реклама партнерів:
Головна » 2009 » Березень » 12 » Голова Ради Федерації профспілкових організацій Чернігівської області Микола Богдан вважає: «Ми повинні діяти як єдиний кулак»

Голова Ради Федерації профспілкових організацій Чернігівської області Микола Богдан вважає: «Ми повинні діяти як єдиний кулак»


2009 » Березень » 12
Коментарі: 1 СОЦІУМ

Допомога проекту Європейської України - благодійний внесок
ваша підтримка важлива для незалежного видання
стань патроном
26 лютого Рада Федерації профспілкових організацій (ФПО) Чернігівської області на альтернативній основі, більшістю голосів обрала нового лідера обласних профспілок, яким став 46 річний Микола Богдан. Про бачення найгостріших проблем профспілок і найближчі плани ФПО йшла мова в бесіді з новообраним Головою.

Микола Андрійович, спершу декілька слів про себе.
Народився я в 1962 році в селі Красилівка Козелецкого району Чернігівської області. Після закінчення Чернігівського державного педагогічного університету почав трудову діяльність на Камвольно-суконному комбінаті (КСК) у відділі охорони праці і техніки безпеки. Все моє свідоме життя пройшло в стінах цього підприємства. На профспілкову роботу прийшов в 2005 році після того, як з посади начальника відділу кадрів був обраний головою профспілкового комітету. У 2008 році очолив Чернігівську обласну організацію профспілки працівників текстильної і легкої промисловості. І вже 26 лютого 2009 року члени Ради обрали мене головою Федерації профспілкових організацій Чернігівської області.

Як вам далося рішення про висунення на таку високу посаду?
Було не просто відразу зважитися, тим більше в такі не прості часи як для країни в цілому, так і для профспілок області зокрема. Багато хто знає про рейдерські атаки 16 листопада минулого року. І Федерація профспілкових організацій нашої області, на жаль, опинилася в зоні особливої уваги. У місті Чернігові було зареєстровано декілька всеукраїнських профспілок, керівники яких вчинили спробу заволодіти профспілковою власністю. До цього часу деякі обласні галузеві комітети профспілок судяться з представниками згаданих “профспілок”.

Ви тільки освоюєтеся на посаді, але вже напевно визначили для себе проблемні напрямки роботи профспілок області?
Профспілки сильні своєю єдністю. Хотілося б бачити єдність і в середині самої Федерації профспілкових організацій області (насамперед Президії). Первинні профспілкові організації – це основа всієї структури профспілок. На жаль, зв'язок між ними в більшості галузей був втрачений. Наприклад, я, як голова профспілкового комітету Камвольно-суконної компанії ”Чексил”, за 4 роки не бачив на своєму підприємстві жодного керівника обласної Федерації. Думаю їх нечасто бачили і в інших трудових колективах. З цієї проблеми варто і почати – піти до людей, зрозуміти чим живе працівник в первинці, розповісти про політику і дії профспілок.
Друга серйозна проблема – незадовільне інформаційне забезпечення діяльності профспілок області. Ми проводимо важливу і не просту роботу з роботодавцями і владою, але люди, з нашої ж провини, нас не бачать і не чують. Вся інформація осідає в апаратах обласних профорганізацій. В результаті, ми отримуємо стереотипне уявлення про діяльність профспілки: “новорічні ранки”, подарунки, путівки, а реальні результати нашої роботи привласнюють інші. Люди і не замислюються, що без профспілки не мали б багатьох благ, а умови праці і зарплата були б іншими. Я вважаю, що назріла необхідність введення в штат ФПО фахівця, який би професійно займався інформаційною роботою «на всіх фронтах»: від електронних ЗМІ до первинних профспілкових організацій.

Ваше відношення, як молодого керівника, до питання омолодження профспілкових кадрів? Що ви вкладаєте в це поняття?
До цього питання треба підійти рішуче, але не «рубати з плеча». Ми не повинні ставити собі за мету звільнення усіх фахівців пенсійного віку. Серед них багато професіоналів з великої букви, які ще принесуть користь профспілкам. Але слід також визнати, що багато хто з цих поважаних людей вже не хоче і не може працювати по-новому. Залучаючи молодь на профспілкову роботу, ми станемо ближчі до проблем молодого покоління, завоюємо довіру і позбавимося від ряду негативних стереотипів про сучасні профспілки. З цього виходить, що одним з головних завдань ФПО повинна стати підготовка резерву профспілкових кадрів. Треба провести аналіз проблеми, підібрати людей, навчити, поділитися досвідом і нарешті дати шанс молодим профспілковим лідерам.

Яке місце в цьому процесі займає профспілкове навчання?
Ключове. Не можна бути компетентним профспілковим лідером, володіючи меншим багажем знань ніж твій опонент – роботодавець. Мій принцип такий: «Спочатку отримав знання – потім керуй». Я сам пройшов навчання за 40-годинною програмою для голів профспілкових комітетів в нашому Навчально-методичному центрі профспілок. І зараз я не соромлюся ходити на семінари і вчитися новому. Світ дуже швидко змінюється, а я просто людина і не можу встежити за всіма потоками інформації. Навчання дає можливість отримати концентровані, актуальні, необхідні в роботі знання. Профспілкове навчання повинне призводити до дії – ось головний критерій його ефективності. Все що робиться в цій сфері повинно працювати на одну мету – виховання компетентних профспілкових лідерів.

Ви зовсім нещодавно, як кажуть, «вишли з первинки». Які там проблеми? Як була побудована співпраця з власником?
Я виріс на унікальному підприємстві, яке не має собі рівних в Україні, але виявилося кинутими сам на сам зі своїми проблемами. Ми пережили дуже непрості часи соціальної нестабільності, пошуку ринків збуту, але зуміли зберегти колектив. Я був обраний на посаду голови профкому після роботи у відділі кадрів, тому налагодити діалог з керівництвом і трудовим колективом мені було значно легше. Звичайно, були і складні питання, але всі вони вирішувалися в процесі переговорів, як і повинно бути. Ми організували серйозну колдоговірну роботу на підприємстві, прагнучи залучити максимальне число членів профспілки до обговорення колективного договору. Саме через колдоговір ми добивалися регулярного підвищення заробітної плати, поліпшення умов праці, надання додаткових соціальних гарантій.

Які Ваші найближчі плани? На чому зосередите увагу?
Потрібно вникнути в стан справ у ФПО і обласних галузевих комітетах профспілок, зрозуміти їх проблеми і специфіку. Федерація профспілкових організацій області – це єдиний організм, кулак якщо хочете, і діяти ми повинні злагоджено. Тому велику увагу приділю об'єднанню колективу. По-друге, необхідно активізувати співпрацю з обласною державною адміністрацією, Обласною радою, міськими і районними органами державної влади і місцевого самоврядування. Ми плануємо провести зустрічі з головою облдержадміністрації, мером Чернігова, керівництвом правоохоронних органів, прокуратури та ін. Я хочу налагодити роботу районних, міських громадських рад з координації діяльності профорганізацій, а також посилити інформаційну роботу і спробувати дійти до кожного члена профспілки. Шукатимемо молодих, грамотних людей і залучатимемо їх на профспілкову роботу. Будемо і самі вчитися працювати по-новому.

Бесіду вів Віталій Копиш – провідний спеціаліст навчального відділу підприємства “Навчально-методичний центр” Федерації профспілкових організацій Чернігівської області

QR-код посилання на сторінку
Скористайтеся програмою для сканування штрих-кодів на телефоні.

Коментарі

avatar

Останні новини

22:28
27-Жов-2021
У яких медичних закладах Чернігівщини МРТ і КТ безоплатні для пацієнтів з онкологією?
Діагностика і лікування онкологічних хвороб входять до Програми медичних гарантій та
22:19
27-Жов-2021
У Брюсселі відкрилася виставка про українських жінок-вчених «Наука – це вона»
26 жовтня у Посольстві України в Королівстві Бельгія відбулося урочисте відкриття укр
22:13
27-Жов-2021
EU4Climate - Уряд схвалив нову стратегію для досягнення Україною кліматичної стійкості до 2030 року
Уряд України схвалив стратегію, що має на меті перетворити Україну на більш екологічн
19:32
27-Жов-2021
У Чернігові відзначатимуть 100-річчя Першого Всеукраїнського Православного Церковного Собору УАПЦ
100 років тому у Києві відбувся Перший Всеукраїнський Православний Церковний Собор Ук
10:00
27-Жов-2021
Стара Європа відкриває очі на Росію: політичні фіаско Кремля 2021
Росія почала стрімко втрачати свої позиції в Європі. Неадекватна зовнішня політика Кр
19:10
26-Жов-2021
До 77-річчя розформування загороджувальних загонів у Червоній армії
29 жовтня 1944 року народний комісар оборони СРСР Йосип Сталін своїм наказом за номер
11:22
26-Жов-2021
Санкції в дії: у США проводять обшуки у будинках російського олігарха Дерипаски
Акції компанії "Русал", яка є одним з основних активів бізнесмена Олега Дерипаски, вп
09:27
24-Жов-2021
Сергій ЖАДАН про Валєра БОНДАРЯ - гуру, Вчитель. Історія про невідомого генія
Валєр БОНДАР – був українським митцем, незалежно від вписаності в офіційні канони, сп
19:05
23-Жов-2021
Юрій АНДРУХОВИЧ про Валєра БОНДАРЯ, видатного художника-графіка, інтелектуала, шляхетну й іронічну людину
Валєр БОНДАР – більше, ніж художник. Його рукою з кінця вісімдесятих – початку дев’ян
23:25
22-Жов-2021
Про нові правила міжрегіональних перевезень
З 21 жовтня набувають чинності нові правила міжрегіональних перевезень. Міністерство
Усі новини