реклама партнерів:
Головна » 2009 » Березень » 8 » Національний заповідник «Чернігів стародавній» відкрив виставковий сезон та розпочав антикризові заходи

Національний заповідник «Чернігів стародавній» відкрив виставковий сезон та розпочав антикризові заходи


2009 » Березень » 8
Автор: Черняков
Коментарі: 0
Переглядів: 947
КУЛЬТУРА


5 березня, у четвер, в Національному архітектурно-історичному заповіднику «Чернігів стародавній» відкрилася виставка голограм «Скарби України».
В експозиції представлені об’ємні оптичні зображення, виготовлені з високохудожніх пам’яток матеріальної та духовної культури України з фондових колекцій Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника та Національного музею історії.
Речі, представлені на голограмах, є витворами мистецтва, створені вони у різні історичні епохи. Предмети охоплюють різноманітні сторони людського життя: предмети церковного призначення, археологічні знахідки, прикраси давньоруської доби, предмети розкоші, посуд.
Про кілька раритетів, представлених на виставці варто розповісти. На одній з голограм зображено срібну чернігівську чашу з Чернігівського обласного історичного музею. Ця унікальна пам'ятка ювелірного мистецтва візантійської роботи датується другою половиною ХІІ століття. На думку науковців, срібна чаша належала якомусь із чернігівських князів. Її знайшли у 1985 році під час розкопок на території Валу. На денці чаші карбуванням зображено чоловіка, який грає на арфі, і жінку-танцюристку. На зовнішній поверхні чаші, в медальйонах в складному плетиві, що відображає восьмикутні зірки, вміщені зображення левів, птахів, грифонів, вершників зі списами і луками, сиринів. До речі, срібною чашою зацікавилися фахівці із французького музею Лувр. Розглядається питання про експонування унікальної пам'ятки у 2010 році на виставці в Парижі.
Цікавим є зображення Авалокітешвари (в перекладі із санскриту – «Господь наглядаючий»). В буддистській традиції – бодхісаттва – істота, яка прагне просвітлення і переродження. Існує дуже багато форм Авалокітешвари. Тібетці його вважають покровителем країни, у них популярна форма чотирирукого Авалокітешвари. Н
а кількох голограмах зображення виробів фірми Фаберже. У недалекому минулому фірма посідала особливе місце в російському ювелірному мистецтві. Вироби, що виготовлялися талановитими майстрами нікого не залишали байдужими. Тут зустрічаються елементи народного мистецтва, вишуканої готики, витонченого рококо, гармонійного класицизму, пишного бароко, ускладненого модерну.
Привертає увагу й голограма, на якій зображено кубок-наутілус. Подібні речі були популярними серед майстрів Західної Європи 17-18 ст. Наутілус – це молюск, маленький восьминіг, що живе в мушлі і зустрічається в тропічних морях нашої планети. Має романтичну назву – перламутровий кораблик. Тонка перламутрова раковина наутілуса відзначається великою міцністю і не тріскається навіть на глибині 700 метрів. Цю особливість використовували ювеліри, створюючи тонке гравірування на поверхні мушлі. Потім раковину, оздоблену гравіруванням, розміщували в мережчату оправу, перетворюючи на дивовижний кубок. Досить часто в декорі кубків-наутілусів використовувалися міфічні сюжети, пов'язані з морською тематикою.

Експозиція «Скарби України» відкрила виставковий сезон 2009 року в заповіднику «Чернігів стародавній». Цього року колектив музейної установи готується організувати кілька виставок. Вже через місяць, у квітні, шанувальникам мистецтва планується представити цікаву експозицію із фондів заповідника «Чернігів стародавній».
Разом з тим, за словами генерального директора Національного архітектурно-історичного заповідника «Чернігів стародавній» Юрія Соболя, цього року заплановано організувати не лише виставки, а також різноманітні заходи. Чернігівські журналісти вже жартома їх назвали антикризовими заходами. Хоча, у часи потрясінь та економічних негараздів люди більше цікавляться духовністю, культурою. Вони більше відвідують церкви, театри, музейні експозиції. Отож, в заповіднику «Чернігів стародавній» очікують на зростання інтересу до пам’яток архітектури та музейних експозицій.
Відкриття нового туристичного сезону планується здійснити у квітні, напередодні Дня пам’яток історії та культури України і Міжнародного дня пам’яток та визначних місць. Тоді й буде проведено прес-конференцію, на ній керівництво Національного заповідника й розповість про заходи, які планується організувати в 2009 році.

Виставка голограм працює щодня (без вихідних), з 9.00 до 17.00 (у п’ятницю до 16.00) в приміщенні Колегіуму (на Валу), за адресою: м. Чернігів, вул. Преображенська, 1.
Телефони для довідок: 608-603

Джерело: "Чернігів стародавній", http://naiz1.pp.net.ua/news/2009-03-07-278

QR-код посилання на сторінку
Скористайтеся програмою для сканування штрих-кодів на телефоні.

Коментарі

avatar

Останні новини

16:19
19-Січ-2020
Митрополит Епіфаній привітав з Богоявленням – Хрещенням Господнім
Сердечно вітаю всіх з Богоявленням – Хрещенням Господнім! У це велике дванадесяте свя
16:04
19-Січ-2020
На Волині священник московського патріархату невдало стрибнув із дзвіниці української церкви
У селі Жидичин Ківерцівського району місцевий священник УПЦ МП Володимир Гелета серед
20:53
18-Січ-2020
У Бразилії з’явиться площа України
У місті Марінга, що в бразильському штаті Парана, українській громаді виділять дві ок
15:58
17-Січ-2020
У Чернігові слідчого поліції засуджено за хабар
За матеріалами Чернігівського СБУ засуджено слідчого Головного управління Національно
20:05
16-Січ-2020
Перший міністр пішов у відставку
Міністр розвитку громад і територій Альона Бабак написала заяву про звільнення – доку
18:47
16-Січ-2020
BlaBlaCar придбав Busfor - ведучий сервіс з пошуку та купівлі автобусних квитків
BlaBlaCar придбав Busfor, ведучий сервіс з пошуку та купівлі автобусних квитків в Укр
16:26
15-Січ-2020
СБУ викрила масштабну корупційну схему в податковій
Служба безпеки України викрила та припинила діяльність новопризначених посадовців Дер
19:39
14-Січ-2020
У Верховну раду повернувся депутат-ґвалтівник із “Слуги народу”
Сьогодні, 14 січня, на перше після новорічних канікул засідання Верховної Ради прийшо
11:03
14-Січ-2020
5 фактів про безвізові поїздки до ЄС з 2021 року
Останнім часом у ЗМІ поширюється інформація про зміни для громадян України умов безві
10:24
14-Січ-2020
До Дня Соборності України-2020. Інформаційні матеріали
Щороку 22 січня у день проголошення Акта Злуки Української Народної Республіки та Зах
Усі новини