реклама партнерів:
Головна » Російські підривні операції в стратегічних областях України

Російські підривні операції в стратегічних областях України


Коментарі: 0 Погляд. Версії

Допомога проекту Європейської України - благодійний внесок
ваша підтримка важлива для незалежного видання
стань патроном
У європейській пресі знову аналізують підривні операції російських спецслужб в українських областях – Криму й Закарпатті.
Аналітики вважають, що таким чином російські націоналісти хочуть переконатися, як далеко вони можуть зайти у дестабілізації ситуації в Україні, коли у підходящий час підніматимуть питання про підтримку українських сепаратистів, як це робилося, наприклад, в Південній Осетії чи Абхазії. Чимало провідних європейських видань вважають, що дострокові президентські вибори в Україні поглиблять кризу в державі. До того ж, саме оголошення Верховною Радою виборів 25 жовтня, наводять газети думки експертів, є «незаконним».
Впливове лондонське аналітичне видання «Джейнз Інтеліндженс дайджест» інформує з посиланням на спецслужби України, що «таємна битва між Москвою і Києвом у стратегічних українських регіонах – Криму і Закарпатській області, далека від завершення». Лондонські аналітики вказують на твердження керівництва Служби безпеки України про те, що «Росія фінансує сепаратистські рухи в стратегічних регіонах України».
Зокрема, мова йде про надходження з Росії коштів для «русинських сепаратистів» в Закарпатській області України. За словами глави СБУ Валентина Наливайченка, кого цитує «Джейнз», найактивніші у втручанні й організації провокацій у згаданих регіонах України є «російські політики, які хочуть заробити собі на цьому ім’я».
«Джейнз» порівнює заспокійливі слова Наливайченка про нібито відсутність у Криму серйозних підривних центрів з даними дослідження київського Центру імені Разумкова, які, навпаки, свідчать, що близько 25 відсотків всіх опитаних в Криму готові «діяти особисто для втілення у життя сепаратистських планів».
«Джейнз» також вказує на те, що переважна більшість населення Криму готова підтримати відокремлення автономії від України. Лондонське видання також запитує при цьому, чи не є оцінки СБУ щодо сепаратистської загрозу в Криму «надмірно оптимістичними»? «Джейнз» також вказує на відкрито провокаційний характер дій купки найрадикальніших «діячів» з так званих «русинських сил» в українському Закарпатті.
Аналітики з Лондона інформують, як «самозваний прем’єр-міністр у значний мірі фіктивної республіки Підкарпатська Русь Петро Гецко у інтерв’ю «Російской Ґазєтє» заявляє про звернення до Москви з проханням визнати незалежність цієї фіктивної республіки, бо, мовляв, українська влада ігнорує його вимоги стосовно автономії в межах України».
Інші так звані міністри уряду Підкарпатської Русі роздають інтерв’ю, переважно своєму ж Інтернет-сайту, у яких висловлюють претензії на дивіденди від транзиту російського газу через територію Закарпаття.
Вони також розраховують, як пише «Джейнз», на «російські гарантії безпеки в разі «української агресії» проти їхньої самопроголошеної республіки».
Лондонські аналітики сумніваються в тому, що російська Дума піде коли-небудь на визнання незалежності Русинії, бо, з точки зору «Джейнз», «таке визнання було б охарактеризовано в Європі і США як відверта російська агресія проти територіальної цілісності України, і це могло б перейти у серйозну конфронтацію між Сходом і Заходом".

За інформацією "Радіо Свобода", http://www.radiosvoboda.org/content/article/1590048.html







Модуль не активізовано (module is not installed)

Останні новини

12:18
20-Груд-2024
Московською ракетою пошкоджено в Києві унікальну пам’ятку національного значення — Миколаївський костел
Вранці 20 грудня внаслідок чергової російської ракетної атаки в Києві пошкоджено унік
17:01
18-Груд-2024
Соратники з Чернігівщини про В’ячеслава Чорновола
«Над Україною нависає зловісна двоголова тінь російського імперіалізму, який тільки й
20:30
15-Груд-2024
Армія Північної Кореї здійснила масовану атаку позицій ЗСУ біля міста Суджа
14 грудня вперше в історії армія Північної Кореї здійснила масовану атаку позиції ЗС
19:19
14-Груд-2024
Європейський суд з прав людини про заборону носіння георгіївської стрічки в Україні
12 грудня 2024 року Європейський суд з прав людини (ЄСПЛ) ухвалив рішення у справі «Б
20:28
13-Груд-2024
Війна за війну
Як тільки «перестануть стріляти», незалежно від того буде це тимчасова заморозка чи с
22:35
12-Груд-2024
Європейська "дипломатична вісімка"
Європейська "дипломатична вісімка" - новий неформальний майданчик співробітництва між
Усі новини