реклама партнерів:
Головна » 2009 » Травень » 6 » У Росії свідомо й цілеспрямовано гальмують розвиток української культури та української освіти

У Росії свідомо й цілеспрямовано гальмують розвиток української культури та української освіти


2009 » Травень » 6
Автор: Черняков
Коментарі: 0
Переглядів: 1113
Освіта та навчання

Допомога проекту Європейської України - благодійний внесок
ваша підтримка важлива для незалежного видання
У Росії свідомо й цілеспрямовано гальмують розвиток української культури і української освіти, йдеться у заяві Об`єднання українців Росії і Федеральної національно-культурної автономії українців Росії.
"Змушені визнати, що, на превеликий жаль, у Росії спостерігається політизація всього комплексу питань, які стосуються української гуманітарної сфери. Після 2004 року щодо України фактично ведеться інформаційна війна, частиною якої стала справжня зачистка українського гуманітарного простору", йдеться у заяві.
За інформацією українських організацій Росії, “зачистка” проявляється у спробах поставити на керівні посади в українських організаціях Росії лояльних до влади людей або створити маріонеткові організації, а також у неприкритому тиску, який чиниться на українські організації в цілому і на окремих активістів, які своїми діями не вписуються в уявлення деяких російських чиновників.
Крім того, стверджується, що ведеться цензура культурницьких заходів українських товариств з метою недопущення заходів, що не відповідають офіційній ідеології. Так, на початку 2008 року у Москві під приводом відсутності необхідної документації був закритий Український освітній центр при середній школі №124. Також у 2006-2007 роках з Бібліотеки української літератури у Москві було звільнено 9 співробітників, після до бібліотеки прийшло нове керівництво "і найняті ним люди, які у своїй більшості не знають української мови, дуже далекі від української культури".
"Більше того, у бібліотеці з`явилися співробітники, які всупереч офіційно задекларованому курсу на розвиток добросусідських відносин з Україною, проводять антиукраїнську діяльність, відверто пропагують несприйняття української державності, усіляко принижують українську культуру, мову і літературу", йдеться у документі.
"На сьогодні доводиться констатувати, що в Росії українські освіта та культура стали заручниками російсько-українських політичних відносин, що, як ми вважаємо, у XXI столітті є абсолютно неприпустимим", вважають українські організації.
"Якщо ми - українці і росіяни - дійсно близькі народи, то українська культура і освіта українською мовою в Росії повинні сприйматися як збагачення слов`янства, що особливо актуально в нинішній ситуації "глобального переселення народів", а зовсім не як "підривна змова" з метою послабити Росію - а саме таке розуміння панує в головах деяких російських чиновників, які свідомо й цілеспрямовано гальмують розвиток української культури й української освіти в РФ і фактично є перепоною на шляху взаєморозуміння наших народів", резюмують в Об`єднанні українців Росії і Федеральній національно-культурної автономії українців Росії.
Нагадаємо, нещодавно офіційний представник МЗС Росії Андрій Нестеренко заявив, що в Росії немає українських шкіл, оскільки на них немає попиту.
"Незважаючи на велику чисельність українців, що проживають на території Російської Федерації, запитів на відкритя повноформатних шкіл з боку батьків і громадських організацій до федеральних і регіональних органів управління освітою практично не поступає", - повідомив Нестеренко.
Це, за його словами, очевидно, пояснюється близькістю східнослов'янських мов і культур, загальною історією і єдиною православною християнською вірою. Крім цього, повідомив він, культурні заходи, які проводяться в Росії різними громадськими організаціями, в значній мірі враховують потреби етнічних українців.

Джерело: ТСН, http://tsn.ua/ua....di.html

QR-код посилання на сторінку
Скористайтеся програмою для сканування штрих-кодів на телефоні.


Коментарі

avatar

Останні новини

08:36
31-Трав-2020
На адмінмежі з анексованим Кримом викрали українського військового
30 травня близько п'ятої години ранку, в районі півострова Чонгар, під час несення сл
18:30
30-Трав-2020
Верховний Суд став на захист конституційних прав громадян
29 травня 2020 року Пленум Верховного Суду звернувся до Конституційного Суду України
18:58
28-Трав-2020
Національний заповідник «Чернігів стародавній» відновлює екскурсійну діяльність
Національний архітектурно-історичний заповідник «Чернігів стародавній» відновлює екск
10:33
28-Трав-2020
Росія планує військове вторгнення в Україну під ейфорією «побєдобєсія» - експерт
Весь минулий рік президент Росії Володимир Путін з політичними та військовими аналіти
19:58
27-Трав-2020
На чернігівському Валу розцвіли рідкісні дерева – церцис європейський
На Валу, неподалік від гарматної алеї, цього року розцвіло кілька молодих дерев. Здал
21:38
26-Трав-2020
Російсько-окупаційні війська на Донбасі вбили військовослужбовця Збройних Сил України
Сьогодні, 26 травня, російсько-окупаційні війська вкотре порушили режим припинення во
21:26
26-Трав-2020
Карантин завершено: ДБР увірвалося в музей Івана Гончара, зламавши двері
Український національний комітет Міжнародної ради музеїв (ІСОМ) вважає неприпустимими
13:49
26-Трав-2020
Росія може розпочати нову війну проти України – американські експерти
Нестача води в анексованому Криму може призвести до нової військової агресії Росії пр
18:29
25-Трав-2020
У Чернігівському СІЗО з’явилися платні камери
Постановою Кабінету міністрів України №305 від 22 квітня 2020 року Уряд запровадив ек
01:07
24-Трав-2020
Валерій Давиденко. Убивство чи самогубство нардепа?
23 травня біля 18 години в офісі у центрі столиці було знайдене тіло народного депута
Усі новини