реклама партнерів:
Головна » Промисловість Донецька знищує рибу

Промисловість Донецька знищує рибу


Коментарі: 0 Довкілля

Допомога проекту Європейської України - благодійний внесок
ваша підтримка важлива для незалежного видання
стань патроном
За останні 10 років у внутрішніх водоймищах Донецької області рибопродуктивність (можливість водоймища відтворювати чисельність риби), наприклад, Сіверського Донця впала майже удвічі. «Якщо зараз вона складає близько п'яти кілограм з гектара води, то раніше було 10. З шести основних видів риб не зникло жодного, але їх кількість скоротилася катастрофічно. У Сіверському Донці можна знайти 90% тієї ж риби, що мешкає в прісноводих водоймищах України, але у нас її дуже мало», - відзначив заступник начальника держрибохорони в Донецькій області Сергій Павлов.
Що ж до Кальміусу, то тут риба практично зникла. Причина - попадання у воду промислових стоків, пестицидів з полів, а також шахтних вод, - передає газета «Салон». «За останні десять років в Кальміусі не з'являлося жодного "червонокнижного" виду риб, які є в Сіверському Донці. Вище за Донецьк ще можна зустріти карася, окуня, десь ляща і сазана, а нижче за обласний центр вода настільки забруднена, що риба просто вмирає. Жоден браконьєр не завдасть річці того збитку, який наносить промислова діяльність», - додав Павлов.
Не краще йде справа з рибними запасами і в Азовському морі. Практично зник осетер, його вилов, який офіційно заборонений, обчислюється одиницями. «В основному відтворенням популяції осетра в Азовському морі займаються російські заводи», - відзначила старший іхтіолог Маріупольської держрибохорони Світлана Чекменєва.
За її словами, держава також зацікавлена в тому, щоб в Азовському морі збільшилася кількість осетра. За кожного випущеного в морі малька осетра держава віддає фірмі одну гривню. «Пплатять їм чи ні, не можу вам сказати, але так має бути», - підкреслила старший іхтіолог.
Окрім осетра в Азовському морі зменшилася кількість судака і ляща. Головна причина скорочення - це, перш за все, екологія і викиди в море металургійних гігантів Маріуполя. «Ця риба, звичайно ж, не зникне в один рік, це процес тривалий, але порушений цілий ланцюг відтворення риби. Головне: немає місць для нересту - вони відрізані греблями», - додала Чекменєва.
За її словами, є і позитивні тенденції - це поява нового виду риби. «До нас вселили пиленгас, це далекосхідна кефаль, і він дуже добре прижився в Азовському морі. Він дає великі улови, тепер це коштовна промислова риба», - констатувала Чекменєва.

Джерело: http://www.ngo.donetsk.ua/donsociety/6120







Модуль не активізовано (module is not installed)

Останні новини

22:00
21-Лис-2024
Перейменування вулиць на Харківщині: проміняють Олександра Олеся на Затишну
Малоданилівська громада вирішила перейменувати три топоніми, що були раніше затвердже
19:50
21-Лис-2024
До Дня Гідності та Свободи
День Гідності та Свободи відзначають щорічно 21 листопада згідно з Указом Президента
18:46
21-Лис-2024
18 загиблих, 33 поранених: результати удару по командному пункту ЗС Росії в Курській області
Серед поранених троє військовослужбовців КНДР. Більшість постраждалих – офіцери Півде
18:09
21-Лис-2024
Російсько-українська війна є конфліктом з глобальними наслідками
Те що російсько-українська війна є конфліктом з глобальними наслідками було ясно з 20
21:15
20-Лис-2024
У Чернігові проведено круглий стіл до Дня Гідності і Свободи
20 листопада в Музеї боротьби за відновлення незалежності України на Чернігівщині про
20:40
20-Лис-2024
Україна вперше вдарила британськими крилаті ракетами по території росії
Це сталося наступного дня після того, як Україна використала поставлені Заходом ATACM
Усі новини