реклама партнерів:
Головна » 2009 » Березень » 23 » Українське керівництво та представники європейських структур підписали декларацію про модернізацію газотранспортної системи

Українське керівництво та представники європейських структур підписали декларацію про модернізацію газотранспортної системи


2009 » Березень » 23
Коментарі: 0 ЄВРОІНТЕҐРАЦІЯ

Допомога проекту Європейської України - благодійний внесок
ваша підтримка важлива для незалежного видання
стань патроном
Українське керівництво та представники європейських структур підписали декларацію у Брюсселі, яка має прокласти шлях до модернізації української газотранспортної системи.
Президент Ющенко та прем'єр Тимошенко поставили свої підписи поруч з представниками Єврокомісії, ЄБРР, Європейського інвестиційного банку та Світового Банку.
Україна сподівається отримати близько 3 мільярдів доларів на модернізацію трубопроводів, будівництво нових компресорних станцій, лічильників та сховищ газу.
Прем'єр Тимошенко заявила, що підсумковий документ закріплює приналежність ГТС Україні і створює передумови для поступової інтеграції України у внутрішній енергетичний ринок Євросоюзу.
У свою чергу президент Ющенко сказав, що модернізація української ГТС збільшить потужність системи для транспортування і збереження газу і наголосив, що модерніpація передбачає заміну морального і фізично застарілого обладнання діагностики і ремонту частин газопроводу.
Серед головних принципів декларації – невід’ємність української ГТС як складової європейської енергетичної системи, і, водночас, гарантії незалежності української ГТС.
Крім того, у декларації ідеться про плани України приєднатися до європейського Енергетичного співтовариства.
"Головною умовою підтримки модернізації української ГТС з боку Єврокомісії є виконання Україною взятих на себе зобов’язань," – заявила комісар ЄС з питань зовнішньої політики Феніта Ферреро-Вальднер.
Вона також наголосила, що модернізація ГТС має відбуватися паралельно зі структурними реформами.
Пан Ющенко додав, що Україна і ЄС стоять на порозі принципово нових рішень, які посилять безпеку і прозорість постачань газу європейським споживачам за оптимальними маршрутами через територію України.
"Це - конкретна дія задля посилення об'єднаної Європи і практична діяльність, яка об'єднує Україну з європейським простором," - заявив Віктор Ющенко.
"Дуже важливо створити чіткий механізм реалізації, забезпечити постійний супровід і безперебійне виконання рішень та фінансування. Україна має для цього єдину політичну волю," - заявив український президент.
Керівники Євросоюзу не раз критикували українське керівництво за відсутність єдиної політики і брак взаємного порозуміння, які суттєво позначилися на постачанні газу до Європи під час так званих "газових воєн" між українським Нафтогазом і російським Газпромом.
Ті конфлікти призвели до того, що велика частина споживачів російського газу, що постачається через територію України до Східної і Західної Європи? потерпали від холоду в домівках, а підприємства, що покладаються на газ, були змушені частково згортати своє виробництво.
Тим часом російська делегація, яка також брала участь у міжнародній конференції з модернізації української ГТС, залишила залу засідань, пояснюючи це тим, що у підсумковій декларації були враховані лише інтереси європейських споживачів та України, як транзитера газу, і зовсім не згадувалося про постачальника газу – Росію.
Голова російської делегації, міністр енергетики Росії Сергій Шматко заявив, що російську сторону не влаштовує показовий двосторонній характер декларації, тоді як ефективний спосіб модернізації української ГТС мав би передбачати три сторони – постачальників, транзитерів та споживачів газу.
Крім того, російський урядовець також висловив занепокоєння намірами України приєднатися до європейського Енергетичного співтовариства, оскільки це може призвести до перегляду тарифів на транзит газу і перекладання частини тарифів на плечі постачальника.
До того ж, вважає російський міністр енергетики, задекларований в україно-європейській угоді намір про збільшення потужності української ГТС суперечить намірам Росії та Європи диверсифікувати маршрути постачання газу, а відтак, спонукає Росію активніше міркувати над альтернативними ринками збуту свого газу.
Водночас, за даними російських статистичних органів, падіння поточного видобутку Газпрому у порівнянні із відповідним періодом минулого року склало понад 25%.

Джерело: Бі-Бі-Сі, http://www.bbc.co.uk/ukraini....m.shtml

QR-код посилання на сторінку
Скористайтеся програмою для сканування штрих-кодів на телефоні.

Коментарі

avatar

Останні новини

22:28
27-Жов-2021
У яких медичних закладах Чернігівщини МРТ і КТ безоплатні для пацієнтів з онкологією?
Діагностика і лікування онкологічних хвороб входять до Програми медичних гарантій та
22:19
27-Жов-2021
У Брюсселі відкрилася виставка про українських жінок-вчених «Наука – це вона»
26 жовтня у Посольстві України в Королівстві Бельгія відбулося урочисте відкриття укр
22:13
27-Жов-2021
EU4Climate - Уряд схвалив нову стратегію для досягнення Україною кліматичної стійкості до 2030 року
Уряд України схвалив стратегію, що має на меті перетворити Україну на більш екологічн
19:32
27-Жов-2021
У Чернігові відзначатимуть 100-річчя Першого Всеукраїнського Православного Церковного Собору УАПЦ
100 років тому у Києві відбувся Перший Всеукраїнський Православний Церковний Собор Ук
10:00
27-Жов-2021
Стара Європа відкриває очі на Росію: політичні фіаско Кремля 2021
Росія почала стрімко втрачати свої позиції в Європі. Неадекватна зовнішня політика Кр
19:10
26-Жов-2021
До 77-річчя розформування загороджувальних загонів у Червоній армії
29 жовтня 1944 року народний комісар оборони СРСР Йосип Сталін своїм наказом за номер
11:22
26-Жов-2021
Санкції в дії: у США проводять обшуки у будинках російського олігарха Дерипаски
Акції компанії "Русал", яка є одним з основних активів бізнесмена Олега Дерипаски, вп
09:27
24-Жов-2021
Сергій ЖАДАН про Валєра БОНДАРЯ - гуру, Вчитель. Історія про невідомого генія
Валєр БОНДАР – був українським митцем, незалежно від вписаності в офіційні канони, сп
19:05
23-Жов-2021
Юрій АНДРУХОВИЧ про Валєра БОНДАРЯ, видатного художника-графіка, інтелектуала, шляхетну й іронічну людину
Валєр БОНДАР – більше, ніж художник. Його рукою з кінця вісімдесятих – початку дев’ян
23:25
22-Жов-2021
Про нові правила міжрегіональних перевезень
З 21 жовтня набувають чинності нові правила міжрегіональних перевезень. Міністерство
Усі новини