реклама партнерів:
Головна » Літня волонтерська школа на Чернігівщині

Літня волонтерська школа на Чернігівщині


Коментарі: 0 Молодь

Допомога проекту Європейської України - благодійний внесок
ваша підтримка важлива для незалежного видання
стань патроном
Чернігівська міська молодіжна громадська організація "Міський молодіжний центр "Жменя" (керівник Реґіна Гусак) спільно з ЧМГО "Євроклуб" (керівник – Юрій Ткач) з 07 по 09 липня 2009 року провели першу частину “Літньої волонтерської школи "Екокульт” (екологія, культура, туризм).
Фінансова підтримка проекту надана в рамках конкурсу "СОЮЗУ БЛАГОДІЙНИКІВ", організованого Центром АХАЛАР за рахунок коштів, отриманих від членів "СОЮЗУ БЛАГОДІЙНИКІВ".
Партнерами школи виступили Чернігівський міський центр соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді, Чернігівська обласна організація ВГО "Народний альянс молоді", Чернігівська філія ПВНЗ "Європейський університет".
Школа у форматі літнього табору пройшла в заміському центрі відпочинку "Сосновий Бір" в екологічно чистій зоні на березі річки Снов, неподалік від села Бігач Менського району.
Учасники школи мали змогу взяти участь в інтерактивних іграх, спортивних змаганнях, театральній постановці, краєзнавчих та екологічних презентаціях тощо.
Участь у школі взяли активісти громадських організацій, студенти та викладачі ВНЗ та шкіл, що працюють у сферах волонтерства, краєзнавчої роботи, екології, туризму.
Мета школи – підняття престижу волонтерської діяльності, поглиблення знань з краєзнавчої роботи, україністики та екологічне виховання.
Серед тренерів – к.ф.н., доцент кафедри філософії і культурології ЧДПУ ім.. Т. Шевченка Марина Каранда, спеціаліст Чернігівського міського центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді Наталія Волинець та викладач екології Валентина Бабич.
Завдання тренінгів з волонтерства, як зазначила пані Наталія, - ще раз закріпити поняття "волонтер", "волонтерство", пояснити важливість цього руху, відповідальності перед собою та іншими, навчити любити себе, свій край, українську культуру, природу. А всі набуті знання підуть в маси, залучаючи до волонтерського руху нових учасників.
В рамках культурологічного блоку пані Марина проводила тренінги з української культури. Принцип занять – поєднання унікального (етнічного) і універсального (загальнолюдського). Така форма спілкування, як каже Марина Каранда, залучає молодь до активного оволодіння основами української пісенної традиції, учасники конструюють новітні казки та реконструюють національні костюми. Головний акцент робиться на відновленні аматорської театральної традиції, що відбулося у постановці драми про життя і подвиг Івана Хрестителя, до якого в народі завжди ставились шанобливо.
Не випадкова і екологічна складова, оскільки актуальність екологічного виховання підлітків та молоді в наші дні підвищується. Валентина Бабич підкреслила, що нині загострилися протиріччя між потребами людини в природних ресурсах та можливістю природи реалізувати ці потреби. Тому важливим завданням школи є не лише екологічна агітація, але і безпосередня участь в акціях охорони збереження природи, поглиблення та розширення знань з екології, формування екологічної культури у молоді.
На наступному тижні учасники школи проведуть майстер-класи разом з тренерами для всіх бажаючих в Чернігівському міському центрі соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді, щоб на практиці використати набуті знання та вміння. Запрошуємо всіх зацікавлених на тренінги у вівторок та середу (14-15 липня) о 9 та 10 год. відповідно.

Прес-служба ЧММГО "Жменя"
QR-код посилання на сторінку
Скористайтеся програмою для сканування штрих-кодів на телефоні.


Коментарі

avatar

Останні новини

18:53
31-Бер-2023
Повітряні сили України використовують "розумні" бомби JDAM
У Повітряних силах підтвердили використання української авіацією "розумних" авіабомб
20:57
30-Бер-2023
Уряд повернув державі майно Києво-Печерської лаври
Кабінет міністрів 30 березня визнав нечинним розпорядження про безоплатне користуванн
17:10
29-Бер-2023
Архімандрит Авраамій Лотиш вийшов зі складу УПЦ МП і перейшов до канонічної ПЦУ
Член Духовного собору Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври архімандрит Авраамій (Л
19:12
28-Бер-2023
У Варшаві відкрилася фотовиставка про місто-героїв Чернігів
27 березня 2023 року у приміщенні Варшавської школи економіки (SGH) відбулося відкрит
19:36
26-Бер-2023
Доступ до об'єктів Києво-Печерської лаври може бути тимчасово обмежений
На території Києво-Печерської лаври працює комісія з перевірки наявності, умов зберіг
20:02
25-Бер-2023
Чотири воїни повернулися "на щиті" - сьогодні на Чернігівщині їх провели в останню путь
Капітан Алексаха Сергій Леонідович народився 17 червня 1977 року у місті Дніпро (до 2
19:25
24-Бер-2023
Юридично УПЦ МП не зможе підписати нові договори про оренду храмів
Юридично УПЦ МП не зможуть продовжувати оренду через те, що церкви, які підпорядковую
13:58
24-Бер-2023
5 міфів про виразкову хворобу

Ритм життя більшості сучасних людей просто не залишає часу на те, щоб повноцінно в

20:34
23-Бер-2023
Парламент ухвалив законопроєкт, який засуджує та забороняє російську імперську пропаганду
21 березня 2023 року Верховна Рада України ухвалила законопроєкт 7253, який після дру
19:15
21-Бер-2023
Донецька область. Під Авдіївкою продовжуються запеклі бої
Під Авдіївкою ( Донецька область) продовжуються запеклі бої, а українські бійці знищи
Усі новини