Версія для людей з вадами зору
реклама партнерів:
Головна » Події в Молдові: до слідчої комісії включили опозицію

Події в Молдові: до слідчої комісії включили опозицію


Коментарі: 0 ПОДІЇ

Допомога проекту Європейської України - благодійний внесок
ваша підтримка важлива для незалежного видання
стань патроном
Керівник зовнішньої політики Європейського Союзу, Хав’єр Солана, перебуваючи в Молдові, сказав, що комуністична влада погодилася включити представників опозиції до складу комісії, що розслідує випадки насильства під час протестів після суперечливих парламентських виборів.
Він сказав, що до комісії також увійдуть міжнародні фахівці. Двоє людей загинули і багато було поранено, коли демонстранти вийшли на вулиці, звинувачуючи владу у фальсифікаціях на виборах 5 квітня.
Президент Воронін, тим часом, висловив упевненість, що країна подолає політичну кризу і сказав, що сподівається на конструктивну роботу новообраного парламенту.

Опозиція бойкотувала вручення мандатів
Вручаючи у суботу депутатські мандати, пан Воронін назвав вибори вільними і демократичними, а протести – рідкісним випадком, нехарактерним для Молдови.
Опозиційні партії, які пройшли до парламенту, бойкотували церемонію вручення мандатів, протестуючи проти оцінки Конституційного суду, який назвав вибори демократичними.
Опозиція також повторила про намір бойкотувати обрання президента у парламенті. Комуністичній партії, яка перемогла на виборах, не вистачає для обрання президента одного мандата.
Один з лідерів опозиції заявив, що вони продовжуватимуть перевіряти виборчі списки і нададуть свої висновки міжнародним організаціям.

Румунія обурена Кишиневом

Міністр закордонних справ Румунії, за повідомленнями, заявив, що Бухарест вимагатиме припинення переговорів про нову угоду між Молдовою та ЄС. Румунська преса у суботу навела його слова про те, що «Кишинів вийшов за всі допустимі рамки, відмовившись акредитувати нового посла Румунії.»
МЗС Румунії повідомив у п’ятницю, що отримав від МЗС Молдови вербальну ноту, в якій відхиляється кандидатура Міхні Константинеску на посаду посла і пропонується висунути нову кандидатуру.
Бухарест повідомив, що найближчим часом оголосить про заходи у відповідь на крок Кишинева.

Джерело: Бі-Бі-Сі, http://www.bbc.co.uk/ukraini....s.shtml







Модуль не активізовано (module is not installed)

Останні новини

21:27
25-Лип-2025
ЗСУ звільнили Кіндратівку на Сумщині
За інформацією з наших джерел, 225 ОШП закінчив зачистку та закріплення у Кіндратівці
21:22
25-Лип-2025
Чернігівській художній школі присвоїли ім’я відомого художника та скульптора Івана Рашевського
Комунальному закладу позашкільної мистецької освіти «Чернігівська художня школа» прис
09:15
24-Лип-2025
Українці зможуть отримувати ліки в деяких країнах Євросоюзу за транскордонним е-рецептом
ДП “Електронне здоров’я” бере участь у пілотному проекті з розробки Європейського гам
20:47
23-Лип-2025
Зеленський заявив, що внесе у Раду законопроєкт, який має посилити незалежність антикорупційних органів
Було багато нарад з урядовцями, з представниками правоохоронних органів. Дуже детальн
20:12
23-Лип-2025
Заява НРУ щодо змін до законодавства про НАБУ та САП, ухвалених Верховною Радою
Заява Політичної партії «Народний Рух України» щодо змін до законодавства про НАБУ та
20:57
22-Лип-2025
«Руки геть від НАБУ і САП»: у Києві, Дніпрі, Львові люди вийшли на акції протесту
Близько тисячі людей у Києві, Дніпрі та Львові ввечері 22 липня вийшли на пікети з ви
Усі новини

Сollaborator