"Не варто чекати швидкого завершення переговорів про зону вільної торгівлі між Україною та Європейським Союзом"
Існує цілий спектр складних проблем, пов'язаних зі створенням зони вільної торгівлі, що, на думку Фредеріка Еріксона, швидко вирішити не вдасться. Ці проблеми, наголошує експерт, пов'язані із торговельними відносинами України та Росії, але не тільки.
“Україна має сильний експортний потенціал, а Європа вдається майже до протекціонізму, коли йдеться про сільське господарство”, - говорить Еріксон. За його словами, колапс світових цін на продукти харчування поставив фермерів ЄС у складну ситуацію і вони потребують нині додаткової допомоги та додаткових субсидій, і зовсім не хочуть бачити конкурентів з-за кордону.
Криза посилила курс на протекціонізм
Не сприяє швидкому створенню зони вільної торгівлі між Україною та ЄС також світова економічна та фінансова криза. “Економічна криза змушує керівників держав Євросоюзу бути більш обережними щодо відкриття ринків. Оскільки вони вважають, що це створить додаткові проблеми для їхніх компаній”, - розповідає директор Європейського центру міжнародної політекономії і зауважує, що світова криза загалом посилила протекціоністські настрої і поставила під питання збільшення обсягів вільної торгівлі.
Водночас, нагадує експерт, у межах нової ініціативи Східного партнерства Євросоюзу, у якій бере участь і Україна, є теж торговельна складова, втім тут наміри ЄС взагалі не є чітко сформульованими.
Автор: Тетяна Карпенко
Редактор: Наталя Неділько
Джерело: [url=http://www.dw-world.de/dw/article/0,,4523226,00.html]"Німецька хвиля"[/url]