реклама партнерів:
Головна » 2009 » Квітень » 22 » Організації Одеси відреагували на вбивство активіста Січі Максима Чайки

Організації Одеси відреагували на вбивство активіста Січі Максима Чайки


2009 » Квітень » 22
Автор: Черняков
Коментарі: 0
Переглядів: 1813
ПОДІЇ

Допомога проекту Європейської України - благодійний внесок
ваша підтримка важлива для незалежного видання
Вбивство активіста націоналістичного руху Січ Максима Чайки, яке було скоєно 17 квітня, викликало реакцію багатьох організацій Одеси.
Лідери одеських обласних організацій партії Реформи і порядок, Української народної партії, товариства Просвіта, Чорноморського гайдамацького з’єднання та інші провели 21 квітня зустріч з головою Одеської облдержадміністрації Миколою Сердюком, під час якої висловили обурення з приводу бездіяльності силових структур і прокуратури, внаслідок чого "в Одесі продовжує проливатися кров на ґрунті міжнаціонального протистояння".
Як зазначив голова об’єднання Просвіта Олександр Степанченко, "вбивство в центрі Одеси членами проросійської організації студента університету Максима Чайки, а також ножове поранення Андрія Дзебана, який госпіталізований, є наслідком системної антидержавної політики комуністичних, сепаратистських лобі на Півдні і Сході України".
“Агенти спецслужб іноземних держав, які через підконтрольні структури нагнітають політичну напругу, досі почуваються у регіоні як у себе вдома”, - зазначив Степанченко.
"Вже вкотре ми змушені звертати увагу на те, що обласна прокуратура та інші правоохоронні органи не вживають ефективних заходів протидії зухвалим шабашам антиукраїнських елементів, - зазначив керівник Чорноморського гайдамацького з’єднання Сергій Гуцалюк, - але антидержавні акції під російськими триколорами організовуються мало не щотижня. У тому числі і в даний час на центральних вулицях міста готуються провести так званий "катеринінський марш" дві такі організації - чорносотенська і промонанархічна".
У свою чергу Сердюк сказав, що також стурбований загостренням політичної ситуації. "Буквально сьогодні вранці я провів нараду з керівниками силових структур, - уточнив керівник регіону, - аби скоординувати тіснішу взаємодію, у тому числі з урахуванням запланованої акції. Регулярно інформую про все главу держави, у тому числі про результати пошуків вбивці студента вузу".
Лідери громадських організацій і партій передали Сердюкові спільну заяву, в якій міститься вимога "покласти край розпалюванню міжнаціонального протистояння, міжконфесійної ворожнечі і проявам сепаратизму з боку екстремістських структур і їх медіа-ресурсів, зокрема телеканалів АТВ і Академія".
Тим часом, одеська організація ВО Свобода звернулася до правоохоронних органів з вимогою об’єктивно розслідувати політичне, на її думку, вбивство Чайки.
"Ми вимагаємо від Служби безпеки України, Генеральної прокуратури України, Міністерства внутрішніх справ України об’єктивного розслідування політичного вбивства Максима Чайки і покарання винних у цьому злочині", - сказано в заяві ВО Свобода.
У заяві наголошується, що "лідера неформальної патріотичної молоді Максима Чайку" убили в Одесі "члени прокомуністичної проросійської організації Антифа".
"Ця трагедія є наслідком цілеспрямованої політики Кремля на півдні України, направленої на розпалювання міжнаціональної ворожнечі... (яку реалізують) виставляючи героїв УПА такими, що стріляли у спини радянських військ, закликаючи одеситів до боротьби з бандеризацією суспільства...", - заявили у Свободі.
"За всіма цими структурами стоять конкретні особи і фінансові потоки. Нейтралізувати які можна шляхом притягнення до кримінальної відповідальності, згідно з чинним законодавством України", - підкреслили у заяві.
Відвертою брехнею” називає партія Родина спроби пов’язати з нею вбивство в Одесі активіста націоналістичної організації Січ.
"Партія Родина вважає дуже показовим той факт, що спроби пов’язати вбивство активіста націоналістичної організації Січ із партією Родина та її лідерами роблять, з одного боку, ЗМІ, що підтримують Едуарда Гурвіца, а з другого – націоналістичні організації на кшталт Просвіти.
Як наголошується в заяві Родины, згідно з інформацією ЗМІ, "він (Максим Чайка ) загинув під час сутички з представниками молодіжного угруповання Антифа.
По суті, зазначає партія ”Родина”, ”і скінхеди, і Антифа - це дві сторони однієї медалі, "а всі ці молодіжні угруповання і субкультура є продуктами глибокої деградації нашого суспільства. Радикали існують скрізь і завжди, але здорове суспільство відкидає їх, незалежно від їх ідеологічних відмінностей, а нормальна держава бореться з проявами екстремізму, незважаючи на політичну кон’юнктуру".
У документі стверджується, що "після 2004 року режим став на одну із сторін і вирощує правих радикалів. Результати такої політики наглядно показали недавні вибори в Тернопільську облраду”.
”Лякає, що сьогодні і влада, і багато авторитетних ЗМІ, іменуючи загиблого "патріотом", а його вбивців "проросійськими бойовиками", стають на бік ультраправих екстремістів", - сказано в заяві.
На думку керівництва Родины, ”відверто фашистські організації почуваються привільно в сьогоднішній Україні, а ті, хто має сміливість цьому протистояти, відчувають на собі всю репресивну силу державного апарату”.
При цьому партія Родина ”приносить співчуття рідним і близьким загиблого, адже загибель молодого хлопця, незалежно від його поглядів і переконань, це завжди трагедія”, підсумовують автори документа.
Як заявляла раніше організація Вільна Одеса, "вбивство сталося під час зіткнення між молодими українськими патріотами з Січі і учасниками так званого руху Антифа, яким протегує екс-депутат міськради, лідер партії Родина Ігор Марков".
Співробітникам одеської міліції вже відомо, хто з учасників бійки, у результаті якої загинув Чайка, є вбивцею.

Джерело: http://ua.korrespondent.net/ukraine/812482

QR-код посилання на сторінку
Скористайтеся програмою для сканування штрих-кодів на телефоні.


Коментарі

avatar

Останні новини

18:22
30-Бер-2020
Верховна рада призначила нових керівників МОЗ і Мінфіну
Верховна Рада призначила міністром охорони здоров'я Максима Степанова і міністром фін
17:40
30-Бер-2020
На Донбасі ще стріляють: один загинув, двоє поранених
Один військовослужбовець збройних сил загинув у результаті ворожого обстрілу на Донба
16:21
29-Бер-2020
Міністри охорони здоров'я, фінансів, інфраструктури можуть залишити Кабмін
Міністр охорони здоров'я Ілля Ємець, міністр фінансів Ігор Уманський і міністр інфрас
13:42
29-Бер-2020
Жінка, яка примудрилась заразити коронавірусом кілька сіл на Буковині, попросила пробачення
Перша хвора на коронавірус на Буковині жінка, яка примудрилася заразити десятки жител
09:35
29-Бер-2020
Кількість випадків інфікування коронавірусом в Україні зросла до 418
Станом на 10:00 29 березня, за результатами досліджень вірусологічної референс-лабора
12:52
28-Бер-2020
2. Реорганізація армії. Тріумфальна весна 1918-го
Після важких і напружених боїв за Київ, ввечері 8 лютого 1918-го українські війська в
09:33
28-Бер-2020
У "Слузі народу" заявили те, що ризик оголошення дефолту в країні зростає
Народний депутат з "Слуги народу" Єгор Чернєв заявив про те, що ризик оголошення дефо
19:30
27-Бер-2020
Міністрів охорони здоров’я і фінансів можуть скоро звільнити
Міністрів охорони здоров’я Іллю Ємця і фінансів Ігоря Уманського можуть скоро звільни
19:22
27-Бер-2020
1. Забуті перемоги. Тріумфальна весна 1918-го
Підручник історії України 10-го класу авторства В. Власова і С. Кульчицького, виданий
13:39
26-Бер-2020
Лауреати Міжнародної літературної премії імені Миколи Гоголя «Тріумф» за 2020 рік
Цю почесну нагороду засновано у 1998 р. Чернігівським медіа-клубом за сприяння Націон
Усі новини