реклама партнерів:
Головна » В енергетичному напої Red Bull Cola виявлено… кокаїн!

В енергетичному напої Red Bull Cola виявлено… кокаїн!


Коментарі: 0 Медицина

Допомога проекту Європейської України - благодійний внесок
ваша підтримка важлива для незалежного видання
стань патроном
У п’яти федеральних землях Німеччини ввели тимчасову заборону на продаж енергетичного напою Red Bull Cola.
Співробітники Інституту охорони здоров’я і праці землі Північний Рейн-Вестфалія, які проводили харчову експертизу цього напою, виявили у його складі елементи кокаїну. На їхню думку, кокаїн в енергетичний напій потрапив через залишковий вміст наркотику в екстракті рослини коки, листя якої використовують як ароматичний компонент у виготовленні коли. Відповідно до німецьких законів, після виявлення слідів кокаїну Red Bull Cola належить не до харчових продуктів, а до наркотичних препаратів.
В Україні енергетичні напої набули шаленої популярності буквально за останні два-три роки. І хоча лікарі попереджають про шкідливий вплив “енергетиків” на організм, молодь їх полюбляє, адже вони “відкривають друге дихання”. Є люди, в яких серце починає калатати від горнятка міцної кави. Баночка енергетичного напою значно потужніша. Окрім кофеїну, туди входять комплекс вітамінів, таурин, гуарана, які пришвидшують обмін речовин та збуджують нервову систему. А те, що більшість таких напоїв газовані, лише підсилює їх дію.
Найбільша проблема криється у тому, що, на відміну від алкогольних напоїв, продажу “енергетиків” ніхто не контролює. Їх можна брати зі собою хоч на уроки – офіційно це не заборонено. У нічних клубах часто пропонують алкогольні коктейлі, до яких входять енергетичні напої. Найпростіший – горілка з “бьорном”. Після кількох таких дрінків людина на вигляд нічим не відрізняється від того, хто сидить на “колесах”. Вона може протанцювати до кінця дискотеки, жодного разу не присівши перепочити, зате вранці не лише болить голова, як при звичайному похміллі, а й можуть трястися руки та боліти серце.
Одного разу моя знайома випила два “ред були” відразу, оскільки буквально засинала. Десь години три була у піднесеному настрої, а потім ми мало не викликали “швидку” – її схопило серце. Виявилося, що у неї проблеми з серцево-судинною системою, але вона про них до цього часу навіть не знала.
Потім лікар пояснив їй, що якби вона перед тим ситно не пообідала, то могло б усе закінчитися значно гірше. Людям, які страждають від гіпо- чи гіпертонії, хвороб серця та нирок, цих напоїв пити не можна. Смертельно небезпечні вони і для тих, хто хворіє на гіпоглікемію (занижена кількість цукру в крові), оскільки “енергетики” знижують вміст цукру. Небезпека криється у тому, що молоді люди можуть не підозрювати, що мають якісь приховані недуги. Нещодавно шведські лікарі почали розслідування трьох смертей, начебто викликаних споживанням енергетичних напоїв. Такі напої уже офіційно заборонено у Франції, Данії та Норвегії. Там їх продають лише в аптеках і вважають лікарським препаратом.

Коментар для «ВЗ»
Вікторія Голдобіна, психіатр

Якщо людина рідко вживає енергетичні напої, це не є небезпечно. Якщо ж вживати їх часто, то це однозначно матиме негативний вплив на здоров’я та може викликати звикання. Складники енергетичних напоїв, особливо у поєднанні з харчовими добавками, негативно впливають на нервову систему. Діють вони через систему ферментів, які беруть участь у процесі обміну речовин (пришвидшують його). Людина відчуває збудження, легкість, поліпшується настрій. Та лише спочатку. Якщо вживати такі напої часто, перезбудження може призвести до порушення сну, дратівливості, головного болю… Людина повинна дослухатися до свого природного ритму. Якщо організм втомлений, йому треба дати відпочити, а не збуджувати штучно.

Зіновія ВОРОНОВИЧ
На фото Ігоря НЕСТЮКА: Українська молодь активно «присіла» на енергетичні напої.
Джерело: "Високий замок", http://www.wz.lviv.ua/pages.php?atid=73957







Модуль не активізовано (module is not installed)

Останні новини

22:00
21-Лис-2024
Перейменування вулиць на Харківщині: проміняють Олександра Олеся на Затишну
Малоданилівська громада вирішила перейменувати три топоніми, що були раніше затвердже
19:50
21-Лис-2024
До Дня Гідності та Свободи
День Гідності та Свободи відзначають щорічно 21 листопада згідно з Указом Президента
18:46
21-Лис-2024
18 загиблих, 33 поранених: результати удару по командному пункту ЗС Росії в Курській області
Серед поранених троє військовослужбовців КНДР. Більшість постраждалих – офіцери Півде
18:09
21-Лис-2024
Російсько-українська війна є конфліктом з глобальними наслідками
Те що російсько-українська війна є конфліктом з глобальними наслідками було ясно з 20
21:15
20-Лис-2024
У Чернігові проведено круглий стіл до Дня Гідності і Свободи
20 листопада в Музеї боротьби за відновлення незалежності України на Чернігівщині про
20:40
20-Лис-2024
Україна вперше вдарила британськими крилаті ракетами по території росії
Це сталося наступного дня після того, як Україна використала поставлені Заходом ATACM
Усі новини