реклама партнерів:
Головна » 2009 » Квітень » 3 » В ЮНЕСКО розглядають можливість внесення до списку надбання світової культурної спадщини Кирилівської церкви ХІІ ст.

В ЮНЕСКО розглядають можливість внесення до списку надбання світової культурної спадщини Кирилівської церкви ХІІ ст.


Коментарі: 0 КУЛЬТУРА

Допомога проекту Європейської України - благодійний внесок
ваша підтримка важлива для незалежного видання
стань патроном
Крім унікальної архітектури, особливо цінні ще й фрески всередині святині. Поки експерти лише оглянули споруду, однак офіційної відповіді не дали. Тим часом деякі фахівці заявляють: Кирилівська церква може і не увійти до переліку всесвітньої спадщини. Кирилівська церква - одна з найцінніших пам’яток архітектури.
Вона майже повністю зберегла архітектуру 12 століття. Лише через 5 століть її трохи добудували. Відтоді церква вдяглася у шати українського барокко. Однак поважний вік постійно нагадує про себе. Час від часу стіни святині вкриваються дрібними тріщинами.

Ірина Марголіна, заступник генерального директора Національного заповідника «Софія Київська»: Здебільшого ці тріщини на північному фасаді, на північній стіні тому, що саме з півночі біля Кирилівської церкви знаходиться схил, і тому пам’ятка більше руйнується.

Кирилівська церква приховує під собою підземні порожнини і печери, які, до речі, значно ширші, ніж лаврські. Аби укріпити церкву одну виявлену порожнину забутували. Експерти кажуть, що необхідно дослідити усю підземну частину споруди. Втім, припускають, що до появи тріщин призводять і вібрації від дороги.

Ольга Королева, завідувач відділу «Кирилівська церква» Національного заповідника «Софія Київська»: Памятник стоит на горе, движение современное очень интенсивное. Ну вот последнее заключение января уже этого года требует обследование влияния вот этой транспортной системы, которая нас окружает.
Тріщини на стінах можуть зашкодити і унікальним давньоруським фрескам. 800 квадратних метрів їх збереглися з 12 століття. Аби не зіпсувати розписи тут навіть заборонено палити свічки під час богослужінь. Окрім того, кажуть в Головному Управлінні охорони культурної спадщини, доводиться боротися з підвищеною вологістю в храмі. Адже у давнину не робили горизонтальної гідроізоляції.

Руслан Кухаренко, начальник ГУ охорони культурної спадщини: Будь-які стіни, які не мають горизонтальної гідроізоляції... капілярна волога піднімається на рівень до 9-и метрів за просто звичайними законами фізики капілярів. Потім вона випаровується, пари вже немає і потім сіль аккумулюється в самій стіні. Аби зменшити вологість торік довкола пам’ятника вже зробили гідроізоляцію і осушили саму споруду. Крім того, тепер у церкві не дозволено перебування одночасно більше 150 осіб, адже тоді критично зростає вологість повітря.

Загалом, кажуть історики стан пам’ятки - досить задовільний і вона може претендувати на внесення до списку світової культурної спадщини. Однак цьому можуть завадити інші, опосередковані чинники. Експерти ЮНЕСКО, які відвідали Україну, висловили занепокоєння ставленням українського уряду до інших пам’яток.

Ірина Марголіна, заступник генерального директора Національного заповідника «Софія Київська»: Вона дійсно варта, щоби її взяти у список ЮНЕСКО про те, якщо наш уряд, було сказано так, так відноситься до тих пам’яток, до охоронної зони тих пам’яток, які вже взято у список ЮНЕСКО, то не може бути і мови, щоби туди включати нові пам’ятки, навіть такі пам’ятки, як Андріївська та Кирилівська церква.

Поки фахівці ЮНЕСКО не винесли свого вердикту. Тим часом Кирилівська церква готується до свого невеликого ювілею. У травні виповниться 80 років як давньоруську святиню оголошено заповідником.

Джерело: http://play.ukr.net/chanels....41804c2

QR-код посилання на сторінку
Скористайтеся програмою для сканування штрих-кодів на телефоні.


Коментарі

avatar

Останні новини

20:22
30-Чер-2022
Збройні сили України звільнили від російських окупантів Одеську область
Збройні сили України повністю звільнили від російських окупантів територію Одеської о
19:48
30-Чер-2022
Село Потьомкіно Херсонської області під контролем ЗСУ
Військовослужбовці 60 опбр провели успішний наступ, у ході якого відбили кілька контр
18:04
29-Чер-2022
Членство в НАТО залишається найкращою гарантією безпеки для України
Офіційний Київ вважає, що Україна вже відповідає стандартам НАТО і зберігає курс на п
17:21
29-Чер-2022
У Кривому Розі не буде жодних «московських», «бурятських» та інших вулиць
У Кривому Розі не буде жодних «московських», «бурятських» та інших вулиць, площ, парк
10:41
29-Чер-2022
На Херсонщині звільнено Зелений Гай і Барвінок
Підрозділи Збройних сил України здійснюють успішний контрнаступ на Херсоном напрямі.
07:04
28-Чер-2022
День Конституції під час війни з російським агресором
28 червня цього року Україна під час повномасштабної війни з російським агресором від
16:31
27-Чер-2022
Ракетні обстріли: у Кременчуці горить ЦУМ, багато загиблих і поранених
Полтавщина. Кременчук.
Окупанти вдарили ракетами по торговельному центру, де б
10:12
26-Чер-2022
Релігійна помста в окупованому Маріуполі: окупанти спалили унікальну бібліотеку
Після візиту московських агентів фсб в рясах стало відомо, що в Храмі ПЦУ Петра Могил
21:22
25-Чер-2022
Про надання Україні офіційного статусу кандидата до Європейського Союзу
Надання Україні офіційного статусу кандидата до Європейського Союзу також можна розці
08:49
25-Чер-2022
Ворог завдав масованих ракетних ударів по Житомирщині: близько 30 ракет
Сьогодні, як і в перший день повномасштабного вторгнення, починаючи з 4:15 ранку воро
Усі новини