реклама партнерів:
Головна » 2009 » Травень » 31 » Україна кидає курити!

Україна кидає курити!


2009 » Травень » 31
Автор: Черняков
Коментарі: 0
Переглядів: 1787
Медицина


31-го травня відзначається Всесвітній день без тютюну.
Всесвітня організація охорони здоров'я спільно з Міністерством охорони здоров'я України, громадськими організаціями та зірками естради провели спільну прес-конференцію з нагоди цього дня.
Учасниками акції стали керівник Бюро ВООЗ в Україні Ігор Поканевич, заступник головного державного санітарного лікаря України Алла Григоренко, радник президента з питань охорони здоровя Микола Поліщук, а також діячі мистецтв, які стали підписантами "Маніфесту українців проти куріння" - Катя Бужинська, Ані Лорак, Яна Клочкова, Віталій Козловський та Наталя Розинська.
Учасники заходу наголосили на головних здобутках, які уже були зроблені у світі, і зокрема, в Україні для подолання цієї проблеми. Головний документ із боротьби проти куріння, який ратифікували 164 країни, – Рамкова Конвенція ВООЗ із боротьби проти тютюну. Важливим документом є Національний звіт “Контроль над тютюном в Україні”, а також Урядом підготовлено і прийнято Концепцію Державної цільової соціальної програми зменшення шкідливого впливу тютюну на здоров’я населення на 2008–2012 роки, та інші важливі документи.
Реклама тютюнових виробів в Україні регулюється Законом “Про рекламу”. Наразі таку рекламу заборонено на радіо і телебаченні, засобами внутрішньої реклами, реклами на транспорті, за допомогою заходів рекламного характеру. Зовнішню тютюнову рекламу заборонено вже з поточного року, а в друкованих засобах масової інформації – з 2010 р. Згідно зі статтею 13 РКБТ, Україна має вжити відповідних законодавчих, виконавчих, адміністративних та інших заходів для повної заборони всієї реклами, стимулювання продажу й спонсорства тютюнових виробів. Більшість населення України підтримує заборону реклами тютюну, і частка тих, хто підтримує таку заборону, зростає.
У Національному звіті “Контроль над тютюном в Україні” зазначається, що загальна кількість пов’язаних із тютюном смертей в Україні становить майже 100 тис. або 13% загальної смертності. Більшість пов’язаних із тютюном смертей (70 відсотків) настає у людей віком 35-69 років. Особа, яка помирає від куріння в такому віці, в середньому втрачає 19 потенційно можливих років життя.
Рівні куріння серед дорослого населення України на початку 2000-х років показували загальну тенденцію до зростання поширеності, особливо серед жінок, досягнувши у 2005 р. рівня 20%. Рівні поширеності куріння серед чоловіків стабілізувалися, але ця стабілізація була досягнута на дуже високому рівні порівняно з іншими країнами. У 2005 р. поширеність куріння серед чоловіків в Україні (67%) була найвищою у Європейському регіоні ВООЗ.
Хоча останніми роками спостерігаються ознаки зменшення рівня куріння серед 15-річних підлітків, цього немає серед 12-річних підлітків. Опитування відзначають більш ранній початок куріння серед підлітків, особливо серед дівчат.
Також варто зазначити, що Більше ніж 5 мільйонів людей у світі помирають щороку від хвороб, спричинених чи посилених курінням. Це більше, ніж ВІЛ/СНІД, малярія та туберкульоз разом узяті. Але на відміну від цих хвороб, куріння – причина смерті, яку люди створили своїми руками.
Сигарети – це єдиний легальний продукт споживання, що вбиває, якщо його використовувати відповідно до рекомендацій виробника. Майже половина усіх курців помирає від хвороб, пов’язаних із курінням. Пасивне куріння шкодить кожному, хто дихає тютюновим димом.

Прес-служба МОЗ України

QR-код посилання на сторінку
Скористайтеся програмою для сканування штрих-кодів на телефоні.


Коментарі

avatar

Останні новини

20:36
28-Січ-2020
В Чернігові відбудеться профспілковий мітинг щодо непідтримки антинародних законопроєктів
30 січня 2020 року о 14:00 годині на Алеї Героїв у м. Чернігові (напроти обласної дер
19:03
28-Січ-2020
130-річні роковини ОУН: звитяги минулого і тривоги щодо майбутнього
Завдяки старанням радянської пропаганди у багатьох ще й донині залишилися викривлені
18:04
27-Січ-2020
Бійка у Харкові: п’ята колона піднімає голову
Сьогодні, 27 січня, в Харкові вперше за останні кілька років підняли голову захисники
20:50
26-Січ-2020
У чернігівській "Просвіті" - лекція про Крути
25 січня у приміщенні Чернігівського обласного об’єднання Всеукраїнського Товариства
20:25
26-Січ-2020
Знову втрати на російсько-українському фронті: 2 військових загинули і 2 травмовано
Упродовж поточної доби збройні формування Російської Федерації 12 разів порушили режи
14:39
26-Січ-2020
Ярослав Качинський: Росія атакує там, де бачить слабке місце - як у Криму і на Донбасі
Лідер правлячої партії Польщі "Право і справедливість" Ярослав Качинський заявив, що
18:13
24-Січ-2020
Константинополь не визнає титулів єпископів московського патріархату в Україні
У щорічному виданні Константинопольської церкви Українська православна церква названа
11:09
24-Січ-2020
У Чернігові СБУ викрила антиукраїнського Інтернет-агітатора
Чернігівське Управління СБУ викрило та припинило діяльність місцевого жителя, який по
12:50
23-Січ-2020
Посли миру – лауреати Міжнародної літературної премії миру за 2020 рік
Міжнародний Центр «Незалежне посольство миротворців» (Німеччина, голова міжнародного
12:45
23-Січ-2020
Названі лауреати премії ім. Якова Гальчевського
За багаторічною традицією, яка була започаткована у 1995 році, громадський комітет Вс
Усі новини