реклама партнерів:
Головна » Чи збережемо Андріївський узвіз у Києві?

Чи збережемо Андріївський узвіз у Києві?


Коментарі: 2 КУЛЬТУРА

Допомога проекту Європейської України - благодійний внесок
ваша підтримка важлива для незалежного видання
стань патроном
У той час, коли столична влада готується відзначати 30—31 травня День Києва, захисники історичних пам’яток міста готують свою акцію — День не-Києва.
Її завдання — привернути увагу суспільства до проблем збереження Андріївського узвозу. А проблем і справді багато: на місці будинку № 34 розпочато будівництво, Андріївська церква поступово руйнується через зсув грунту, а ділянку на Боричевому току міська влада віддала під будівництво приватних особняків.
Щоб зупинити це, громадські організації Києва розпочали 20 травня акцію «Андріївський узвіз. За півкроку до знищення», в рамках якої й проведуть День не-Києва.
— Ситуація вже дійшла до критичного стану. Спілка художників, Спілка архітекторів, всі продавці, що працюють на узвозі, та наша організація проведемо на цих вихідних акцію-перфоманс, — зазначив керівник громадського об’єднання «Наша земля» Ігор Гурчик.
— Напроти Андріївської церкви, через дорогу, є обгорілий будинок під номером 34, тут і відбудеться День не-Києва, що саме це буде — хай лишиться інтригою для гостей нашого дійства. У нас є п’ять вимог до влади для збереження Андріївського узвозу: Президент повинен видати указ про заборону забудови історичного центр Києва, який він скасував. Весь Андріївський узвіз, а не тільки окремі церкви чи пагорби, повинні стати заповідником.
У створеному заповіднику треба заборонити нове будівництво, яке там зараз починається, також заборонити рух по вулиці, а до грудня 2009 року має бути розроблений проект Андріївського заповідника. У день акції ми будемо збирати підписи перехожих, які ми відішлемо Президенту та прем’єр-міністру. Також у нас є меморандум із 32 пунктів — це ті положення законів, які постійно порушуються та обходяться стороною.
Пропозиція перетворити Андріївський узвіз на заповідник — не нова, вперше про це заговорили ще в 2006 році. Тоді представники громадських організацій навіть підготували звернення до Президента України про надання Андріївському узвозу статусу Національного історико-архітектурного заповідника. Але це питання зависло в повітрі й, на жаль, не принесло очікуваного результату.
А якби статус заповідника таки з’явився, це б дало захисникам узвозу законні права захищати історичну вулицю та перешкоджати забудовам.
Що робити, якщо акція «Андріївський узвіз. За півкроку до знищення» закінчиться провалом? — такого питання активісти навіть не ставлять. Кажуть, що все, за що бралися раніше, мало розголос у суспільстві й давало позитивний результат. Як приклад наводять справу із Жовтневою лікарнею та Пейзажною алеєю, де завдяки акціям протесту вдалося призупинити незаконне будівництво. Хотілося б, щоб рятівники Андріївського узвозу теж перемогли.

Інна ФІЛІПЕНКО, фото Руслана КАНЮКИ
Джерело: "День", http://www.day.kiev.ua/274463/







Модуль не активізовано (module is not installed)

Останні новини

12:18
20-Груд-2024
Московською ракетою пошкоджено в Києві унікальну пам’ятку національного значення — Миколаївський костел
Вранці 20 грудня внаслідок чергової російської ракетної атаки в Києві пошкоджено унік
17:01
18-Груд-2024
Соратники з Чернігівщини про В’ячеслава Чорновола
«Над Україною нависає зловісна двоголова тінь російського імперіалізму, який тільки й
20:30
15-Груд-2024
Армія Північної Кореї здійснила масовану атаку позицій ЗСУ біля міста Суджа
14 грудня вперше в історії армія Північної Кореї здійснила масовану атаку позиції ЗС
19:19
14-Груд-2024
Європейський суд з прав людини про заборону носіння георгіївської стрічки в Україні
12 грудня 2024 року Європейський суд з прав людини (ЄСПЛ) ухвалив рішення у справі «Б
20:28
13-Груд-2024
Війна за війну
Як тільки «перестануть стріляти», незалежно від того буде це тимчасова заморозка чи с
22:35
12-Груд-2024
Європейська "дипломатична вісімка"
Європейська "дипломатична вісімка" - новий неформальний майданчик співробітництва між
Усі новини