реклама партнерів:
Головна » Чернігівські екологи стурбовані байдужим ставленням до охорони довкілля

Чернігівські екологи стурбовані байдужим ставленням до охорони довкілля


Коментарі: 0 Довкілля

Допомога проекту Європейської України - благодійний внесок
ваша підтримка важлива для незалежного видання
стань патроном
Велику занепокоєність чернігівських екологів сьогодні викликає уже не стільки стан навколишнього природного середовища (він на Чернігівщині, порівняно з іншими регіонами, не найгірший), як байдуже ставлення людей до його збереження. Причому байдужість виявляють не тільки прості, пересічні громадяни, а й представники органів виконавчої влади та місцевого самоврядування. Про це на засіданні прес-клубу "Ділове слово" управління преси та інформації облдержадміністрації говорив заступник начальника Державної екологічної інспекції в Чернігівській області Юрій Резніченко.
"Якби наші закони хоча б на 50% виконувались тими, хто має це робити, стан навколишнього середовища на Чернігівщині був би значно кращим", - сказав він.
Наводячи приклади бездіяльності владних структур на місцях, Ю. Резніченко зазначив, що на сьогодні в жодному населеному пункті області немає дієвої системи видалення твердих побутових відходів, не кажучи вже про їх утилізацію. Відходи складуються на 26 полігонах та 740 сільських сміттєзвалищах. Щорічно їх поповнює півмільйона тонн "свіжого" сміття, але експлуатаційний стан звалищ не покращується. Єдиним полігоном, що більш-менш відповідає вимогам чинного законодавства, є ніжинський. Позитивні зрушення намітились і в Чернігові. Відтоді як відходи тут стали пересипати землею, на сміттєзвалищі, котре знаходиться за кількасот метрів від житлових будинків, зменшилась кількість пожеж та вибухів метану. Однак стан його далекий від ідеального, тим паче, що полігон давно вичерпав свій ресурс. Відкрити новий міська влада втратила надію, оскільки виділити землю під такий небезпечний сьогодні об’єкт не погоджується жодна сільрада.
За словами Ю. Резніченка, екологічні інспектори роблять усе можливе для покращення ситуації у сфері охорони довкілля - виявляють порушення, штрафують винних, але це не допомагає. "У нас щороку зростає кількість штрафів, позовів, приписів, але таким адміністративним методом, я думаю, ми досягнемо небагато. Тут треба включатися всім - і населенню, і громадським організаціям, і представникам владних структур. Враховуючи те, що свідомість пересічних громадян - на дуже низькому рівні, активність мають проявити керівники господарюючих суб’єктів і представники органів влади", - підкреслив еколог.
У цьому питанні колегу підтримала і заступник начальника Державного управління охорони навколишнього природного середовища в області Людмила Івашко. Вона піддала гострій критиці діяльність структур Чернігівської міськради, покликаних опікуватися станом довкілля. Найяскравішим прикладом їхньої неповороткості Л.Івашко назвала втрату містом 2,5 млн. грн., виділених торік з Державного фонду охорони навколишнього середовища на реалізацію проекту з ліквідації екологічно-небезпечних об’єктів - ставків-накопичувачів рідких токсичних відходів на міському полігоні ТПВ. Ці кошти чернігівські екологи просили тривалий час, і були дуже раді, коли в жовтні 2008 р. вони нарешті прийшли. Однак керівництво міського управління ЖКГ не подбало про оперативне корегування проектно-кошторисної документації, і в грудні ці мільйони були відкликані. "Ми, екологи, були шоковані й дуже засмучені. На реалізацію всього проекту цих грошей, звичайно, не вистачило б, але необхідне обладнання для будівництва установки зі знешкодження відходів можна було купити. Реальність цього довів Чернігівводоканал, який також у жовтні отримав понад 2 млн. грн. Там керівник спрацював оперативно, і підприємство встигло придбати установку з обеззараження стоків", - сказала Л. Івашко.
У зв’язку з тим, що проблема ставків-накопичувачів залишилась нерозв’язаною, управління охорони навколишнього середовища надіслало в своє міністерство повторний запит на виділення коштів, але відповіді досі не одержало.

Джерело: Потапчук Наталія, УКРІНФОРМ







Модуль не активізовано (module is not installed)

Останні новини

18:20
25-Квіт-2024
Міністр Сольський, якого підозрюють в оборудках із землею, подав заяву про відставку
"До Верховної Ради України надійшла заява від Миколи Сольського про відставку з посад
21:23
24-Квіт-2024
Джо Байден підписав законопроект щодо допомоги Україні на понад $60 млрд
Президент США Джо Байден підписав законопроект щодо допомоги Україні на понад $60 млр
20:49
23-Квіт-2024
Коли Верховна рада заборонить РПЦ в Україні
Верховна Рада, ймовірно, у травні зможе розглянути в другому читанні урядовий законоп
16:38
22-Квіт-2024
Виставка акварельного живопису Марії Рибіної-Ткач «Прозорі барви» в Чернігові
23 квітня о 12.00 в Національному архітектурно-історичному заповіднику «Чернігів стар
08:16
21-Квіт-2024
Конгресвумен Марсі Каптур виступаючи за допомогу Україні процитувала Тараса Шевченка
Під час виступу на підтримку законопроєкту про допомогу Україні, конгресвумен-демокра
21:03
20-Квіт-2024
Конгрес США проголосував за військову допомогу Україні
Трохи статистики голосувань:
1. Конфіскація активів РФ та заборона TikTok — 36
18:46
19-Квіт-2024
Ворожий літак Ту-22МЗ збили на відстані близько 300 кілометрів від України
Один з дальніх бомбардувальників Ту-22М3, які в ніч на 19 квітня здійснювали ракетну
16:13
19-Квіт-2024
Дружба народів: росія використовує студентів з Африки заради пропаганди своєї геополітичної величі
У березні російське Сочі приймало Всесвітній фестиваль молоді. І поки тисячі його уча
10:16
19-Квіт-2024
Дослідження ефективності навчання у приватних школах

Приватна школа в сучасному світі привертає увагу батьк

18:39
18-Квіт-2024
«Хатят лі русскіє вайни»
З таким рефреном звучала давно радянська пісня. Зміст якої полягав у тому, щоби перек
Усі новини