реклама партнерів:
Головна » 2009 » Травень » 2 » Вбивство в Одесі активіста українського патріотичного руху «Січ» Максима Чайки: нові подробиці

Вбивство в Одесі активіста українського патріотичного руху «Січ» Максима Чайки: нові подробиці


2009 » Травень » 2
Коментарі: 0 Кримінал

Допомога проекту Європейської України - благодійний внесок
ваша підтримка важлива для незалежного видання
стань патроном
Поширена деякими ЗМІ інформація про те, що смерть активіста українського патріотичного руху «Січ» Максима Чайки настала в результаті 30-хвилинного запізнення бригади «швидкої допомоги», виявилася при перевірці недостовірною.
Як повідомили в Одеському міськуправлінні охорони здоров'я, «насправді бригада медиків «швидкої допомоги» прибула 17 квітня на місце пригоди на Олександрівському проспекті через вісім хвилин після отримання виклику», інформує «Одесинформ».
У центральній диспетчерській «швидкої допомоги» виклик зафіксований в 21.30, уточнили в міськуправлінні охорони здоров'я, а вже в 21.50, тобто через 18 хвилин з моменту отримання виклику, М.Чайка у зв'язку з тяжким станом, минувши приймальне відділення, був доставлений в операційну 1-го хірургічного відділення ГКБ-9, де знаходилася реанімаційна бригада - чергові і судинний хірурги.
Проте М.Чайку доставили в операційну вже в стані клінічної смерті. І, хоча були негайно проведені реанімаційні заходи, що включають інтубацію трахеї, переклад хворого на штучну вентиляцію легенів апаратом «Фаза», непрямий масаж серця, а також введені препарати «адреналін» і «атропін», - всі зусилля медиків виявилися безуспішними.
У 22.05 була констатована біологічна смерть. Клінічний діагноз медиків констатував колено-різані рани грудної клітки, правої пахової області і геморагічний шок четвертої міри. На думку місцевих спостерігачів, близькі до лідера партії «Родина» Ігорю Маркова ЗМІ не випадково «мусирували» це питання - таким чином вони спробували відвернути увагу громадськості від пошуків замовників і виконавців страшного злочину, який потряс Одесу.
Як повідомлялося раніше, 21-річний одесит М.Чайка загинув 17 квітня від отриманих ножових поранень унаслідок нападу, за даними обласного об'єднання “Просвіта”, групи проросійських екстремістів. Вбивство сталося на перетині Олександрівського проспекту і вулиці Троїцької. Тоді ж ножові поранення отримав друг загиблого Андрій Дзебан, який до цього часу знаходиться в лікарні.
Відповідальність за вбивство узяла себе одеська «Антифа», а громадська організація «Вільна Одеса» виступила із заявою про те, що вважає «політичним замовленням» вбивство в центрі міста активіста українського патріотичного молодіжного руху «Січ», студента відділення журналістики Одеського Національного університету імені І. Мечникова. «Вбивство сталося, - підкреслювалося в документі, - при зіткненні між молодими українськими патріотами з «Січі» і учасників так званого «Антифи», якому протегує екс-депутат міськради, лідер партії «Родина» Ігор Марков». На думку авторів заяви, М.Чайка був убитий за те, що «займав активну і принципову позицію відносно підривної антиукраїнської діяльності екс-депутата І.Маркова, очолюваної ним «Родины», вимагав від властей і СБУ притягнути його до відповідальності».
Слідчим Приморського РОВД Одеси розслідується кримінальна справа за ознаками ст.121 Кримінального кодексу України – нанесення важких тілесних ушкоджень, які призвели до смерті. Особа вбивці встановлена, це - представник місцевої «Антифи» Довгань, міліція встановлює його місце перебування, хоча висловлюються також припущення, що він вже може бути вбиватим тими, кому невигідні його свідчення органам дізнання.
Президент Віктор Ющенко доручив СБУ і МВС ретельно перевірити версію вбивства одеського студента Максима Чайки за політичними мотивами. Глава держави також запропонував «силовикам» надати звіт про розслідування аналогічних інцидентів, здійснених в Одесі протягом 2008 року.

За інформацією "Газета-по одесски", http://odessa.mycityua.com/news/odessa/2009/05/02/101927.html

QR-код посилання на сторінку
Скористайтеся програмою для сканування штрих-кодів на телефоні.


Коментарі

avatar

Останні новини

09:16
18-Жов-2021
СБУ затримала озброєну банду грабіжників, які тривалий час переховувались від слідства
СБУ провела спецоперацію, внаслідок якої затримали трьох осіб, котрі в 2016 році здій
12:07
14-Жов-2021
COVID-сертифікат про вакцинацію: як реагувати, якщо не вдається створити електронний документ
Понад 1,8 мільйонів українців на сьогодні успішно користуються електронним документом
10:56
11-Жов-2021
Військові навчання Україна-НАТО спричинили істерику серед російських пропагандистів
Про те, що російські пропагандисти давно переплюнули всі досягнення їхнього натхненни
00:40
05-Жов-2021
Відповіді на найпоширеніші питання про е-лікарняні

В Україні з 1 жовтня всі заклади охорони здоров'я видаватимуть електронні ліка

18:03
01-Жов-2021
У Чернігові презентували збірник документів Антибільшовицького блоку народів
24 вересня в Чернігівській центральній міській бібліотеці імені М. М. Коцюбинського п
15:03
29-Вер-2021
Військові навчання Rapid Trident-2021 спричинили нову хвилю агресії боку Росії
З 20 вересня по 1 жовтня 2021 року на базі Міжнародного центру миротворчості та безпе
15:24
28-Вер-2021
Міф чи реальність: що криється за наймасштабнішими військовими навчаннями Росії «Захід-2021»
На думку багатьох українських фахівців у сфері оборони, військовими навчаннями, що пр
14:50
28-Вер-2021
Сучасна Білорусь: тоталітаризм, диктатура та політичні репресії
У 2020 році в Республіці Білорусь відбулись вибори президента. Здавалось, звичайна по
12:14
27-Вер-2021
Здобуття Білоруссю державної незалежності в 1991 році
Після завершення Другої світової війни в Білорусі наступні десять років ще тривала пі
19:43
26-Вер-2021
Боротьба України з великою корупцією: підтримка ЄС має визначальне значення, але потрібно більше результатів
Європейська палата аудиторів опублікувала звіт з аудиту ефективності підтримки ЄС у б
Усі новини