохудожніх пам’яток матеріальної та духовної культури України з фондових колекцій Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника та Національного музею історії.
Речі, представлені на голограмах, є витворами мистецтва, створені вони у різні історичні епохи. Предмети охоплюють різноманітні сторони людського життя: предмети церковного призначення, археологічні знахідки, прикраси давньоруської доби, предмети розкоші, посуд.
Про кілька раритетів, представлених на виставці варто розповісти. На одній з голограм зображено срібну чернігівську чашу з Чернігівського обласного історичного музею. Ця унікальна пам'ятка ювелірного мистецтва візантійської роботи датується другою половиною ХІІ століття. На думку науковців, срібна чаша належала якомусь із чернігівських князів. Її знайшли у 1985 році під час розкопок на території Валу. На денці чаші карбуванням зображено чоловіка, який грає на арфі, і жінку-танцюристку. На зовнішній поверхні чаші, в медальйонах в складному плетиві, що відображає восьмикутні зірки, вміщені зображення левів, птахів, грифонів, вершників зі списами і луками, сиринів. До речі, срібною чашою зацікавилися фахівці із французького музею Лувр. Розглядається питання про експонування унікальної пам'ятки у 2010 році на виставці в Парижі.
Цікавим є зображення Авалокітешвари (в перекладі із санскриту – «Господь наглядаючий»). В буддистській традиції – бодхісаттва – істота, яка прагне просвітлення і переродження. Існує дуже багато форм Авалокітешвари. Тібетці його вважають покровителем країни, у них популярна форма чотирирукого Авалокітешвари. Н
а кількох голограмах зображення виробів фірми Фаберже. У недалекому минулому фірма посідала особливе місце в російському ювелірному мистецтві. Вироби, що виготовлялися талановитими майстрами нікого не залишали байдужими. Тут зустрічаються елементи народного мистецтва, вишуканої готики, витонченого рококо, гармонійного класицизму, пишного бароко, ускладненого модерну.
Привертає увагу й голограма, на якій зображено кубок-наутілус. Подібні речі були популярними серед майстрів Західної Європи 17-18 ст. Наутілус – це молюск, маленький восьминіг, що живе в мушлі і зустрічається в тропічних морях нашої планети. Має романтичну назву – перламутровий кораблик. Тонка перламутрова раковина наутілуса відзначається великою міцністю і не тріскається навіть на глибині 700 метрів. Цю особливість використовували ювеліри, створюючи тонке гравірування на поверхні мушлі. Потім раковину, оздоблену гравіруванням, розміщували в мережчату оправу, перетворюючи на дивовижний кубок. Досить часто в декорі кубків-наутілусів використовувалися міфічні сюжети, пов'язані з морською тематикою.

Експозиція «Скарби України» відкрила виставковий сезон 2009 року в заповіднику «Чернігів стародавній». Цього року колектив музейної установи готується організувати кілька виставок. Вже через місяць, у квітні, шанувальникам мистецтва планується представити цікаву експозицію із фондів заповідника «Чернігів стародавній».
Разом з тим, за словами генерального директора Національного архітектурно-історичного заповідника «Чернігів стародавній» Юрія Соболя, цього року заплановано організувати не лише виставки, а також різноманітні заходи. Чернігівські журналісти вже жартома їх назвали антикризовими заходами. Хоча, у часи потрясінь та економічних негараздів люди більше цікавляться духовністю, культурою. Вони більше відвідують церкви, театри, музейні експозиції. Отож, в заповіднику «Чернігів стародавній» очікують на зростання інтересу до пам’яток архітектури та музейних експозицій.
Відкриття нового туристичного сезону планується здійснити у квітні, напередодні Дня пам’яток історії та культури України і Міжнародного дня пам’яток та визначних місць. Тоді й буде проведено прес-конференцію, на ній керівництво Національного заповідника й розповість про заходи, які планується організувати в 2009 році.

Виставка голограм працює щодня (без вихідних), з 9.00 до 17.00 (у п’ятницю до 16.00) в приміщенні Колегіуму (на Валу), за адресою: м. Чернігів, вул. Преображенська, 1.
Телефони для довідок: 608-603

Джерело: "Чернігів стародавній", http://naiz1.pp.net.ua/news/2009-03-07-278

QR-код посилання на сторінку
Скористайтеся програмою для сканування штрих-кодів на телефоні.

Коментарі

avatar

Останні новини

23:55
03-Сер-2021
Яремчук став українським «яструбом» «Бенфіки»
Розглянемо, як українець проявляв себе до португальского клубу.
Після б
22:27
03-Сер-2021
Путін капостить у всіх куточках світу
Свої політичні плани Путін декларує відкрито.
Ще під час Мюнхенської безпеково
20:57
03-Сер-2021
NAVI підписали 13-річного гравця з України
Кіберспортивна організація Natus Vincere підписала до складу академії по CS: GO 13
11:25
31-Лип-2021
Василь Ломаченко вийшов на перше місце в рейтингу WBO
Український боксер Василь Ломаченко вийшов на перше місце в оновленому рейтингу WB
10:03
31-Лип-2021
Світоліна не змогла вийти у фінал Олімпіади в Токіо
Українська тенісистка Еліна Світоліна не змогла пробитися у фінал олімпійського ту
06:03
31-Лип-2021
Рибалка може дебютувати за «Олександрію» в наступному матчі з «Минаєм»
«Олександрія» закрила своє літнє трансферне вікно.
Новачком "Олександрі
19:03
30-Лип-2021
Результати першого туру УПЛ: як зіграли команди
Розглянемо детальніше, як команди виборювали перемогу.
• «Ворскла» в
16:11
29-Лип-2021
Боротьба за білоруську незалежність: національний рух у 1920-1930 роках
Існування та боротьба Української Народної Республіки та Білоруської Народної Республ
18:35
26-Лип-2021
ЄС та ПРООН відкрили оновлені медичні колцентри на сході України
Сьогодні Європейський Союз та Програма розвитку Організації Об’єднаних Націй (ПРООН)
16:10
26-Лип-2021
Відлік нової білоруської незалежної державності у 20-му столітті
Під біло-червоно-білим прапором Білорусь здобула незалежність, яку формально проголос
Усі новини