Статистика свідчить про погіршення можливостей жителів Чернігівщини знайти підходящу роботу
Її у своєму виступі висвітлила директор ОЦЗ Л.Падалка. Зокрема вона зазначила, що станом на 1 травня п. р. на обліку в центрах зайнятості перебувало понад 28 тис. жителів області. Порівняно з відповідним показником минулого року кількість офіційно зареєстрованих у службі зайнятості громадян збільшилась на 38%.
Об'єктивна статистика свідчить про погіршення можливостей жителів області знайти підходящу роботу. Зокрема, процес створення нових робочих місць, їх якість не забезпечують розширення сфери прикладання праці: за 4 місяці створено 5,3 тис. робочих місць, що в 1,6 разу менше минулорічного показника (8,5 тис.). Водночас за цей період було ліквідовано 6,2 тис. робочих місць. Обсяги вивільнення працівників (1,5 тис. осіб) хоча і не перевищують передбачувані (3,8 тис. осіб), але в 2,3 разу зросли проти аналогічного показника 2008 року (663 чол.). Найбільш помітним в поточному році було вивільнення з таких підприємств, як ТОВ „Український кардан”, ЗАТ „КСК „Чексіл”, ТОВ „Чернігівський ковальський завод”, ВАТ „Домобудівник” та інші.
Служба зайнятості робить усе можливе, щоб шляхом взаємодії з роботодавцями у складних економічних умовах розширити базу вакансій і допомогти їм у підборі кадрів. Як результат, у банку даних служби зайнятості області налічувалося 13,1 тис. вакансій від 3 тис. роботодавців, з яких за направленням служби зайнятості укомплектовано 5,4 тис. вакансій або кожну другу. З початком весняно-польових робіт у березні-квітні сільгоспвиробниками до служби зайнятості подано 2520 вакансій, з яких 2100 на даний час укомплектовані. Це дозволило певним чином знизити напругу на сільському ринку праці. Всього за ці два місяці кількість безробітних селян зменшилась на 2300 осіб.
Першочерговим завданням служби зайнятості було і залишається застосування активних форм сприяння працевлаштуванню і допомога роботодавцям у підборі необхідних кадрів. З цією метою 2635 безробітних проходили професійне навчання, причому 83% з них – під конкретне замовлення роботодавців.
У громадських роботах, в основному соціального спрямування, брало участь 2480 осіб, для організації цих робіт центри зайнятості широко застосовують практику договорів з сільськими та селищними радами.
Фінансова криза і її наслідки значним чином обмежили кількість вакансій та їх якість. Тому не вдається нарощувати обсяги працевлаштування, значна кількість безробітних тривалий час перебуває на обліку в центрах зайнятості.
Всього протягом 4 місяців п.р. працевлаштовано 6,8 тис. осіб, що на третину менше відповідного періоду минулого року.
Центри зайнятості постійно аналізують процеси, що відбуваються на ринку праці, активно співпрацюють у вирішенні проблем безробіття з роботодавцями та органами влади, ведуть широку інформаційно-роз’яснювальну роботу, застосовують нові форми надання послуг населенню.
Завдяки цілеспрямованій роботі служби зайнятості рівень зареєстрованого безробіття по області з початку року знизився з 4,71% до 4,26%.
Джерело: Чернігівський регіональний центр зайнятості, http://www.dcz.gov.ua/chg....=364661