реклама партнерів:
Головна » На Волині радились як зберегти озеро Світязь

На Волині радились як зберегти озеро Світязь


Коментарі: 1 Довкілля

Допомога проекту Європейської України - благодійний внесок
ваша підтримка важлива для незалежного видання
стань патроном
9 липня ввечері край, описаний Лесею Українкою у відомій драмі-феєрії «Лісова пісня», і водночас однойменний санаторій відвідав Президент.
Разом із учасниками всеукраїнської наради з питань розвитку природно-заповідної справи Віктор Ющенко милувався одним із природних див України, волинським озером Світязь, та переймався тим, як зберегти й примножити природні багатства українців.
В Україні 20 національних парків. Однак Волинь за темпами приросту заповідних територій посідає перше місце в Україні. В області найбільше в Україні озер, аж 218, і найбільше в Україні озеро Світязь.
Тут майже 9 відсотків заповідних територій від загальної площі – заповідною є п’ята частина волинських лісових угідь, у той час як загальноукраїнський показник «не дотягує» і до п’яти відсотків. А тим часом загальноєвропейський показник – 15 відсотків, і саме до цієї цифри для початку має прагнути Україна, кажуть фахівці.
Разом із тим та ж Волинь пожинає наслідки людської безвідповідальності перед природою. Свідчення цьому – остання повінь, яка залила цілий Ратнівський район через зіпсовані гідроспоруди. А тим часом синоптики пророчать волинянам нову повінь.
Нещодавно почала гинути риба у річці Турія під Ковелем, а на воді неозброєним оком видно плями. Громадськість із навколишніх сіл вимагає у прокурора міста Ковеля провести розслідування, бо вважає, що причиною стали невідомі стоки.
Люди кажуть, що такі викиди відбуваються систематично. Колишній начальник екологічної інспекції Волинської області Володимир Кіндрат припускає, що забруднювачами могли стати підприємства молочної промисловості. Забруднення може сягнути Прип’яті.
Не лише на Волині, а й на сусідній Рівненщині, яка ділить із Волинню ще один Національний парк «Прип’ять-Стохід», у результаті рейдів, проведених інспекторами, вилучена понад тисяча недозволених одиниць лову – сіток, неводів, ятерів. Щоправда, на Волині до суду пішло лише три «браконьєрські» справи.
В області ведеться природоохоронна робота, однак вона є недостатньою, як і координація зусиль екологів, господарників і правоохоронців загалом у країні. На нараді в Шацькому районі Президент зауважив, що нова «Червона книга» України потовщала порівняно з попередньою удвічі, і це тривожний сигнал: зникають раніше поширені види рослин і тварин.

Валентина Одарченко
Джерело: "Радіо Свобода"







Модуль не активізовано (module is not installed)

Останні новини

22:00
21-Лис-2024
Перейменування вулиць на Харківщині: проміняють Олександра Олеся на Затишну
Малоданилівська громада вирішила перейменувати три топоніми, що були раніше затвердже
19:50
21-Лис-2024
До Дня Гідності та Свободи
День Гідності та Свободи відзначають щорічно 21 листопада згідно з Указом Президента
18:46
21-Лис-2024
18 загиблих, 33 поранених: результати удару по командному пункту ЗС Росії в Курській області
Серед поранених троє військовослужбовців КНДР. Більшість постраждалих – офіцери Півде
18:09
21-Лис-2024
Російсько-українська війна є конфліктом з глобальними наслідками
Те що російсько-українська війна є конфліктом з глобальними наслідками було ясно з 20
21:15
20-Лис-2024
У Чернігові проведено круглий стіл до Дня Гідності і Свободи
20 листопада в Музеї боротьби за відновлення незалежності України на Чернігівщині про
20:40
20-Лис-2024
Україна вперше вдарила британськими крилаті ракетами по території росії
Це сталося наступного дня після того, як Україна використала поставлені Заходом ATACM
Усі новини