реклама партнерів:
Головна » 2009 » Червень » 21 » Українсько-російська ''танкова війна''

Українсько-російська ''танкова війна''


2009 » Червень » 21
Автор: Черняков
Коментарі: 0
Переглядів: 1747
Погляд. Версії


На початку червня цього року, після успішно проведених державних випробувань, Україна прийняла на озброєння два нові танки T-84У „Оплот”.
Впродовж найближчих двох років українське військо отримає ще 27 таких машин. Це, безумовно, успіх українських фахівців, які працювали над цим проектом від 2000 року.
Розробка нового типу озброєння покращить конкурентоспроможність України на міжнародній арені в торгівлі зброєю, а особливо відносно російських танків T-90. Київ передбачає серійне виробництво цих бойових машин в експортних цілях. Оцінювана вартість, це близько 3,3 млн. доларів США.
Танк T-84У запроектовано Харківським конструкторським бюро з машинобудування імені Морозова – провідного розробника бронетанкової техніки в Україні. Його виробником являється Харківський завод ім. Малишева. Технічні дані нового танку імпозантні і тому можна його зарахувати до числа провідних бойових машин. Нова українська бойова машина не поступається, а за окремими параметрами перевершує танки закордонного виробництва. Не заглиблюючись у всі тактико-технічні характеристики, звернемо увагу на головні переваги. Потужний двигун потужністю 1200 кінських сил здатний ефективно працювати в будь-яких погодних умовах, у тому числі при високих температурах довкілля.
Розширена система динамічного захисту та нова зварювана башта з прокатних листів робить цей танк стійким до протитанкових снарядів. Обладнання підводного водіння дозволяє танку долати водні перешкоди глибиною до 5 м. Танк оснащено новинками електроніки, між іншим системою навігаційного забезпечення «ГЛОНАСС» і «NAVSTAR», тепловізором та лазерним прицілом, що забезпечує лучне попадання в ціль на відстані 5000 метрів. Крім того танк оснащено інфрачервоним модулем, який збиває з курсу снаряд, що наближається.
Для нового танку також було розроблено і прийнято на озброєння новий постріл з керованою ракетою «Комбат». Необхідно зазначити, що всі базові складові та елементи озброєння «Оплоту» є винаходом та кінцевим продуктом вітчизняних виробників, а в броні було втілено декілька українських ноу-хау у технічній сфері.
Випуск нового українського танку, це погана новина для Росії. Після розпаду Радянського союзу, військове співробітництво між двома країнами перейшло в гостру конкуренцію. Коли у 1991 році Україна проголосила незалежність, на її території опинилося чимало військової техніки – 7 тис. броньованих бойових автомобілів, 6,5 тис. танків, 1,5 тис. літаків і гелікоптерів, а також 350 різних суден. Крім традиційного озброєння на Україні був також ядерний арсенал – третій у світі за своєю потужністю.
У рамках оборонної політики СРСР Київ являвся інтелектуальним і виробничим забезпеченням для радянської армії. Після закінчення II всесвітньої війни Україна стала масовим виробником військтехніки, необхідної для мілітаризації СРСР. На території України збудовано третину військових підприємств, в рамках Радянського союзу, між іншим Харківське конструкторське бюро з машинобудування імені Морозова та Харківський завод ім. Малишева.
Протягом попередніх років Україна опрацювала декілька модифікацій T-84У, котрі брали участь в різних міжнародних торгах та тендерах. Оскільки участь у тендерах, котрі проводились Туреччиною, Грецією та Малайзією завершились невдачею, Пакистан висловив довіру українським виробникам бойової техніки. Пакистанське оборонне відомство підписало контракт на доставку 320 танків типу T-84, патрульних катерів та ракет на загальну суму 1 280 млн. доларів США.
Ця подія призвела до справжньої «танкової війни» між Москвою та Києвом, адже Росія не очікувала такого розвитку подій. Це пряма загроза для російських поставок, вартість яких в попередніх роках перевищувала 100 млн. доларів США. Щоб зміцнити свою позицію Кремль розпочав інформаційну атаку, спрямовану на погіршення міжнародного іміджу України. В пресі з’явилась інформація, яка ставила під сумнів українські поставки. Київ оскаржено у порушенні міжнародних санкцій.
Коли Київ вів переговори з Індією, напередодні підписання багатомільйонного контракту, російська преса писала про суперечливі поставки озброєння до Пакистану. Звісно, з уваги на напружені індійсько-пакистанські відносини, ця інформація мала велике значення. Росія не збиралась втрачати індійський ринок, оскільки торгівля зброєю з цією країною приносила Кремлеві мільярдні надходження.
На рівні двосторонніх відносин російська сторона розпочала ряд дій спрямованих на затримання виробництва танків T-80УД, в тому числі обмежуючи постачання комплектуючих елементів, які виготовлено в Росії. З уваги на значні запаси цих запчастин в українських складах, а також завдяки персональним зв’язкам політика Кремля не принесла очікуваних результатів. Не вдалось затримати виробничий процес та скомпрометувати Україну на міжнародному ринку. Навпаки, Київ поступово поборов залежність від російських поставок, завдяки розробці власних виробничих потужностей, необхідних для виготовлення потрібних деталей.
Найновіший танк T-84У розроблено без співробітництва з Росією. Можна сподіватися, що це призведе до нової хвилі «танкової війни» між двома країнами.

Петро Куспись, Експерт з питань міжнародних відносин Ягелонського університету, Краків
Джерело: "Радіо Свобода", http://www.bbc.co.uk/ukraini....h.shtml

QR-код посилання на сторінку
Скористайтеся програмою для сканування штрих-кодів на телефоні.


Коментарі

avatar

Останні новини

20:50
26-Січ-2020
У чернігівській "Просвіті" - лекція про Крути
25 січня у приміщенні Чернігівського обласного об’єднання Всеукраїнського Товариства
20:25
26-Січ-2020
Знову втрати на російсько-українському фронті: 2 військових загинули і 2 травмовано
Упродовж поточної доби збройні формування Російської Федерації 12 разів порушили режи
14:39
26-Січ-2020
Ярослав Качинський: Росія атакує там, де бачить слабке місце - як у Криму і на Донбасі
Лідер правлячої партії Польщі "Право і справедливість" Ярослав Качинський заявив, що
18:13
24-Січ-2020
Константинополь не визнає титулів єпископів московського патріархату в Україні
У щорічному виданні Константинопольської церкви Українська православна церква названа
11:09
24-Січ-2020
У Чернігові СБУ викрила антиукраїнського Інтернет-агітатора
Чернігівське Управління СБУ викрило та припинило діяльність місцевого жителя, який по
12:50
23-Січ-2020
Посли миру – лауреати Міжнародної літературної премії миру за 2020 рік
Міжнародний Центр «Незалежне посольство миротворців» (Німеччина, голова міжнародного
12:45
23-Січ-2020
Названі лауреати премії ім. Якова Гальчевського
За багаторічною традицією, яка була започаткована у 1995 році, громадський комітет Вс
12:22
23-Січ-2020
Нагороджені міжнародною медаллю Івана Мазепи за 2020 рік
Почесною нагородою Міжнародної літературно-мистецької Академії України – міжнародною
21:47
22-Січ-2020
У Чернігові відкрили виставку про українську армію доби Української революції 1917-1921 років
З нагоди Дня Соборності в Чернігівському обласному молодіжному центрі відбулося відкр
15:20
22-Січ-2020
Підприємець з Чернігова «нагрів» державу на 32 бюджетних мільйона
Управління СБУ в Чернігівській області у ході спецоперації викрило корупційну діяльні
Усі новини