реклама партнерів:
Головна » 2009 » Березень » 12 » У Верховній Раді відбулося засідання Міжпарламентської ради Україна - НАТО

У Верховній Раді відбулося засідання Міжпарламентської ради Україна - НАТО


2009 » Березень » 12
Коментарі: 0 ЄВРОІНТЕҐРАЦІЯ

Допомога проекту Європейської України - благодійний внесок
ваша підтримка важлива для незалежного видання
стань патроном
Засідання проходило під головуванням заступника Голови Верховної Ради України, співголови Міжпарламентської ради Україна-НАТО Миколи Томенка та заступника Голови Парламентської асамблеї (ПА) НАТО, співголови Міжпарламентської ради Україна-НАТО Ассена Агова.
У заході взяли участь народні депутати України, члени ПА НАТО, представники Кабінету Міністрів України, Ради національної безпеки і оборони України, міністерств і відомств, науковці та представники євроатлантичних структур.
Відкриваючи засідання, яке проходило у форматі "круглого столу", заступник Голови Верховної Ради України М.Томенко підкреслив, що взаємини між Україною і НАТО потрібно розглядати не як політичний, а як державний проект. Окрім того, наголосив М.Томенко, "сьогодні варто говорити про взаємовигідні і ефективні програми співпраці Україна-НАТО, а не дебатувати дату вступу України до НАТО".
Заступник Голови ПА НАТО А.Агов зауважив, що співробітництво з Україною стало важливим пріоритетом з початку роботи Парламентської асамблеї, оскільки "Україна є важливим партнером у поширенні енергетичної безпеки".
На засіданні зазначалось, що серед головних завдань в контексті подальшої реалізації євроатлантичного курсу України є розробка та реалізація першої Річної національної програми, яка стане практичним механізмом подальшої реалізації Україною реформ, необхідних для повномасштабної інтеграції до євроатлантичних структур, а також продовження інформаційно-роз´яснювальної роботи щодо євроатлантичного курсу в Україні, в тому числі, шляхом використання можливостей Центру інформації та документації НАТО й Офісу зв´язку НАТО в Україні.
Учасники засідання наголошували на вирішальному значенні поглиблення реформ в Україні і досягнення критеріїв членства в Організації Північноатлантичного альянсу. Зокрема, підкреслювалось, що виконання цих завдань дозволить Україні зробити наступний крок на шляху до реалізації її стратегічної мети щодо євроатлантичної інтеграції. Окрім того, на думку присутніх, запорукою успіху у проведенні реформ в Україні та забезпеченні послідовного руху у напрямку євроінтеграції є політична стабільність та спільна діяльність Президента, Парламенту та Уряду.
Підкреслювалось, що парламентський вимір співробітництва України з НАТО має виключне значення для успішної реалізації практичних програм та напрямів співробітництва Україна-НАТО. Він складається з трьох елементів: співпраці Верховної Ради України з Парламентською асамблеєю НАТО, законодавчого забезпечення курсу України на набуття повноправного членства в НАТО, а також парламентського контролю за реалізацією стратегії євроатлантичної інтеграції України.
Окрім того, учасниками засідання зазначалось, що свідченням динаміки у розвитку парламентського співробітництва України з НАТО є, зокрема, участь Постійної делегації Верховної Ради України у заходах ПА НАТО, діяльність Міжпарламентської ради Україна-НАТО, організація парламентських круглих столів Україна-НАТО.
Під час засідання також обговорювались питання щодо співробітництва України і НАТО у контексті Східної Європи, зокрема, відносин з Росією, а також досягнення і проблеми у рамках виконання Плану дій Україна-НАТО. Цей План було розроблено відповідно до рішення Комісії Україна-НАТО з метою поглиблення і розширення відносин нашої держави з Організацією Північноатлантичного договору. Він відображає стратегію відносин України з НАТО, яка була започаткована з укладанням Рамкового документу програми Партнерства заради миру та базується на положеннях Хартії про особливе партнерство.
Учасники зустрічі висловили переконання, що цей захід стане черговим кроком до подальшого формування злагоджених підходів України і НАТО до вирішення питань, що становлять спільний інтерес.

Джерело: портал Верховної Ради України.

QR-код посилання на сторінку
Скористайтеся програмою для сканування штрих-кодів на телефоні.

Коментарі

avatar

Останні новини

11:25
31-Лип-2021
Василь Ломаченко вийшов на перше місце в рейтингу WBO
Український боксер Василь Ломаченко вийшов на перше місце в оновленому рейтингу WB
10:03
31-Лип-2021
Світоліна не змогла вийти у фінал Олімпіади в Токіо
Українська тенісистка Еліна Світоліна не змогла пробитися у фінал олімпійського ту
06:03
31-Лип-2021
Рибалка може дебютувати за «Олександрію» в наступному матчі з «Минаєм»
«Олександрія» закрила своє літнє трансферне вікно.
Новачком "Олександрі
19:03
30-Лип-2021
Результати першого туру УПЛ: як зіграли команди
Розглянемо детальніше, як команди виборювали перемогу.
• «Ворскла» в
16:11
29-Лип-2021
Боротьба за білоруську незалежність: національний рух у 1920-1930 роках
Існування та боротьба Української Народної Республіки та Білоруської Народної Республ
18:35
26-Лип-2021
ЄС та ПРООН відкрили оновлені медичні колцентри на сході України
Сьогодні Європейський Союз та Програма розвитку Організації Об’єднаних Націй (ПРООН)
16:10
26-Лип-2021
Відлік нової білоруської незалежної державності у 20-му столітті
Під біло-червоно-білим прапором Білорусь здобула незалежність, яку формально проголос
14:19
26-Лип-2021
Релігійне протистояння: РПЦвУ готує Хресний хід та планує дискредитувати ПЦУ перед Варфоломієм
Так звана Українська православна церква Московського патріархату, іншими сло-вами РПЦ
08:24
24-Лип-2021
Чернігівщина: колаборанти примазуються до нашого народу...
По Україні філіал російської церкви розвісив білборди із портретом митрополита Онуфрі
07:44
24-Лип-2021
В Білорусії продовжуються репресії: арештували подружжя істориків
Спільна заява Українського інституту національної пам’яті та Української асоціації ус
Усі новини