В Україні лічать дні до виборів президента
За це рішення, тиждень тому проголосувало понад 400 депутатів.
Попри це в Україні тривають дискусії з приводу того, коли мають відбутися вибори президента.
Раніше в секретаріаті президента заявляли, що рішення парламенту буде оскаржено у Конституційному суді.
Однак, як повідомляє Марта Шокало, днями президент Ющенко заявив, що готовий іти на вибори будь-коли:
«Минув тиждень відколи Верховна Рада проголосувала за проведення президентських виборів 25 жовтня, однак досі не було повідомлень про те, що президент оскаржуватиме це рішення у Конституційному суді.
Раніше юристи секретаріату президента заявляли, що радитимуть Віктору Ющенку звернутися до Конституційного суду, оскільки, на їхню думку рішення парламенту суперечить чинній Конституції.
Натомість Віктор Ющенко заявив, що готовий іти на вибори будь-коли, але одночасно із парламентом. При цьому президент наполягає, аби були запроваджені відкриті виборчі списки та скасована депутатська недотороканість.
Схвально про ідею одночасних виборів поки що відгукуються тільки у Партії регіонів – саме такі заклики лунали на акціях протесту, що пройшли нещодавно в Україні. Натомість Блок Тимошенко виступив проти будь-яких дострокових виборів».
Ющенко іде на вибори
Президент Віктор Ющенко під час зустрічі з головою Європарламенту Гансом Ґертом Поттерінгом заявив, що готовий взяти участь у дострокових президентських виборах. Раніше він казав, що умовою є одночасні вибори до Верховної Ради. Ющенко вважає також, що одночасні дострокові парламентські та президентські вибори заспокоїли б ситуацію в Україні.
За одночасні вибори президента і Ради висловився і віце-спікер від БЮТ Микола Томенко. В ефірі 5 каналу він сказав, що треба або ухвалити програму виходу з кризи, або обрати нову владу. Як раніше повідомлялося, офіційно БЮТ є проти дострокових виборів.
Президент Європейського Парламенту Ганс-Герт Поттерінг закликав українську владу до єднання, сказавши під час свого виступу у Верховній Раді, що постійна політична нестабільність є серйозною проблемою для країни і уповільнює процес реформ.
Він також вважає, що Україні та ЄС потрібно створити спільну стратегію енергетичної безпеки на принципах Європейської енергетичної хартії.
Джерело: Бі-Бі-Сі, http://www.bbc.co.uk/ukraini....h.shtml