У Севастополі немає жодної української школи, а програма розвитку російської культури буде виконана
За інформацією УНІАН, про заявив журналістам голова Севастопольської міської ради Валерій САРАТОВ після затвердження на черговій сесії міськради плану заходів програми на поточний рік.
За словами В.САРАТОВА, «для реалізації плану заходів буде проведено велику й копітку роботу, оскільки програма розвитку російської мови зачіпає всі культурні прошарки в нашому житті». Всього, за твердженням голови міськради, на виконання програми поточного року передбачено витратити понад 1 млн. 200 тис. грн.
Як вважає В.САРАТОВ, важливим у прийнятому плані «є придбання для бібліотечної мережі міста художньої, довідкової й науково-методичної літератури російською мовою, підвищення кваліфікації вчителів російської мови та літератури загальноосвітніх закладів, проведення професійного конкурсу «Вчитель року» і Третіх кирило-мефодіївських читань, а також участь школярів міста у відкритій міжнародній Олімпіаді з російської мови».
За словами голови міськради, передбачається також видання брошури «Пам`ятка севастопольцям», участь у Кримському фестивалі «Велике російське слово» й фестивалі «Самородки», який вже став традиційним. Планується також придбання навчальних посібників із курсу «Севастополезнавство», слухання з питання «Російська мова – від проблеми до вирішення» за участю батьківської громадськості міста.
Як додав В.САРАТОВ, «головна мета програми розвитку регіональної російської мови, російської культури в Севастополі на 2007-2011 роки - створення умов для розвитку й функціонування російської мови в усіх сферах громадського життя міста відповідно до положень Європейської хартії регіональних мов».
До речі, на сьогодні у Севастополі функціонує понад 60 шкіл, серед них немає жодної української.
У середині грудня минулого року голова Севастопольської міської державної адміністрації Сергій КУНІЦИН назвав політичним цинізмом чергову відмову міськради Севастополя співфінансувати будівництво української школи-колегіуму. (міський бюджет мав би фінансувати цей об`єкт на рівні 20% від усієї кошторисної вартості). С.КУНІЦИН тоді сказав, що «вкотре політичні амбіції переважили розумні доведення».
Перший заступник голови Севастопольської міської державної адміністрації Владимир КАЗАРІН сподівається, що будівництво в Севастополі української школи-колегіуму буде профінансовано практично повністю з державного бюджету, навіть якщо міська рада Севастополя так і не прийме рішення про участь бюджету міста в співфінансуванні - обов`язковій умові будівництва цього навчального закладу.
За інформацією УНІАН, про це В.КАЗАРІН повідомив у «прямому ефірі» регіональної державної ТРК. За його словами, «державні гроші на цей об`єкт виділяються, і вони освоюються, але місто, фактично, відмовляється брати участь у співфінансуванні цього проекту - міський депутатський корпус, на жаль, уже чотири рази відхилив наші пропозиції щодо фінансування школи-колегіуму, а одна з умов отримання державних грошей - спільне фінансування проекту».
Як зазначив перший віце-губернатор, «у зв`язку з тим, що депутати міськради своєю позицією фактично, заблокували цей проект, ми зараз ставимо питання перед Києвом, щоб він, порушуючи обов`язкове правило про співфінансування, в односторонньому порядку продовжував виділяти Севастополю гроші на цю школу-колегіум». В.КАЗАРІН вважає, що владі міста вдасться переконати в необхідності цього центральну владу: «увагу на цю проблему зараз звертає і Президент України, і прем`єр-міністр України. Мені здається, це рішення буде знайдено, і ми завершимо цей довгобуд».
За матеріалами УНІАН, http://www.unian.net