реклама партнерів:
Головна » На Чернігівщині відбувся рекламно-презентаційний тур перлинами Сіверського краю. Фото

На Чернігівщині відбувся рекламно-презентаційний тур перлинами Сіверського краю. Фото


Коментарі: 0 КУЛЬТУРА

Допомога проекту Європейської України - благодійний внесок
ваша підтримка важлива для незалежного видання
стань патроном
В рамках Міжрегіонального туристичного форуму, 30 квітня управлінням культури та туризму Чернігівської облдержадміністрації було проведено рекламно-презентаційний тур по визначним місцям Чернігівської області, за маршрутом: Чернігів – Березна – Мена – Сосниця – Батурин - «Ганина Пустинь» - Крути - Чернігів.
У рекламно-презентаційному турі взяли участь представники туристичних фірм Чернігова та інших регіонів України, представники ЗМІ та гості з різних областей України і навіть Гомельської області.
Мета рекламно-презентаційного туру: ознаймлення, популяризація туристичного потенціалу області не тільки на теренах України, а й далеко за її межами.

Сива давнина...
Березне. Чим далі ми віддаляємось від старих часів, тим більше прагнимо дізнатись про своє коріння, та життя наших славних предків.
Серед них є уродженець Березни, видатний український композитор, засновник заслуженого академічного народного хору - Григорій Верьовка. В історико-краєзнавчому музеї, що носить його ім'я зберігаються особисті речі Г. Верьовки, книжки з його бібліотеки та музичні інструменти.

Мена. Прямуючи від Березного опиняємося у Мені, ще одному старовинному містечку Сіверського краю.
Давня і багата історія та природа Менщини достатньо повно відображена в експозиції Менського краєзнавчого музею, що має одне з найбагатших зібрань в області.
Втім, справжньою родзинкою не тільки Мени, а й усього Сіверського краю є унікальний Менський зоопарк. На трьохгектарній площі налічується більше ніж 100 поголів'я тварин, птахів та плазунів, представників 125 видів, 12 з яких занесені до Червоної книги України.
Сосниця. Містечко Сосниця вперше згадується в Іпатіївському літописі як місто Чернігівського князівства. Сосниця – батьківщина всесвітньо відомого кінорежисера, письменника – Олександра Довженка. Тут на батьківській садибі створено літературно-меморіальний музей митця, в якому побувало сотні тисяч людей.

Батурин. На високому березі р. Сейм вже багато століть стоїть Батурин, заснований на зламі 11-12 ст. Батурин – це велична сторінка нашої історії та трагічна сторінка боротьби українського народу за державність.
У Батурині, гості змогли відвідати та ознайомитися з палацом К.Г. Розумовського, який було споруджено у 1799-1803 рр. на замовлення К.Г. Розумовського за проектом архітектора Ч. Камерона; цитадель Батуринської фортеці, яка була відновлена у 2008 році і яка включає в себе: фрагиенти оборонних стін із в'їзною брамою та баштами, гетьманьский будинок, гетьманьску скарбницю та дерев'яну церкву Воскресіння Господнього.

«Ганина Пустинь». Тут створено історико-меморіальний музей-заповідник П. Куліша. Зусиллями Міжнародного благодійного фонду ім. П. Куліша відбудовано хату родини Білозерських, у якій народилася Ганна Барвінок, хату Куліша, каплицю святого Пантелеймона-цілителя, посаджено липову алею.
На території музею, поруч з колодязем сидить закарбований у бронзі П.Куліш, а назустріч йому поспішає вірна дружина Ганна Барвінок.

Крути. «Українську історію не можна читати без брому»: - з гіркотою зазначав В.Винниченко. Підтвердженням цього є історія трагедії під Крутами, яка перекручувалася та замовчувалася десятиліттями.
Саме на цій залізничній станції, неподалік Ніжина, 29 січня 1918 р. Відбувся бій між погано озброєними, не навченими військовій справі, але патріотично налаштованими Київськими студентами і регулярними частинами Червоної армії під проводом Муравйова.
300 юнаків полягли в огні... Розстріляні, закатовані – вони стали символом нескореності українського народу, який було гідно оцінено лише за часів незалежності України.

В ході подорожі по перлинам Сіверського краю, гості змогли поспілкуватися між собою, представниками ЗМІ та туристичних фірм з приводу розвитку туризму на Чернігівщині, обмінятися накопиченим досвідом розвитку туристичного потенціалу свого регіону.

Воробей Валентин, провідний методист відділу розвитку туризму, http://cult.gov.ua/news/2009-05-01-1108

Учасники туристичного форуму також відвідали пам'ятки архітектури та музейні експозиції Національного архітектурно-історичного заповідника "Чернігів стародавній" і Чернігівського обласного історичного музею ім. В.Тарновського.

Менський зоопарк

Сосницький літературно-меморіальний музей О.П. Довженка

Батурин

Музей-заповідник "Ганнина Пустинь"

Меморіал пам'яті Героїв Крут

Чернігів. Спасо-Преображенський собор ХІ ст.

Чернігів з висоти пташиного польоту

QR-код посилання на сторінку
Модуль не активізовано (module is not installed)

Останні новини

18:54
28-Лют-2024
Керуючий партнер Національної антикризової групи Тарас Загородній про вибори та ІПСО
В інформпросторі час від часу зустрічаю обговорення теми проведення/непроведення вибо
22:32
27-Лют-2024
Закарпаття. Священнослужителів Української православної церкви московського патріархату підозрюють у діяльності на користь росії
Двох священнослужителів Української православної церкви московського патріархату обґр
17:35
27-Лют-2024
У травні 2024 року спливають пʼять років президентства Зеленського. Кажуть, що він утратить легітимність. Це правда?
У травні 2024 року буде пʼять років з моменту, як Володимир Зеленський став президент
20:02
26-Лют-2024
Парламент Угорщини ратифікував заявку Швеції на вступ до НАТО
Парламент Угорщини ратифікував заявку Швеції на вступ до НАТО, усунувши останню переш
20:22
25-Лют-2024
Аліна Акуленко. Новела. Усе піде за водою
—І нехай усі біди підуть за водою.
Варя стояла бліда, зажурена. Не вірила в те
19:19
25-Лют-2024
УПЦ відмовила захисникам України і капеланам в богослужінні біля православних святинь Лаври
Напередодні другої річниці повномасштабного вторгнення рф в Україну, до Національного
20:31
24-Лют-2024
22-річний француз Андреас Галоцці став на захист України і загинув на полі бою Героєм
Француз Андреас Галоцці – йому було усього 22 роки. Він міг, як і інші, заплющити очі
21:53
23-Лют-2024
Останній політ російського радіолокаційного літака А-50. Фото
Мінус А-50У ― ГУР та Повітряні Сили збили черговий літак рф
У результаті спіль
20:04
22-Лют-2024
Придністровські сепаратисти будуть просити росію про анексію Придністров’я
Російський терористичний режим планує ще одну “перемогу”, на цей раз за рахунок Молдо
20:42
21-Лют-2024
У Чернігові вшанували пам’ять Героїв Небесної Сотні та всього Небесного Воїнства
20 лютого в Чернігові громадськість провела меморіальні заходи вшанування пам’яті Гер
Усі новини