Версія для людей з вадами зору
реклама партнерів:
Головна » У Сімферополі молодь запалила свічки в пам'ять про жертви депортації 1944 року

У Сімферополі молодь запалила свічки в пам'ять про жертви депортації 1944 року


Коментарі: 1 Свята. Пам'ятні дати

Допомога проекту Європейської України - благодійний внесок
ваша підтримка важлива для незалежного видання
стань патроном
Кримськотатарська молодь в неділю увечері запалила в центрі Сімферополі близько 5 тисяч свічок на вшанування жертв депортації 1944 року.
За інформацією УНІАН, з настанням сутінків на центральній площі міста учасники акції «Запали вогник у своєму серці» виклали зі свічок контури кримського півострова, в центрі якого була цифра «65». 18 травня 2009 року – 65-і роковини депортації кримських татар з Криму. Крім того, зі свічок викладено напис «No genocide» (немає геноциду) і тамга – національний символ кримських татар.
Кримськотатарська молодь звертається до світової громадськості із закликом визнати депортацію 1944 року за акт геноциду.
Акція «Запали вогник у своєму серці» проводиться в Сімферополі третій рік поспіль. Її ініціатор – Кримськотатарський молодіжний центр.
Цього року, за даними організаторів, захід розширив географію: крім Сімферополя, акція відбувається в кримському місті Саки і в столиці України – Києві.

Довідка УНІАН.
11 травня 1944 року Сталін підписав постанову Державного комітету оборони «Про кримських татар». Їх звинуватили в масовому дезертирстві, співпраці з фашистами, розправах з радянськими партизанами. Виселення кримських татар почалося вранці 18 травня 1944 року і було завершене надвечір 20 травня. За різними даними, від 180 тис. до 190 тис. осіб були виселено з території півострова до Узбекистану, Казахстану, Марійської АРСР та на Урал.

Крім кримських татар, з Криму виселили представників інших народів: на початку війни, в 1941 році – кримських німців; у 1944 році – вірмен, болгар і греків.

Масове повернення депортованих почалося наприкінці 1980-х – на початку 1990-х років. Важливу роль в юридичному оформленні цього процесу відіграла Декларація Верховної Ради СРСР від 14 листопада 1989 року «Про визнання незаконними і злочинними репресивні акти проти народів, які було піддано насильницькому переселенню, і забезпеченню їхніх прав». У 1991 році були прийняті закони «Про реабілітацію жертв політичних репресій» і «Про реабілітацію репресованих народів».

З 1993 року 18 травня відзначається в Криму як День пам`яті жертв депортації.

Нині населення Криму становить понад 1,9 млн. осіб, з них понад 260 тисяч – кримські татари.

Джерело: УНІАН, http://www.unian.net/ukr/news/news-316083.html







Модуль не активізовано (module is not installed)

Останні новини

21:58
09-Чер-2025
Відбувся перший етап обміну в рамках домовленостей у Стамбулі
Сьогодні розпочався обмін полоненими в рамках домовленостей у Стамбулі. Додому поверт
15:15
03-Чер-2025
СБУ втретє вразила Кримський міст
СБУ провела нову унікальну спецоперацію і втретє вразила Кримський міст — цього разу
21:39
02-Чер-2025
Шанувальник Трампа Навроцький – новий президент Польщі
Кандидат від консерваторів Кароль Навроцький, історик, який створював імідж «крутого
21:03
02-Чер-2025
Делегація рф вимагала захисту УПЦ
Делегація РФ на переговорах у Стамбулі серед умов призупинення війни, поряд з вимогою
22:08
01-Чер-2025
Операція "Павутина": наймасштабніший удар української спецслужби по глибині росії (ОНОВЛЕНО)

1 червня 2025 року Служба безпеки України здійснила безпрецедентну операцію, яка у

20:55
01-Чер-2025
Спецоперація СБУ «Павутина»
7 млрд. доларів США. Така орієнтовна вартість стратегічної авіації ворога, яка була в
Усі новини

Сollaborator