реклама партнерів:
Головна » 2009 » Липень » 11 » ЮНЕСКО занесе Києво-Печерську лавру та Софію Київську до "списку під загрозою", якщо не вжити заходів

ЮНЕСКО занесе Києво-Печерську лавру та Софію Київську до "списку під загрозою", якщо не вжити заходів


2009 » Липень » 11
Автор: Черняков
Коментарі: 0
Переглядів: 1030
КУЛЬТУРА


Комітет всесвітньої спадщини ЮНЕСКО на 33-й сесії попередив Україну, що може розпочати процес занесення Києво-Печерської лаври і Софії Київської у так званий "список під загрозою".
Про це повідомив заступник голови Національної комісії України у справах ЮНЕСКО Михайло Скуратовський, передає УНІАН.
Скуратовський нагадав, що у березні цього року в Україні перебувала Комісія ЮНЕСКО, яка перевіряла стан Києво-Печерської лаври та Софії Київської, які включені до списку світової культурної спадщини і перебувають під охороною цієї міжнародної організації. На основі звіту цієї місії Комітет всесвітньої спадщини ухвалив резолюцію щодо України.
Він зачитав окремі положення резолюції, у якій підкреслюється, що через неефективну систему управління об’єктами є серйозні ризики для них.
Так, сьогодні так чи інакше Лаврою опікуються і Міністерство культури, і Міністерство будівництва та регіонального розвитку, і столична мерія, і служителі церкви. Тому місія ЮНЕСКО рекомендує передати об’єкт в управління однієї установи, а краще - утворити координаційну раду.
Також рекомендується розширити буферну зону Софійського собору до вулиці Хрещатик, території Бессарабської площі і ринку включно, а також розширити буферну зону Лаври до земляних валів "Мистецького арсеналу".
При цьому Скуратовський нагадав, що згідно з Конвенцією ЮНЕСКО про збереження всесвітньої природної та культурної спадщини, ратифікованою Україною, держава мусить узгоджувати з ЮНЕСКО плани будівельних робіт у межах буферної зони, що сьогодні часто не робиться українською стороною.
ЮНЕСКО просить припинити будівельні роботи в буферних зонах, які загрожують Лаврі і Софії. Місія рекомендує ввести мораторій на вже заплановане будівництво: забудова навколо території земляних валів "Мистецького арсеналу", готельного комплексу біля Церкви Спаса на Берестові та багато інших об’єктів у буферних зонах пам’яток історії.
Також місія рекомендує об’єднати у рамках генерального плану Києва основні і детальні плани розвитку міста, пам’яток та їхніх буферних зон. Також необхідно забезпечити план збереження самих пам’яток, в тому числі заходи щодо реставрації Лаврських печер.
Підсумовуючи вищенаведене, "місія рекомендує, щоб Комітет всесвітньої спадщини повідомив Україну про можливість розгляду питання про переведення об’єкту до списку всесвітньої спадщини під загрозою у випадку, якщо рекомендовані експертами заходи не будуть вжиті у повній мірі".
За словами Скуратовського, ця резолюція є попередженням Україні. "Тобто, наступна сесія або через сесію, коли Комітет культурної спадщини вирішить знову заслуховувати Лавру та Софію, питання виключення може виникнути", - зауважив він.
Як відомо, на сьогодні до списку світової культурної спадщини входять два українських об’єкти - Києво-Печерська лавра і Софія Київська як один об’єкт, а також історичний центр Львова.
Попередня перевірка ЮНЕСКО відбулася ще за часів президентства Леоніда Кучми. Тоді на одній із будівель біля Софії Київської демонтували два поверхи. Останні роки біля обох пам’яток, Софії і Лаври, велося будівництво, а на утримання самих заповідників у належному стані бракувало коштів, відтак з’явилися побоювання, що через невиконання київською владою своїх зобов’язань з пам’яток можуть зняти охоронний статус ЮНЕСКО.

У липні Верховна Рада України не підтримала проект постанови "Про збереження комплексу Києво-Печерської лаври та подальший розвиток Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника". Проектом пропонувалося передати весь комплекс Києво-Печерської лаври у державну власність та до сфери управління Міністерства культури і туризму України та вжити інших заходів щодо врятування пам'ятника.

Джерело: http://newsru.ua/rest/10jul2009/unesco.html

QR-код посилання на сторінку
Скористайтеся програмою для сканування штрих-кодів на телефоні.


Коментарі

avatar

Останні новини

12:50
23-Січ-2020
Посли миру – лауреати Міжнародної літературної премії миру за 2020 рік
Міжнародний Центр «Незалежне посольство миротворців» (Німеччина, голова міжнародного
12:45
23-Січ-2020
Названі лауреати премії ім. Якова Гальчевського
За багаторічною традицією, яка була започаткована у 1995 році, громадський комітет Вс
12:22
23-Січ-2020
Нагороджені міжнародною медаллю Івана Мазепи за 2020 рік
Почесною нагородою Міжнародної літературно-мистецької Академії України – міжнародною
21:47
22-Січ-2020
У Чернігові відкрили виставку про українську армію доби Української революції 1917-1921 років
З нагоди Дня Соборності в Чернігівському обласному молодіжному центрі відбулося відкр
15:20
22-Січ-2020
Підприємець з Чернігова «нагрів» державу на 32 бюджетних мільйона
Управління СБУ в Чернігівській області у ході спецоперації викрило корупційну діяльні
21:23
20-Січ-2020
Суд відмінив рішення про передачу храму в с.Ковпита громаді Української церкви
Чернігівський район. Сьогодні Київський апеляційний Господарський суд задовольнив апе
21:17
20-Січ-2020
У Польщі вандали знищили меморіальну дошку з могили воїнів Української повстанської армії
На горі Монастир біля села Верхрати вандали знищили меморіальну дошку з могили воїнів
16:19
19-Січ-2020
Митрополит Епіфаній привітав з Богоявленням – Хрещенням Господнім
Сердечно вітаю всіх з Богоявленням – Хрещенням Господнім! У це велике дванадесяте свя
16:04
19-Січ-2020
На Волині священник московського патріархату невдало стрибнув із дзвіниці української церкви
У селі Жидичин Ківерцівського району місцевий священник УПЦ МП Володимир Гелета серед
20:53
18-Січ-2020
У Бразилії з’явиться площа України
У місті Марінга, що в бразильському штаті Парана, українській громаді виділять дві ок
Усі новини