реклама партнерів:
Головна » В Німеччині замироточив портрет Мазепи! Фото

В Німеччині замироточив портрет Мазепи! Фото


Коментарі: 10 КУЛЬТУРА

Допомога проекту Європейської України - благодійний внесок
ваша підтримка важлива для незалежного видання
стань патроном
Ми вже звикли до всієї цієї містики. Скарби, загадки, операції спецслужб, дивні експонати, загадкова зброя… Була карколомна історія з двома ймовірними, до того невідомими портретами Мазепи. Один вигулькнув у США, інший у Німеччині. Передмістя Мюнхену, у родині померлого активіста УНР, що ще тоді емігрував на Захід.
Про портрети багато писали. Виникла ціла дискусія… Власник полотна Микола Кайзер, говорить про дві спроби викрадення, шантаж…
Аби убезпечитися від несподіванок, картину упакували і зберігали в спеціальному банківському сейфі.
Уявіть собі здивування пана Миколи, коли днями він відкрив сейф і побачив, що полотно вкрите якимись незрозумілими плямами, потекло і дивна субстанція дає ледве чутний запах квітів.
Запросили співробітників банку. Картину сфотографували, уважно оглянули. Ніяких видимих пошкоджень не було. Акуратно протерли і знову помістили до сейфу.
Версій виникло чимало – від прориву трубопроводу, до підвищеної вологості…
За два дні історія повторилася…
-Я вже не знаю, що і думати! – визнав у телефонній розмові Микола Кайзер, - Випадковості виключаються. Важко у це повірити, але виходить, що картина, яку ймовірно раніше використовували у ритуальних цілях як ікону, замироточила! Навіть не знаю, як це все пояснити… Такого я ще не бачив!
Від публічних коментарів відмовилися і опитані нами експерти.
Анонімно повідомили, що якби картина перебувала в храмовому приміщенні, де є чимало конденсату, горять свічки, є специфічні повітряні потоки, можна було б щось пояснити. В пресі часто проходять повідомлення про мироточиві ікони… А от про зафіксовані факти мироточення картин у герметичних банківських сейфах, ніхто не згадав…
Кілька місяців картину ретельно переховують, з усіма пересторогами перевозячи з місця на місце.
Спершу полотном активно цікавилися українські високопосадовці, антиквари. Нині є великі інтереси у росіян…
Шеф-редактор часопису «Музеї України» Наталка Іванченко озвучила мрію – аби портрет було подаровано державі Україна і після відповідного вивчення, виставлено у якомусь державному музеї. Тому ж Мистецькому Арсеналі. Або, Мінкульт хай би організував тимчасове експонування. На якихось взаємовигідних умовах. Але, це лише мрія. Занадто багато перепон. Час наш - комерційний… Ніхто не бажає вивчати ці питання.
Нагадаємо, вперше портрет було засвічено в мережі на одному історичному форумі у грудні 2007 року. Співробітники часопису «Музеї України», знайшли нинішнього власника Миколу Кайзера, дізналися подробиці, опублікувавши серію резонансних матеріалів в українській і міжнародній пресі.
Зрозуміло, історія моментально перетворилася на легенду. Національно свідомі українці використовують цей факт як наглядний агітаційний приклад. Вороги України і Гетьмана Івана Мазепи – спекулюють.
Особливого забарвлення це все набуває напередодні роковин Полтавської битви і нездоровому ажіотажу, породженому протистоянням Президента України В.Ющенка і російського чільника В.Путіна, який можливо, приїде до Полтави…
Чесно кажучи, наша команда вже втомилася від підвищеної уваги колег до теми Полтавської битви, Івана Мазепи, шведів… Ми, як завжди, опинилися в епіцентрі кількох резонансних розслідувань, самостійно, без державної підтримки, здійснили кілька сенсаційних відкриттів.
Згадуються наше спільне з отаманом Американського козацтва Сергієм Цапенком, полювання на дивну реконструкцію шаблі Мазепи в Канаді і США. Віднайденням двох невідомих ймовірних портретів Гетьмана. Штурм спецхрана ФСБ в Ермітажі, оприлюднення фотографій зброї Мазепи з Пітера і Оружейной палати Кремля. Вихід на оригінал шаблі. Отримані нами світлини морського козацького прапора. Несподіваний скандал довкола подібного прапора із запасників Львівського історичного музею. Публікація про 234 нерозпакованих скрині з матеріалами «Мазепинского дела» в Пітері. Пошуки булави Сірка в Канаді. Боротьба за січову колекцію з музею Кубанського козацтва (США), пограбованого російським спецназом… Згадувати про наші розслідування довкола козацьких скарбів вже не хочемо…
Одного разу виникнувши, ці історії обростають новими подробицями, сюжетними поворотами, сенсаціями, тримаючи в напрузі як нас, так і читачів. Реаліті-шоу якісь…

Ми з цікавістю очікуємо 27 червня – 300 річницю Полтавської битви. Виходу кількох фільмів, сюжетів, у тому числі російських телеканалів, до яких ми причетні.
Одна з телегруп якраз знаходиться у Німеччині… Знаючи, які установки отримали журналісти, не сумніваємося, як все подадуть…
Полтавська битва, Мазепа стали певним геополітичним розломом, перетворившись на символи.

Чекаємо продовження!

Віктор Тригуб, редактор міжнародного козацького журналу «Нова Січ» та «Музеї України», засновник віртуального Музею Гетьмана Мазепи

Джерело: Журнал "Музеї України", http://www.museum-ukraine.org.ua/index.php?go=News&in=view&id=3773







Модуль не активізовано (module is not installed)

Останні новини

11:19
22-Груд-2024
Круглий стіл у Чернігові до 87-річчя від дня народження В’ячеслава Чорновола
21 грудня у Чернігові, в Музеї боротьби за відновлення незалежності України на Черніг
12:18
20-Груд-2024
Московською ракетою пошкоджено в Києві унікальну пам’ятку національного значення — Миколаївський костел
Вранці 20 грудня внаслідок чергової російської ракетної атаки в Києві пошкоджено унік
17:01
18-Груд-2024
Соратники з Чернігівщини про В’ячеслава Чорновола
«Над Україною нависає зловісна двоголова тінь російського імперіалізму, який тільки й
20:30
15-Груд-2024
Армія Північної Кореї здійснила масовану атаку позицій ЗСУ біля міста Суджа
14 грудня вперше в історії армія Північної Кореї здійснила масовану атаку позиції ЗС
19:19
14-Груд-2024
Європейський суд з прав людини про заборону носіння георгіївської стрічки в Україні
12 грудня 2024 року Європейський суд з прав людини (ЄСПЛ) ухвалив рішення у справі «Б
20:28
13-Груд-2024
Війна за війну
Як тільки «перестануть стріляти», незалежно від того буде це тимчасова заморозка чи с
Усі новини