реклама партнерів:
Головна » 2009 » Квітень » 30 » Кожен другий атракціон у Києві небезпечний?

Кожен другий атракціон у Києві небезпечний?


Коментарі: 0 Надзвичайні ситуації

Допомога проекту Європейської України - благодійний внесок
ваша підтримка важлива для незалежного видання
стань патроном
Рік тому на атракціонах у Луганську й Харкові загинули 3 і травмувалися 8 людей. Фахівці провели цього вже року чергову інспекцію, яка показала: каруселі, гойдалки, чортові колеса безпечнішими не стали. Приблизно половина атракціонів у Києві є небезпечними, за результатами офіційної перевірки. В інших містах ситуація із атракціонами – не набагато краща. Що показала перевірка українських атракціонів? Чи може відвідувач переконатися у справності атракціону?

Характерні недоліки українських атракціонів
Тисячу порушень виявили фахівці Держкомітету з промислової безпеки, перевіривши половину всіх атракціонів підвищеної безпеки, відкритих у країні. Загалом каруселей, гойдалок і т.д. по всій Україні – більше тисячі. У середньому виходить майже по одному порушенню на один атракціон. Начальник управління Держкомітету Валерій Іванченко, розповів про найхарактерніші порушення атракційників по всій Україні. «Станом на 23 квітня ми перевірили близько 600 атракціонів підвищеної небезпеки, які експлуатуються на 96 підприємствах. Характерними недоліками є незавершені ремонтні роботи та технічні огляди випробовування атракціонів, не всі власники атракціонів отримали дозвільні документи, не у всіх місцях користування атракціонами є правила поведінки користувачів, відсутня або в незадовільному стані експлуатаційна документація».

Експлуатація 6 столичних атракціонів заборонена
49 небезпечних гойдалок, 9-м з яких заборонено працювати, виявили фахівці Держкомітету з промислової безпеки у столиці. 3 атракціони вже усунули порушення і знову працюють. Потенційно загрозливими експерти визнали, наприклад, такі дитячі атракціони, як «Автокарусель», «Батут», «Веселі гірки», «Гойдалки-човники», «Сонечко».
Основні порушення у столиці, за даними Олексія Степаненко, представника Держкомітету з промислової безпеки у Києві, є такими: немає дозволу на експлуатацію атракціонів; після закінчення граничного терміну експлуатації не провели обстеження технічного стану; взагалі не робили технічного огляду; правила поведінки і користування не вивісили в кабінках чи на робочих місцях операторів; обслуговуючий та ремонтний персонал не пройшов відповідного навчання й перевірки; немає огорожі зони катання; не визначили, як евакуювати відвідувачів тощо. «Виявлені 49 порушень нормативно-правових актів з охорони праці. Притягнуті до адміністративної відповідальності 4 посадові особи. Із 62 перевірених атракціонів тимчасово зупинено експлуатацію 9 (на 3 - порушення усунули, і вони можуть експлуатуватися, а на 6 – експлуатація все ще заборонена)».
Невдовзі всі порушення виправлять, і атракціони загрози не становитимуть, стверджував начальник управління охорони праці Київської міськадміністрації Віктор Журавський. «Проведена перевірка атракціонів підвищеної безпеки (механічних). Під час перевірки були виявлені деякі зауваження. Наприклад, на атракціоні був відсутній план евакуації людей. Власники усунули ці недоліки - і все. Якщо атракціон відпрацював ресурс або не пройшов випробування, то акт приймання не буде підписаний, і він не буде працювати».

У Харкові ж відкривати заборонили половину атракціонів
Наразі у Києві можна назвати проблемними половину атракціонів. У Харкові, де рік тому на одному з них загинула студентка, ситуація не краща. Саме половину атракціонів тамтешня інспекція відкривати заборонила, розповідає харківська кореспондентка Радіо Свобода Юлія Журавльова. Які висновки зробили з торішньої трагедії у цьому місті?
Ще кілька каруселей поки залишились неперевіреними, зокрема в одному з центральних парків - саду Шевченка. А от у парку імені Горького з каруселями все гаразд, запевняє начальник міського управління культури Світлана Бабицька. За її словами, гойдалки, що у комунальній власності, хоч і застарі, але за ними пильно стежать. «За атракціонами ми стежимо. Адже якщо зараз купувати нові, це надто великі витрати. Тому на сьогоднішній день якихось масштабних вкладень, наприклад, заміна моторів - цього не було. Просто є якісний догляд за цими атракціонами».
Саме у парку Горького минулого року з приватного атракціону «Матрікс» випала 18-річна студентка зі Львова. За життя дівчини більше доби боролися лікарі, але травми виявилися надто серйозними. Вже рік матриця не працює. Не запрацює й 1 травня. Хоча, як кажуть в інспекції, що стежить за роботою атракціонів, зараз її власник таки намагається оформити необхідні документи й отримати дозволи. Кілька місяців тому місцевий суд виніс ухвалу у справі про загибель студентки. Головного інженера атракціону за службову халатність засудив до 5 років умовно і виплатою компенсації в розмірі майже 0,5 мільйона гривень. Але батько загиблої дівчини подав апеляцію. Він вимагає додаткового розслідування.

Луна-парки у Чехії доступні навіть інвалідам
Чеські атракціони, історія яких налічує майже 400 років, на сьогоднішній день одна з найприбутковіших галузей індустрії розваг, зазначає празька кореспондентка Радіо Свобода Оксана Пеленська. «У Чеській республіці встановлені вікові ліміти на користування окремими видами атракціонів, і власник несе повну відповідальність за їх дотримання. Крім цього, законом передбачено, що окремі види атракціонів мають бути оснащені так, щоб вони були доступні і для інвалідів. Законом також передбачена відповідальність (від матеріальних штрафів до тюремного ув’язнення), яку несе власник в разі порушення норм користування, що призвели до травм, каліцтва чи інвалідності».
Якщо відвідувач сумнівається в надійності атракціону, варто зажадати в адміністрації парку відпочинку необхідні документи. Вони, до речі, мають висіти тут же, на спеціальному стенді. Кожен атракціон має свій паспорт із технічними характеристиками, результатами перевірок. Якщо їх не надають, звертайтесь до управління захисту прав споживачів.

Джерело: "Радіо Свобода", http://www.radiosvoboda.org/content/article/1619272.html

QR-код посилання на сторінку
Скористайтеся програмою для сканування штрих-кодів на телефоні.


Коментарі

avatar

Останні новини

20:22
30-Чер-2022
Збройні сили України звільнили від російських окупантів Одеську область
Збройні сили України повністю звільнили від російських окупантів територію Одеської о
19:48
30-Чер-2022
Село Потьомкіно Херсонської області під контролем ЗСУ
Військовослужбовці 60 опбр провели успішний наступ, у ході якого відбили кілька контр
18:04
29-Чер-2022
Членство в НАТО залишається найкращою гарантією безпеки для України
Офіційний Київ вважає, що Україна вже відповідає стандартам НАТО і зберігає курс на п
17:21
29-Чер-2022
У Кривому Розі не буде жодних «московських», «бурятських» та інших вулиць
У Кривому Розі не буде жодних «московських», «бурятських» та інших вулиць, площ, парк
10:41
29-Чер-2022
На Херсонщині звільнено Зелений Гай і Барвінок
Підрозділи Збройних сил України здійснюють успішний контрнаступ на Херсоном напрямі.
07:04
28-Чер-2022
День Конституції під час війни з російським агресором
28 червня цього року Україна під час повномасштабної війни з російським агресором від
16:31
27-Чер-2022
Ракетні обстріли: у Кременчуці горить ЦУМ, багато загиблих і поранених
Полтавщина. Кременчук.
Окупанти вдарили ракетами по торговельному центру, де б
10:12
26-Чер-2022
Релігійна помста в окупованому Маріуполі: окупанти спалили унікальну бібліотеку
Після візиту московських агентів фсб в рясах стало відомо, що в Храмі ПЦУ Петра Могил
21:22
25-Чер-2022
Про надання Україні офіційного статусу кандидата до Європейського Союзу
Надання Україні офіційного статусу кандидата до Європейського Союзу також можна розці
08:49
25-Чер-2022
Ворог завдав масованих ракетних ударів по Житомирщині: близько 30 ракет
Сьогодні, як і в перший день повномасштабного вторгнення, починаючи з 4:15 ранку воро
Усі новини