реклама партнерів:
Головна » МВФ не хоче мати справу з «революціонеркою» Тимошенко?

МВФ не хоче мати справу з «революціонеркою» Тимошенко?


Коментарі: 0 Погляд. Версії

Допомога проекту Європейської України - благодійний внесок
ваша підтримка важлива для незалежного видання
стань патроном
Деякі європейські видання інформують про можливу відмову Міжнародного валютного фонду від співпраці з українським урядом Юлії Тимошенко, а також про наростання нового конфлікту між Президентом та урядом України з приводу нафтогону «Одеса–Броди».
Низка європейських газет занепокоєні можливою політичною дестабілізацією в Україні якраз у дні саміту ЄС в Празі у наступний четвер, де на обговоренні програми «Східного партнерства» буде присутній і Президент України.
Німецьке Інтернет-видання «Русланд–Актуел» інформує на основі своїх джерел в європейському департаменті Міжнародного валютного фонду про те, що поновлення співпраці України з МВФ під загрозою. Це німецьке видання стверджує, що на весняній спільній сесії МВФ та Світового банку у Вашингтоні прозвучало занепокоєння економічною політикою Кабінету міністрів України, що може призвести до згортання співпраці МВФ з Києвом. «Русланд–Актуел» інформує, що «у європейському департаменті МВФ вважають впровадження антикризового пакету шляхом прийняття постанов уряду доволі сумнівним з юридичної точки зору». В МВФ також занепокоєні відходом уряду Тимошенко від ліберального економічного курсу, чому є підтвердження ініціатива уряду щодо передачі Юлією Тимошенко контролю над «Дніпроенерго» Ринату Ахметову всупереч рішенню Верховного Суду України. У Вашингтоні, як пише «Русланд–Актуел», заявили, що приклад з «Дніпроенерго» є сигналом для інших інвесторів про відсутність в українській державі гарантій дотримання законності.
Згадане німецьке видання також звертає увагу на політичний зговір Тимошенко і Ахметова з метою створити у парламенті нову широку коаліцію між БЮТ та Партією регіонів і змінити за допомогою цього конституційний лад в Україні. «Русланд–Актуел» інформує, з посиланням на секретаріат директора європейського департаменту МВФ Марека Бєлки, що Фонд «заморожує кредити для України» і подальша співпраця з урядом Юлії Тимошенко поставлена під запитання.
Інша німецька газета – «Гандельсблатт» - фактично підтвердила, що політична ситуація в Україні «ускладнює виділення подальших коштів від МВФ». Ця газета також оприлюднила занепокоєння міністра закордонних справ Німеччини Франк-Вальтера Штайнмаєра тим, що «за тиждень перед самітом ЄС в Празі, присвяченому програмі «Східного партнерства» всередині ЄС росте занепокоєння щодо стабільності в Східній Європі». Штайнмаєр, як пише «Гандельсблатт, закликав підтримати, насамперед, Україну, бо, як ідеться у спільному листі до країн ЄС самого Штайнмаєра і його польського колеги Радослава Сикорського, економічна та політична нестабільність у Києві «може мати далекосяжні негативні наслідки і для Євросоюзу».
Російська «Нєзавісімая Газєта» інформує про те, що Віктор Ющенко укотре налаштувався розвернути нафтогін «Одеса – Броди» у західному (аверсному) напрямку. Бо сьогодні цей нафтогін, як нагадує газета, працює у реверсному напрямку – із Західної України до одеського порту «Південний». Московське видання також відзначає, що «всі політичні домовленості про новий етап роботи нафтогону були досягнуті на початку квітня, під час закритої розмови президентів України і Азребайджану». Алієв і Ющенко, як посилається російська газета на свої джерела, домовилися відібрати до кінця року нафтогін у російської «Транснафти» і почати прокачувати каспійську світлу нафту спочатку до чеських і словацьких нафтопереробних заводів, а потім і до польського морського порту Гданьська. У травні минулого року попередня спроба «розвернути» нафтогін «Одеса – Броди» наштовхнулася на різкий опір уряду Тимошенко. «Яку схему пропонують документи нині – невідомо», стверджує «Нєзавісімая Ґазєта».

За матеріалами Української служби "Радіо Свобода", http://www.radiosvoboda.org/Модуль не активізовано (module is not installed)

Останні новини

08:43
19-Трав-2024
Бокс. Усик переміг Ф’юрі та забрав титул абсолютного чемпіона світу
Володар поясів WBA, WBO, IBF і IBO Олександр Усик (22-0-0, 14 KO) переміг чемпіона WB
21:23
17-Трав-2024
Заява Національного музею історії України щодо незаконних споруд на землях історичного значення
16 травня 2024 року Державна виконавча служба України забезпечила виконання судового
21:13
16-Трав-2024
«Чернігів стародавній» запрошує на відкриття виставки «Гроші наших пращурів»
До Міжнародного дня музеїв у Національному архітектурно-історичному заповіднику «Черн
16:40
16-Трав-2024
Важливість вибору правильної молочної суміші для дитини

Вибір правильної молочної суміші

20:48
15-Трав-2024
«Укренерго» запровадило аварійні відключення для промислових та побутових споживачів
З 00:00 та впродовж доби 16 травня по всій Україні для побутових та промислових спожи
19:39
15-Трав-2024
Зручний мобільний додаток для замовлення води

Інформація для клієнтів компанії "Молодо" та всіх, хто цікавиться якісною водою дл

21:23
14-Трав-2024
Інформація по постраждалим внаслідок ворожого удару по Харкову
Кількість постраждалих — 17. Серед них 12-річний хлопчик і дівчинка 8 років. Вони у с
21:11
14-Трав-2024
Ентоні Блінкен розкрив деталі безпекової угоди між США та Україною
Державний секретар США Ентоні Блінкен повідомив, що майбутня безпекова угода між Спол
20:31
13-Трав-2024
російські окупанти взяли в полон українців прикордонної громади на Харківщині
Прокуратура розпочала розслідування за фактом взяття у полон цивільного населення при
19:51
13-Трав-2024
Ситуація на Харківському напрямку складна
Ворог б’є по мирним людям, використовує цивільних як живий щит.
Противник нама
Усі новини