реклама партнерів:
Головна » В Чернігові встановили пам’ятний знак «Борцям за волю і незалежність України». Фоторепортаж

В Чернігові встановили пам’ятний знак «Борцям за волю і незалежність України». Фоторепортаж


Коментарі: 2 ПОДІЇ

Допомога проекту Європейської України - благодійний внесок
ваша підтримка важлива для незалежного видання
стань патроном
26 квітня 2009 року, напередодні Дня Конституції України, біля красуні Катерининської церкви відбулося урочисте відкриття декоративно-скульптурної композиції – Пам’ятний знак «Борцям за волю і незалежність України».
У заході взяли участь представники місцевих органів влади, громадськість міста, військові, активісти політичних організацій, зокрема Української народної партії, творчі колективи Чернігова.
Майже 17 років тому, у жовтні 1992 року тут, біля козацької церкви, з нагоди 50-річчя Української повстанської армії встановлено Пам’ятний знак (камінь) «Борцям за волю України». Ініціатори – патріотичні організації Чернігова (зокрема Народний Рух України, Українська республіканська партія).
Тоді до ювілею створення УПА в Будинку офіцерів була організована наукова конференція. Про національно-визвольні змагання в Україні розповідали не лише дослідники з Чернігова, а також аспіранти інституту історії Академії наук України Ігор Миткалик та Павло Медведка і молодий науковець зі Львова Галина Дичковська. Наукова конференція була першою спробою показати чернігівцям справжнє обличчя УПА, розказати про нелегку боротьбу українських повстанців за Українську Державу.
А наступного дня, 11 жовтня, головні дійства відбувалися біля Катерининської церкви. Священики Української Православної церкви Київського патріархату освятили пам’ятний знак, встановлений на честь борців за волю України. Воїни запасу присягали на вірність українському народу, лунали українські патріотичні вірші та пісні. Тут творилася історія і Україна.
Відтоді тут, біля каменя, патріотичні організації Чернігова організовували мітинги, зокрема до Дня незалежності України, на День Покрови, вшановували українських патріотів. Пам’ятний знак став своєрідним символом патріотизму. Трохи пізніше й керівники міста та області також долучилися до проведення тут різноманітних заходів.
Йшли роки. Чимало можновладців обіцяли докласти зусиль та виділити кошти для встановлення пам’ятника або монумента борцям за волю України.
Але лише зараз, 26 червня 2009 року, поряд з історичним каменем постала декоративно-скульптурна композиція «Борцям за Волю і незалежність України».
Чин освячення пам’ятного знаку здійснив єпископ Чернігівський і Ніжинський УПЦ КП Іларіон. До підніжжя скульптурної композиції учасники заходу поклали живі квіти. З промовами виступили: голова Чернігівської облдержадміністрації Володимир Хоменко, заступник голови обласної ради Олег Обушний, міський голова Олександр Соколов, перший голова крайової організації Народного Руху України за перебудову, нині – член Ради обласної організації Української народної партії Валерій Сарана.
Зокрема, Володимир Хоменко наголосив: «Нині, відкриваючи цей пам’ятний знак, ми вшановуємо учасників визвольних змагань нашого народу. Ця композиція, а саме фігура козака з дитиною на руках, уособлює молоду Україну. Приємно відзначити, що багато хто з ініціаторів та втілювачів цього задуму присутні сьогодні на цьому урочистому заході».
Валерій Сарана розповівши історію встановлення пам’ятного каменя, зазначив: «На жаль, зараз немає поруч з нами наших побратимів, котрі долучилися до встановлення у 1992 році пам’ятного знаку «Борцям за волю Україну». Згадаймо вояка УПА Івана Дзінька, ветерана війни Анатолія Дзябуру, рухівців Анатолія Майбу і Івана Неділька та інших українських патріотів. Вічна їм пам’ять.
Біля скульптурної композиції звучали козацькі марші, військовий оркестр разом з присутніми виконали державний гімн України.
Ще не вмерла Україна, ні слава, ні воля,
Ще нам, браття молодії, усміхнеться доля!
Згинуть наші вороженьки, як роса на сонці,
Запануєм і ми, браття, у своїй сторонці!
Душу й тіло ми положим за нашу свободу
І – покажем, що ми, браття, козацького роду!

Сергій Черняков, голова оргкомітету з відзначення ювілею УПА в місті Чернігові у 1992 році.
Фото Олександра Майшева.







Модуль не активізовано (module is not installed)

Останні новини

11:19
22-Груд-2024
Круглий стіл у Чернігові до 87-річчя від дня народження В’ячеслава Чорновола
21 грудня у Чернігові, в Музеї боротьби за відновлення незалежності України на Черніг
12:18
20-Груд-2024
Московською ракетою пошкоджено в Києві унікальну пам’ятку національного значення — Миколаївський костел
Вранці 20 грудня внаслідок чергової російської ракетної атаки в Києві пошкоджено унік
17:01
18-Груд-2024
Соратники з Чернігівщини про В’ячеслава Чорновола
«Над Україною нависає зловісна двоголова тінь російського імперіалізму, який тільки й
20:30
15-Груд-2024
Армія Північної Кореї здійснила масовану атаку позицій ЗСУ біля міста Суджа
14 грудня вперше в історії армія Північної Кореї здійснила масовану атаку позиції ЗС
19:19
14-Груд-2024
Європейський суд з прав людини про заборону носіння георгіївської стрічки в Україні
12 грудня 2024 року Європейський суд з прав людини (ЄСПЛ) ухвалив рішення у справі «Б
20:28
13-Груд-2024
Війна за війну
Як тільки «перестануть стріляти», незалежно від того буде це тимчасова заморозка чи с
Усі новини