реклама партнерів:
Головна » 2009 » Липень » 17 » Президент погодився на приватизацію Одеського припортового

Президент погодився на приватизацію Одеського припортового


2009 » Липень » 17
Коментарі: 0 ЕКОНОМІКА

Допомога проекту Європейської України - благодійний внесок
ваша підтримка важлива для незалежного видання
стань патроном
Чи відбудеться приватизація Одеського припортового заводу у встановлені терміни? Конкурс із продажу цього підприємства запланований на кінець вересня. ОПЗ є одним із найбільших хімічних підприємств України, монополістом на загальнодержавному ринку спеціалізованих послуг із прийому охолодження та перевантаження аміаку. На долю ОПЗ припадає половина експорту українського аміаку і на 20% карбаміду.
Спроби продати Одеський припортовий завод робили, як Кабінет Міністрів Віктора Януковича, так і Юлії Тимошенко. Однак Президент Віктор Ющенко чотири рази скасовував урядові рішення щодо приватизації ОПЗ.
Тепер же Фонд державного майна оголосив конкурс із продажу 99,6% акцій Одеського припортового. Конкурс запланований на 29 вересня.
Цього разу Президент дає приватизації «зелене світло». За словами заступника голови президентського Секретаріату Олександра Шлапака, рішення про заборону приватизації заводу, було пов’язане із тим, що раніше підприємство планували продати у пакеті з низкою інших об’єктів. Тепер же, каже Шлапак, «досягнуті домовленості про окремий продаж ОПЗ».
За умовами Фонду держмайна, покупець зобов’язаний надавати експортерам аміаку безперешкодний доступ до комплексу перевалки у рамках квот, встановлених Мінпромполітики. Тарифи на перевалку будуть узгоджуватися безпосередньо з урядом.

Ціна питання
Стартова ціна пакету акцій, виставленого на продаж, становить 4 мільярди гривень. Проте, на думку виконувача обов’язків голови ФДМ Дмитра Парфененка, реалізаційна ціна пакету акцій ОПЗ може становити близько 1 мільярда доларів. Однак, за словами екс-голови Фонду Валентини Семенюк-Самсоненко, вигідно продати підприємство сьогодні не вдасться.
«Те, що сьогодні під час такої фінансової кризи, такого падіння на фондових ринках виставляти на приватизацію Одеський припортовий – це означає просто проїдати гроші, проїдати прибуткове підприємство, яке дає прибуток до бюджету», – заявила в інтерв’ю Радіо Свобода пані Семенюк-Самсоненко.
Зрозуміло, якщо порівнювати із минулим роком, то ціна на ОПЗ впала, зазначає директор Інституту приватизації Олександр Рябченко. Але, попри це, завод потребує інвестора. «Потребує інвестора не зараз, а з огляду на перспективу, – каже він. – Варто конкурс оголошувати, оскільки Фонд може встановлювати достатньо суворі умови до інвесторів».

«Газпромівська» компанія у фаворитах?
Перебуваючи у травні з візитом у Лівії, Юлія Тимошенко запропонувала лівійській стороні взяти участь у процесі приватизації. На думку Тимошенко, Лівія з її запасами природного газу може стати добрим партнером для українських хімічних підприємств, які використовують його як сировину. У свою чергу керівник уряду Лівії заявив, що Тріполі готовий взяти участь у приватизації ОПЗ. А за словами Дмитра Парфененка, у перший день умовами продажу заводу цікавилися представники двох російських компаній: «Сибур» та «Єврохім». Але, за інформацією Олександра Рябченка, головним претендентом стане компанія, пов’язана із «Газпромом».
«Хтось, пов’язаний із «Газпромом», братиме участь у конкурсі, якась компанія, яка безпосередньо є «газпромівською». Вона матиме достатньо великі шанси на перемогу. Також за планом мають бути дві українські компанії з різних фінансово-промислових груп», – розповів Радіо Свобода пан Рябченко.
Деякі російські оглядачі вважають, що приватизація українських важливих підприємств російськими компаніями є однією із ключових тем, які керівники двох держав обговорюють за зачиненими дверима. Що ж до ОПЗ, то, раніше у конкурсі із продажу планували взяти участь також естонський «Нітроферт», що входить до структур Дмитра Фірташа, компанія «Нортіма» Ігоря Коломойського та «Стирол» Миколи Янковського.

Тетяна Ярмощук
Джерело: "Радіо Свобода".

QR-код посилання на сторінку
Скористайтеся програмою для сканування штрих-кодів на телефоні.


Коментарі

avatar

Останні новини

14:32
18-Вер-2021
Під посольством Білорусі у Києві збирались активісти: що відомо про захід
Під стінами посольства Республіки Білорусь у Києві активісти громадської організації
18:16
15-Вер-2021
Віртуальний ЛітМузей: від популяризації колекції до інтерактивного навчання
Харківський літературний музей за підтримки Українського культурного фонду розпочав р
11:10
15-Вер-2021
Загроза чи провокація: як Росія створює ажіотаж довкола військових навчань "Захід-2021"
Російсько-Білоруські військові навчання "Захід-2021" розпочалися 9 вересня. Протягом
09:42
15-Вер-2021
Механізм геополітики: що стоїть за російсько-білоруськими військовими навчаннями «Захід-2021»
Відповідно до легенди масштабних військових навчань «Захід-2021», які проходять на те
07:39
15-Вер-2021
У Чернігові відзначили 32-у річницю створення РУХу
«Внесок Чернігівщини у створення Народного Руху України», — під такою назвою 12 верес
23:46
14-Вер-2021
Змістовно від МОЗ: МОЗ оновив стандарти медичної допомоги пацієнтам з COVID-19

Стандарт надання медичної допомоги «Коронавірусна інфекція» постійно а

16:38
11-Вер-2021
Анонс. Внесок Чернігівщини у створення Народного Руху України
У ці дні, 8-10 вересня 32 роки тому, у Києві в актовому залі Політехнічного інституту
15:49
09-Вер-2021
Проросійська опозиція провела черговий проплачений мітинг під Радою
Сьогодні, у четвер, 9 вересня, під стінами Верховної Ради активісти політичної партії
10:40
09-Вер-2021
Політика протиріч: для чого Росія дискредитує "братню" Білорусь
Росія сприймає Білорусь не просто як дружню державу. Це скоріше як готовий багатоміль
15:11
02-Вер-2021
За 9-х загиблих у серпні Захисників України помолилися у Чернігові
2 вересня у Козацькому кафедральному соборі святої великомучениці Катерини Православн
Усі новини