реклама партнерів:
Головна » Львівський аеропорт із «хвіртки» перетвориться в «міжнародні ворота» у світ

Львівський аеропорт із «хвіртки» перетвориться в «міжнародні ворота» у світ


Коментарі: 0 ЕКОНОМІКА

Допомога проекту Європейської України - благодійний внесок
ваша підтримка важлива для незалежного видання
стань патроном
До Євро-2012 у Львові, на місці нинішнього летовища, збудують новий аеропорт і термінал, який прийматиме усі типи літаків.
Уже розпочались земляні роботи на місці будівництва злітної смуги. Водночас депутати міськради мають застереження до генерального підрядника компанії «Азовінетекс», яка будує стадіон і аеропорт у Львові.
Сьогодні пасажири, які летять зі Львова у Нью-Йорк чи Прагу, або навпаки, мають значні незручності: вони змушені здійснювати пересадку в одному з європейських міст або у столиці України. Через два роки, обіцяє міністр транспорту та зв’язку Йосип Вінський, зі Львова можна буде долетіти прямими рейсами у різні міста світу.
Є сподівання, що уже не жбурлятимуть в аеропорту на вулиці пасажирські валізи, серед гори яких кожен шукає і витягує свій багаж сам. Добре, якщо це відбувається за світлового дня.

Львівський аеропорт стане першим у Західній Україні високого міжнародного рівня
Нині львівський аеропорт порівнюють із «хвірткою в Європу», але у 2011 це уже мають бути «ворота» у світ. Летовище прийматиме літаки усіх типів, новий термінал упродовж години пропускатиме не 200 пасажирів, як сьогодні, а дві тисячі.
Львівський аеропорт обслуговуватиме усі західні області України. На сьогодні це державне підприємство, яке уже має власне майно і землю. Реконструкцію, а точніше будівництво злітної смуги, яку продовжать на 800 метрів, проводять за державні гроші. Для зручності пасажирів планують запустити, по уже існуючій колії, рейкові автобуси – від аеропорту до залізничного вокзалу. Це перший в Україні подібний проект сполучення. Загальна сума будівництва аеропорту сягне близько 2 мільярдів гривень із державної скарбниці.
Щоб цілком завершити реконструкцію аеродромної частини, наступного року упродовж 4 місяців львівське летовище буде закрите. Пасажири тимчасово користуватимуться аеропортом в Івано-Франківську.

Наразі ніхто з інвесторів не готовий вкласти гроші в будівництво терміналу
Другий проект – будівництво терміналу – реалізовуватимуть за гроші приватного інвестора, а це близько 100 мільйонів євро інвестицій. За словами міністра Йосипа Вінського, мова може йти лише про провідну світову компанію, яка має досвід ведення бізнесу. Наразі ще жоден із іноземних інвесторів не зголосився вкласти гроші у будівництво терміналу.
Західні бізнесмени скаржаться на інвестиційний клімат в Україні, отож, чи захочуть вони інвестувати гроші в бізнес за нинішньої політичної та економічної ситуації в державі?
На це запитання Радіо Свобода, Йосип Вінський відповів: «Ми ведемо чесні і прозорі правила гри. Наші гарантії – це закони і нормативна база, яка дає можливість людям заходити в чесну і прозору процедуру ведення бізнесу в Україні. У нас донедавна була інша логіка з точки зору інвестицій. Коли сидів український дядько, чийсь кум, мав телефон, кабінет і думав про свої інтереси, а не державні, це було на залізниці, портах, скрізь. Це дуже важко ламається».
Київ, Львів, Донецьк, ці три міста перетворять Україну в авіаційну державу, наголошує міністр і зазначає, що усі аеропорти мають перебувати у державній власності.

Львівські депутати мають застереження щодо генпідрядника
Водночас депутати Львівської міськради мають застереження щодо генпідрядника ТзОВ «Азовінтекс», який будує стадіон і злітну смугу у Львові. Депутати вимагали на сесії у мера надати їм інформацію щодо фінансової ситуації і можливостей фірми «Азовінтекс», яка є однією зі структур «Індустріального союзу Донбасу». Адже, за повідомленням ЗМІ, «Індустріальний союз Донбасу» перебуває на межі банкрутства – сума боргу становить 3,3 мільярди гривень.
Міський голова Львова Андрій Садовий зігнорував депутатський запит. Натомість міністр Вінський заявив, що реконструкцію аеропорту генпідрядник зможе проводити не чекаючи виплат із держбюджету, що компанія має достатні фінансові ресурси для реалізації проекту. Відтак будівництво львівського аеропорту завершать вчасно.
Генеральний директор «Азовінтексу» Олександр Тарута каже, що не бачить жодних проблем, котрі б перешкодили його компанія зірвати будівництво стадіону та злітної смуги. «Нам пообіцяли надати кредит, але коли ще не знаємо. Ми справимось з завданням», – пообіцяв Тарута.
80% футбольних фанів прибувають на матчі Євро літаками. Без міжнародного високого рівня аеропорту у Львові не зможе відбутись футбольне свято у 2012 році.

Галина Терещук
Джерело: "Радіо Свобода", http://www.radiosvoboda.org/content/article/1605664.html







Модуль не активізовано (module is not installed)

Останні новини

11:19
22-Груд-2024
Круглий стіл у Чернігові до 87-річчя від дня народження В’ячеслава Чорновола
21 грудня у Чернігові, в Музеї боротьби за відновлення незалежності України на Черніг
12:18
20-Груд-2024
Московською ракетою пошкоджено в Києві унікальну пам’ятку національного значення — Миколаївський костел
Вранці 20 грудня внаслідок чергової російської ракетної атаки в Києві пошкоджено унік
17:01
18-Груд-2024
Соратники з Чернігівщини про В’ячеслава Чорновола
«Над Україною нависає зловісна двоголова тінь російського імперіалізму, який тільки й
20:30
15-Груд-2024
Армія Північної Кореї здійснила масовану атаку позицій ЗСУ біля міста Суджа
14 грудня вперше в історії армія Північної Кореї здійснила масовану атаку позиції ЗС
19:19
14-Груд-2024
Європейський суд з прав людини про заборону носіння георгіївської стрічки в Україні
12 грудня 2024 року Європейський суд з прав людини (ЄСПЛ) ухвалив рішення у справі «Б
20:28
13-Груд-2024
Війна за війну
Як тільки «перестануть стріляти», незалежно від того буде це тимчасова заморозка чи с
Усі новини