реклама партнерів:
Головна » 2009 » Липень » 11 » ЮНЕСКО занесе Києво-Печерську лавру та Софію Київську до "списку під загрозою", якщо не вжити заходів

ЮНЕСКО занесе Києво-Печерську лавру та Софію Київську до "списку під загрозою", якщо не вжити заходів


Коментарі: 0 КУЛЬТУРА

Допомога проекту Європейської України - благодійний внесок
ваша підтримка важлива для незалежного видання
стань патроном
Комітет всесвітньої спадщини ЮНЕСКО на 33-й сесії попередив Україну, що може розпочати процес занесення Києво-Печерської лаври і Софії Київської у так званий "список під загрозою".
Про це повідомив заступник голови Національної комісії України у справах ЮНЕСКО Михайло Скуратовський, передає УНІАН.
Скуратовський нагадав, що у березні цього року в Україні перебувала Комісія ЮНЕСКО, яка перевіряла стан Києво-Печерської лаври та Софії Київської, які включені до списку світової культурної спадщини і перебувають під охороною цієї міжнародної організації. На основі звіту цієї місії Комітет всесвітньої спадщини ухвалив резолюцію щодо України.
Він зачитав окремі положення резолюції, у якій підкреслюється, що через неефективну систему управління об’єктами є серйозні ризики для них.
Так, сьогодні так чи інакше Лаврою опікуються і Міністерство культури, і Міністерство будівництва та регіонального розвитку, і столична мерія, і служителі церкви. Тому місія ЮНЕСКО рекомендує передати об’єкт в управління однієї установи, а краще - утворити координаційну раду.
Також рекомендується розширити буферну зону Софійського собору до вулиці Хрещатик, території Бессарабської площі і ринку включно, а також розширити буферну зону Лаври до земляних валів "Мистецького арсеналу".
При цьому Скуратовський нагадав, що згідно з Конвенцією ЮНЕСКО про збереження всесвітньої природної та культурної спадщини, ратифікованою Україною, держава мусить узгоджувати з ЮНЕСКО плани будівельних робіт у межах буферної зони, що сьогодні часто не робиться українською стороною.
ЮНЕСКО просить припинити будівельні роботи в буферних зонах, які загрожують Лаврі і Софії. Місія рекомендує ввести мораторій на вже заплановане будівництво: забудова навколо території земляних валів "Мистецького арсеналу", готельного комплексу біля Церкви Спаса на Берестові та багато інших об’єктів у буферних зонах пам’яток історії.
Також місія рекомендує об’єднати у рамках генерального плану Києва основні і детальні плани розвитку міста, пам’яток та їхніх буферних зон. Також необхідно забезпечити план збереження самих пам’яток, в тому числі заходи щодо реставрації Лаврських печер.
Підсумовуючи вищенаведене, "місія рекомендує, щоб Комітет всесвітньої спадщини повідомив Україну про можливість розгляду питання про переведення об’єкту до списку всесвітньої спадщини під загрозою у випадку, якщо рекомендовані експертами заходи не будуть вжиті у повній мірі".
За словами Скуратовського, ця резолюція є попередженням Україні. "Тобто, наступна сесія або через сесію, коли Комітет культурної спадщини вирішить знову заслуховувати Лавру та Софію, питання виключення може виникнути", - зауважив він.
Як відомо, на сьогодні до списку світової культурної спадщини входять два українських об’єкти - Києво-Печерська лавра і Софія Київська як один об’єкт, а також історичний центр Львова.
Попередня перевірка ЮНЕСКО відбулася ще за часів президентства Леоніда Кучми. Тоді на одній із будівель біля Софії Київської демонтували два поверхи. Останні роки біля обох пам’яток, Софії і Лаври, велося будівництво, а на утримання самих заповідників у належному стані бракувало коштів, відтак з’явилися побоювання, що через невиконання київською владою своїх зобов’язань з пам’яток можуть зняти охоронний статус ЮНЕСКО.

У липні Верховна Рада України не підтримала проект постанови "Про збереження комплексу Києво-Печерської лаври та подальший розвиток Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника". Проектом пропонувалося передати весь комплекс Києво-Печерської лаври у державну власність та до сфери управління Міністерства культури і туризму України та вжити інших заходів щодо врятування пам'ятника.

Джерело: http://newsru.ua/rest/10jul2009/unesco.html

QR-код посилання на сторінку
Скористайтеся програмою для сканування штрих-кодів на телефоні.


Коментарі

avatar

Останні новини

11:30
06-Жов-2022
На Херсонщині ліквідовано майора військової розвідки Росгвардії Сергія Попова
На Херсонщині ліквідовано майора військової розвідки, замкомандира батальйону операти
20:57
05-Жов-2022
Лауреатом премії імені Василя Стуса став Віталій Портников
Лауреатом Премії імені Василя Стуса 2022 року став український журналіст і письменник
20:11
04-Жов-2022
Генеральний секретар НАТО отримав заявку України щодо вступу до Альянсу
Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберґ отримав заявку України щодо вступу до Альян
12:51
04-Жов-2022
Чи станеться ядерна війна?
Пропонуємо увазі читачів статтю великого друга України, нашого дорогого побратима й с
19:27
03-Жов-2022
Деокупація Херсонщини: звільнено Золоту Балку, Шевченківку, Миролюбівку, Михайлівку...
Збройні сили України продовжують деокуповувати Херсонщину.
"Дякую воїнам 129-ї
16:46
02-Жов-2022
Президенти дев’яти країн Європи офіційно підтримали членство України в НАТО
Президенти дев’яти країн Центральної та Східної Європи офіційно підтримали членство У
16:25
02-Жов-2022
Донеччина. ЗСУ увійшли в Торське
Збройні сили України увійшла до села Торське на Донеччині.
"Торське наше. Фото
21:49
01-Жов-2022
Українська Донеччина. ЗСУ повідомили про звільнення Лимана
Захисники України з 81-ї окремої аеромобільної бригади та батальйону Нацгвардії імені
20:08
01-Жов-2022
Ядерну зброю вже використовували у війні
2022 не 1945
Ядерну зброю вже використовували у війні, щоб зламати державу, як
19:56
01-Жов-2022
Дзвіночки до розпаду
Шість суб'єктів Російської Федерації визнані нелегітимними. Сиріч - незаконними.
Усі новини