реклама партнерів:
Головна » 2009 » Липень » 2 » Україна мала б вчитись у Франції ставленню до рідної мови та культури

Україна мала б вчитись у Франції ставленню до рідної мови та культури


2009 » Липень » 2
Автор: Черняков
Коментарі: 20
Переглядів: 1542
КУЛЬТУРА


Україна асоціюється у французів лише з Чорнобилем і Помаранчевою революцією. Водночас вона мало знана, як європейська країна з багатою народною культурою і традиціями, світовим модерним мистецтвом, як країна, в якій мешкають добрі і чуйні люди. Про це заявила керівник Французького культурного центру в місті Львові Фанні Раскін.
Два роки роботи у Львові минули дуже швидко для Фанні Раскін. Найскладніше француженці було зрозуміти українську мову і ментальність галичан, але вона з перших днів була вражена, що кожен на вулиці був готовий їй допомогти. Цього у Франції немає, зізналась Раскін.
Вона очолювала французький культурний центр, який нині переріс у філіал неприбуткової громадської організації «Альянс Франсез», представництва котрої діють вже у 10 українських містах, а загалом організація функціонує у 135 країнах світу. Ця організація, субсидована французькою державою, популяризує французьку мову і культуру, бере активну участь в соціальному і культурному житті в кожному місті, в якому діє.
Власне, цьому мала б вчитись Україна у Франції – популяризувати свою мову і культуру, гідно представляти себе у світі. Те, що про Україну так мало знають у Франції і асоціюють її з Чорнобилем є свідченням браку інформації про державу.
«Україна не відома у Франції, на жаль. Чому? Французькі медіа писали про Україну лише тоді, коли була Помаранчева революція, сьогодні жодної інформації. Французи нічого не знають про Україну. Дуже мало працює в популяризації і посольство України у Франції», – зауважила Фанні Раскін.

Україна має дбати про свій імідж у Європі
Франція не вельми оптимістично налаштована щодо майбутнього України в європейській спільноті, а це є вислідом нестабільної української політики. Адже саме Україна має визначити свій чіткий шлях і дбати про імідж у Європі.
Водночас французам цікава не лише давня українська культура, традиції, але й сучасні мистецькі течії, каже Фанні Раскін. Французькі і українські музиканти мають спільні концерти у Львові.
Організація «Альянс Франсез» має стати своєрідним містком між обома державами, завдяки якому налагоджуватимуться людські взаємини між письменниками, модельєрами, художниками, акторами, підприємцями.
Водночас молоді франкомовні українці щороку отримують стипендії французького уряду на навчання у Франції.
Відтепер зацікавлення французькою мовою і культурою матимуть ще й ті особи, які планують одружитись із французом чи француженкою. Адже з вересня запроваджені нові візові правила. Людина, яка одружується з громадянином Франції повинна пройти 40-годинні курси французької мови, знати культуру і цінності Франції.

Галина Терещук
Джерело: "Радіо Свобода", http://www.radiosvoboda.org/content/article/1767856.html

QR-код посилання на сторінку
Скористайтеся програмою для сканування штрих-кодів на телефоні.


Коментарі

avatar
19 Floks • 10:27, 03-Лип-2009
З тими хто назвався Украинцем і Львовянином я сваритися не збираюсь, бо розумію що Першому в печінках сидить слово "діло" (хоча не розумію що в цьому слові такого міг знайти той, хто пише, що він "людіна з самоповагою") і він готовий тут написати всяку фігню тільки заради того щоб "...поднявшийся после моего сообщения вой поморанчивого щавла,немного поднимет настроение". Це дійсно могла написати дуже "освідчена" людіна, яка зберігає (десь у підвалі) Пушкіна та Лєрмонтова на мові.
Про другого взагалі без коментарів. Впевнений, що це ідіот, який "оригінально" підписався.
Читайте ще раз коменти і може через кілька років (в кращому випадку) у вас проясниться в головах і ви зрозумієте, що тут ніхто неведе суперечку проте, яка з мов краща. Таким непотрібом займаєтесь тільки ви.
avatar
18 Клас! • 10:14, 03-Лип-2009
Зробимо приємне нашому сусідові, нагадаємо йому його молодість.

****
Ты, красотка-молодайка,
не серчай и не ропщи:
у меня есть балалайка,
шапка с ухами, фуфайка,
лапоть кирзовый да щи.

avatar
17 киянин • 10:08, 03-Лип-2009
Ледачий кацапе! Не називайся українцем. Для України твоя мова не може бути рідною. До Богдана Хмельницького у Києві не чули твоєї мови. Отож стули рота, загарбнику.
avatar
16 Electrum • 22:41, 02-Лип-2009
Всього коментарів 16, а видно тільки 11. Дивно, однако...
avatar
15 Украинец • 22:35, 02-Лип-2009
Я,Киевлянин,расскажу зачем Русский язык ставят вне закона,в стране где он естественно родной(Киевская Русь и т.д.).Это,как не пародоксально прозвучит,часть программы геноцида Украины направленная имено против Украинского языка(мови яка є для мєнє рідною і якою я вільно володію).Дело не только в том,чтоб ссорить народ внутрии страны"...разделяй и властвуй",что б небыло единства людей против криминальной власти,а еще и в том,что б выставить"мову"в роли навязывающей себя ненужной девки-"хочеш не хочеш-будеш любить!",тем самым дескредитируя ее в глазах половины населения страны,таким образом уничтожая ее как культурное явление.Ведь при Союзе на Укр.языке издовалась вся мировая классика(у меня и сейчас хранится А.С Пушкин и М.Ю.Лермонтов на мове). Сейчас таким вожделением Украиномовной культуры даже и не пахнет,а вместо этого-поморанчевые национал-шавки на всех форумах матерно верещат"на москалив та усе з ними"(этот форум не исключение(обрати внимание респондент Floks пишет"...дiло..."-это так называемый Юшкенизм,в то время как Украинскою правильно"справа")).Тоесть понятно как ему нужна мова,если он ей даже не владеет(уверен что он даже не подозревает о том,что Т.Г.Шевченко творил на Украинском и на Русском одинаково прекрасно,а если узнает начнет ратовать за изьятие и перевод на Мову его произведений написаных по Русски)Вот по этому,потому что у нас политика уничтожения Украины,до уровня колониальной,нищей,бескультурной(ну действительно кому со здоровой психикой мешает тот-же Русскоязычный"Тарас Бульба"?),африканской страны.И именно по этому несется бред о сравнении с Францией(а действительно чего не с любой другой Евро страной где многоязычье,не говоря уже о том что Русская здесь тоже"рiдна").Такие,Киевлянин,грустные дела.Думаю поднявшийся после моего сообщения вой поморанчивого щавла,немного поднимет настроение.Я отвечать на оскорбительные сообщения не буду.Бо я є Українець-людіна с самоповагою,людина нації великої культури.
avatar
14 Floks • 22:26, 02-Лип-2009
Цитата "...чиновник, знающий английский, не посчитает зазорным ответить на нём иностранцу - почему же к русскому такая дискриминация?" Я знову тебе не розумію - так ти росіянин чи українець? Якщо в тебе паспорт РФ - ти однозначно правий, а якщо українця, то питання, як мінімум, дивакувате.
Одним словом, Кієвлянін, ти просто подивись на це питання під іншим ракурсом. Скажімо така ситуація: Ти спитав на російській мові, а тобі відповіли на українській. Значить одне з трьох: тебе не вважають іноземцем, неуком, або гуманоїдом. Тому коли з тобою спілкуються на рівних, то це ніяка не трагедія (трагедія була б тоді якби почали вимагати відповідати українською). У Франції,щоб ти знав, між іншим багато французів не стали б переходити на англійську мову співбесідника, навіть прекрасно знаючи її. Просто так, з принципу. Так що вважай що відповідь українською, це прояв поваги. А про СРСР не треба. Живи краще зараз, в Україні, роби її кращою і міцнішою, хоча б для своїх дітей. В цьому питанні ми з тобою, сподіваюсь, однодумці.
avatar
13 Львовянин • 22:08, 02-Лип-2009
Сравнили французов с украинцами, хаха. Вы почитайте по тону каментов на украинском, какое вы БЫДЛО. Сравните с вежливыми каментами на русском. У вас же комплекс национальной неполноценности. Сравните историю Украины и Франции, вы же никогда государством не были, практически ничего не создали кроме сельской культуры, выдающихся личностей в мировом масштабе за историю почти нет. Думаете, случайно? Москали виноваты? Так вы к москалям сами подкрыло попросились. А незалежность, что в боях завоевана? *** там, Борька Ельцин подарил. И в глубине души свою третьесортность вы прекрасно понимаете,потому и беситесь.
avatar
12 Floks • 22:07, 02-Лип-2009
Кієвлянін, а ти просто подивись на це питання під іншим ракурсом. Скажімо така ситуація: Ти спитав на російській мові, а тобі відповіли на українській. Значить одне з трьох: тебе не вважають іноземцем, неуком, або гуманоїдом. Тому коли з тобою спілкуються на рівних, то це ніяка не трагедія (трагедія була б тоді якби почали вимагати відповідати українською). У Франції,щоб ти знав, між іншим багато французів не стали б переходити на англійську мову співбесідника, навіть прекрасно знаючи її. Просто так, з принципу. Так що вважай що відповідь українською, це прояв поваги. А про СРСР не треба. Живи краще зараз, в Україні, роби її кращою і міцнішою, хоча б для своїх дітей. В цьому питанні ми з тобою, сподіваюсь, однодумці.
avatar
11 киевлянин • 21:45, 02-Лип-2009
переучиваться общаться - это не учить язык. а по поводу конституции - в советской украине по языковому вопросу она была лучше. полнее учитывала интересы народа. и чиновник, знающий английский, не посчитает зазорным ответить на нём иностранцу - почему же к русскому такая дискриминация?
avatar
10 Floks • 21:39, 02-Лип-2009
Кієвлянін, ти мене взагалі заплутав. Які такі два сорта? То ти "...переучиваться в угоду националистам..." не збирався,а тут вже "...давно его выучил...". А на рахунок прав я тобі нагадаю, що окрім них існують ще й обов'язки. І зокрема згадувана тобою Конституція зобов'язує держапарат розмовляти на державній мові. Так що тобі напевно не мова, а Конституція не подобається.
avatar
9 киевлянин • 21:31, 02-Лип-2009
может мне кто-нибудь рационально объяснить (без оскорблений и идиотских аргументов типа "так треба"), почему в этой стране надо говорить по-украински?
в составе союза было двуязычие и все прекрасно себя чувствовали. ладно, украинский щемили и недостаточно развивали - этот перегиб после независимости убрали. но зачем было одноязычие вводить? есть тут какая-то причина, кроме того, чтобы народ стравливать и политикам работу давать? если есть, назовите.
avatar
8 лора • 21:25, 02-Лип-2009
а украина мала бы вчытысь у франции, ставленню до собственного народа и экономике cry
avatar
7 киевлянин • 21:04, 02-Лип-2009
а кто говорит, что я украинского не знаю? я не против, чтобы на нём говорили все, кто хочет. я давно его выучил, но не надо делить людей на два сорта. все должны равные права иметь. начиная от конституции и заканчивая общением с госчиновниками
avatar
6 Floks • 20:57, 02-Лип-2009
Альо, Кієвлянін, яка ще нафіг Канада? Там індіанці корінне населення. А от такий твій гнилий менталітет і робить з українців останніх з могікан. А "пєрєучівацца" це ти явно загнув. Не "пєрєучівацца" ти міг , а Вчити - догнав різницю? Вчити українську мову ти просто не будеш, бо плював на це діло. Так і пиши і це буде по-чесному. А то про націоналістів пургу гнати всякий може. В Англії також націоналісти, то що англійську також не вчити? А французьку? А німецькуабо італійську (там колись взагалі фашизм був)? Проблеми не в мовах шукай, а в мозгах. А щодо мов то правда тут тільки одна - чим більше мов ти знаєш, тим більше разів ти людина.
avatar
5 zl • 20:56, 02-Лип-2009
Ті москалі, що втікали з московії у Францію не одну мову знали. І втікали вони від тих москалів-дебілів, що приперли в Україну та вперто не хочуть вчити українську, та ще й брешуть, що "іх родітєлі украінци".
avatar
4 Эндрю,Одесса • 20:56, 02-Лип-2009
Я тоже русскоязычный украинец, но горжусь тем что часть моего народа говорит на украинскои и сам свободно им владею. Я думаю, что ныть про то что "заставляют" говорить на украинском могут только духовно ограниченнные и интеллектуально отсталые люди. "Ты столько раз человек сколько языков ты знаешь!"--так ещё древние греки говорили. Примечательно, что те кто против украинского и по русски говорят через пень-колоду:)
avatar
3 Киевлянинъ • 20:38, 02-Лип-2009
Так це - дійсно Культура, а не сільські посиденьки на рівні "Гринджол". Свинопаси!
avatar
2 Серафим • 20:33, 02-Лип-2009
Французам повезло, що всі ті москалі, які втікали з московії вчили французську і не вимагали визнання російської другою державною мовою у Франції.
avatar
1 киевлянин • 20:32, 02-Лип-2009
почему не у канады? там два языка, как и у нас. и хотя я родился в киеве и мои родители - украинцы, родной язык для меня - русский и переучиваться в угоду националистам я не собираюсь. нас, русскоговорящих украинцев, между прочим. большинство - услышьте нас, государственные люди! хоть бы один наши права на родной язык защитил. все дележом страны заняты
avatar

Останні новини

21:23
20-Січ-2020
Суд відмінив рішення про передачу храму в с.Ковпита громаді Української церкви
Чернігівський район. Сьогодні Київський апеляційний Господарський суд задовольнив апе
21:17
20-Січ-2020
У Польщі вандали знищили меморіальну дошку з могили воїнів Української повстанської армії
На горі Монастир біля села Верхрати вандали знищили меморіальну дошку з могили воїнів
16:19
19-Січ-2020
Митрополит Епіфаній привітав з Богоявленням – Хрещенням Господнім
Сердечно вітаю всіх з Богоявленням – Хрещенням Господнім! У це велике дванадесяте свя
16:04
19-Січ-2020
На Волині священник московського патріархату невдало стрибнув із дзвіниці української церкви
У селі Жидичин Ківерцівського району місцевий священник УПЦ МП Володимир Гелета серед
20:53
18-Січ-2020
У Бразилії з’явиться площа України
У місті Марінга, що в бразильському штаті Парана, українській громаді виділять дві ок
15:58
17-Січ-2020
У Чернігові слідчого поліції засуджено за хабар
За матеріалами Чернігівського СБУ засуджено слідчого Головного управління Національно
20:05
16-Січ-2020
Перший міністр пішов у відставку
Міністр розвитку громад і територій Альона Бабак написала заяву про звільнення – доку
18:47
16-Січ-2020
BlaBlaCar придбав Busfor - ведучий сервіс з пошуку та купівлі автобусних квитків
BlaBlaCar придбав Busfor, ведучий сервіс з пошуку та купівлі автобусних квитків в Укр
16:26
15-Січ-2020
СБУ викрила масштабну корупційну схему в податковій
Служба безпеки України викрила та припинила діяльність новопризначених посадовців Дер
19:39
14-Січ-2020
У Верховну раду повернувся депутат-ґвалтівник із “Слуги народу”
Сьогодні, 14 січня, на перше після новорічних канікул засідання Верховної Ради прийшо
Усі новини