реклама партнерів:
Головна » Представники Чорноморського флоту Росії не дозволили Україні перевірити літаки на предмет можливості використання ядерних боєприпасів

Представники Чорноморського флоту Росії не дозволили Україні перевірити літаки на предмет можливості використання ядерних боєприпасів


Коментарі: 0 ПОДІЇ

Допомога проекту Європейської України - благодійний внесок
ваша підтримка важлива для незалежного видання
стань патроном
Представники Морської авіації Чорноморського флоту Росії відмовилися надати членам комісії Міністерства оборони України літаки для перевірки на предмет можливості використання ядерних боєприпасів.
Про це йдеться в акті перевірки літаків Су-24 (фронтовий бомбардувальник – ред.) Морської авіації ЧФ РФ, який знаходяться на аеродромі "Гвардійський" у Криму. Дата складання акту – 17 червня.
Огляд російських літаків проводився на підставі двостороннього "Протоколу про порядок проведення заміни бойових літаків морської авіації Чорноморського флоту Російської Федерації типу Су-17 на літаки типу Су-24".
Як зазначається в документі, метою перевірки є визначення, чи можуть ці літаки використовувати ядерні боєприпаси.
Документ підписано з українського боку представником Управління верифікації Збройних сил України, з російського – представником Морської авіації ЧФ Росії. За даними акту, комісія оглянула 17 літаків Су-24. При цьому, йдеться в документі, ще 4 бойових літаки типу Су-24МР (літак-розвідник на бази Су-24 – ред.) російські військові для перевірки українським верифікаторам надати відмовилися.
У акті комісії зазначається, що "літаки Су-24МР і боєприпаси на запит української сторони не надавалися. Позиція російської сторони полягає в тому, що перевірка розвідобладнання Су-24МР і перевірка боєприпасів не передбачені протоколом".
Проте, як пояснив військовий експерт, керівник проекту "Флот 2017" Дмитро Тимчук, у 1999 році РФ висловила бажання провести заміну літаків Су-17 на літаки Су-24, що дислокувалися на українському аеродромі "Гвардійський" в Криму.
"З цією метою в 2000 році Україна і Росія і підписали двосторонній протокол. Згідно з положеннями документу, Росія замінила 22 бойових літаків типу Су-17 на аналогічну кількість літаків типу Су-24 – останні можуть нести ядерні боєприпаси. При цьому із загальної кількості авіаційної техніки – 22 літаків – 4 літаки було замінено не на бомбардувальники, а на розвідувальні Су-24МР", - розповів Тимчук.
За його словами, під час цієї заміни у української сторони виникло запитання щодо законності перебування на території України розвідувальних літаків, адже в протоколі йдеться тільки про літаки Су-24, а не про їх розвідувальну модифікацію Су-24МР. "Тоді представники ЧФ РФ пояснили, що зазначений тип авіаційної техніки належить до літаків Су-24 і не суперечить положенням протоколу", - пояснив Тимчук.
Він підкреслив, що для України огляд цих літаків є принциповим. "З урахуванням того, що в 1994 році Україна приєдналася до Договору "Про нерозповсюдження ядерної зброї", наша держава взяла на себе зобов`язання не володіти ядерною зброєю і не розміщувати її на своїй території. Саме у зв`язку з цим в протоколі конкретно обумовлено, що українська сторона має право двічі на рік здійснювати перевірку літаків Су-24 на предмет відсутності на них обладнання для можливого застосування ядерних боєприпасів", - сказав експерт.
Щодо літаків-розвідників, то, на думку Тимчука, у разі проведення на Су-24МР робіт, пов`язаних з переобладнанням системи авіаційного озброєння, їх можна використовувати як носії ядерної зброї.

Джерело: ТСН







Модуль не активізовано (module is not installed)

Останні новини

22:00
21-Лис-2024
Перейменування вулиць на Харківщині: проміняють Олександра Олеся на Затишну
Малоданилівська громада вирішила перейменувати три топоніми, що були раніше затвердже
19:50
21-Лис-2024
До Дня Гідності та Свободи
День Гідності та Свободи відзначають щорічно 21 листопада згідно з Указом Президента
18:46
21-Лис-2024
18 загиблих, 33 поранених: результати удару по командному пункту ЗС Росії в Курській області
Серед поранених троє військовослужбовців КНДР. Більшість постраждалих – офіцери Півде
18:09
21-Лис-2024
Російсько-українська війна є конфліктом з глобальними наслідками
Те що російсько-українська війна є конфліктом з глобальними наслідками було ясно з 20
21:15
20-Лис-2024
У Чернігові проведено круглий стіл до Дня Гідності і Свободи
20 листопада в Музеї боротьби за відновлення незалежності України на Чернігівщині про
20:40
20-Лис-2024
Україна вперше вдарила британськими крилаті ракетами по території росії
Це сталося наступного дня після того, як Україна використала поставлені Заходом ATACM
Усі новини