реклама партнерів:
Головна » У Львові закриють музеї

У Львові закриють музеї


Коментарі: 1 КУЛЬТУРА

Допомога проекту Європейської України - благодійний внесок
ваша підтримка важлива для незалежного видання
стань патроном
За два тижні - саме у розпал туристичного сезону - Львівська галерея мистецтв (зокрема, зали галереї на вулицях Стефаника та Коперника, музей Пінзеля, Золочівський та Олеський замки) та Національний музей у Львові, ймовірно, закриють для відвідувачів. І коли знову вони почнуть працювати - не відомо. Причина цього - Державна служба охорони (яка єдина, згідно із Законом про музеї, має право охороняти національні скарбниці) більше не має жодної можливості робити це на безоплатній основі. І в такій ситуації перебувають нині багато інших поважних скарбниць України.
Як розповів на зустрічі з пресою заступник начальника відділу Державної служби охорони у Львівській області Іван Швед, заборгованість Національного музею, Львівської галереї мистецтв та реставраційних майстерень за послуги охорони на цей момент становлять близько двох мільйонів гривень. Водночас ця служба сплатила різних податків за цими об'єктами 800 тисяч гривень і зарплату охоронцям близько мільйона гривень.
Проблема виникла, коли з незрозумілих причин з державного бюджету на 2009 рік випав рядок про охорону закладів культури загальнонаціонального значення. Чому це сталося, ніхто не пояснив. Зважаючи на те, що ситуація суперечила здоровому глузду, директори національних музеїв, бібліотек, інших державних скарбниць України сподівалися її незабаром вирішити.
Львів'яни забили тривогу відразу ж. За словами директора Національного музею у Львові Ігоря Кожана, до кого тільки він не звертався, чиї пороги не оббивав. Спочатку йшлося про те, щоб музеї (а разом з ними і Державна служба охорони) почекали, поки буде сформовано стабілізаційний фонд, з якого мала б фінансуватися охорона. У квітні цей фонд уже був сформований, і навіть у травні була ухвалена відповідна постанова Кабінету Міністрів про необхідність такого фінансування.
А в червні до Верховної Ради України звернулася прем'єр міністр, аби питання фінансування охорони національних скарбниць розглянули у бюджетному комітеті ВРУ та комітеті фінансів та банківської діяльності. Бюджетний комітет відразу погодив виділення коштів на охорону закладів культури, що перебувають на балансі держави. А от комітет фінансів та банківської діяльності під орудою Миколи Азарова часу на це дотепер не знайшов.
Однак без цього погодження, цих коштів (які начебто є) жодна з культурних установ національного значення отримати не може. Тобто доведеться чекати аж до осені, коли Верховна Рада повернеться з канікул.
За словами Ігоря Кожана та директора Львівської галереї мистецтв Бориса Возницького, те, що Державна служба охорони ще досі охороняє музеї, не отримуючи за це ні копійки, тільки тому, що вона розуміє - скарбниці такого рівня і з таким надбанням без охорони бути не можуть. Однак дивує, чому цього не розуміють чиновники, які представляють державу? Адже музейні фонди - це найбільша державна цінність. І якщо про це, крім самих музейників, не заявлять голосно журналісти, сподіватися найближчим часом на вирішення цієї маразматичної ситуації - годі.
Наразі Державна служба охорони у Львівській області обмежилася попереджувальними листами до своїх підопічних, де зазначила, що припинить їх охороняти з 31 липня. На зустрічі зі ЗМІ Іван Швед запевнив, що його структура згідна почекати вирішення проблеми ще два тижні - тобто до середини серпня.
Але оскільки сума заборгованостей його структурі невпинно зростає (наразі становить близько чотирьох мільйонів гривень, з яких половина - борг закладів культури, що перебувають у віданні Міністерства культури і туризму України), більше самостійно вирішувати чужі проблеми ДСО не може. Тобто, якщо до 15 серпня віз перебуватиме там, де й сьогодні, пости охорони знімуть і ніхто до музею (який проте охоронятиметься в цілому) потрапити не зможе.

Маленька деталь. За словами Бориса Возницького, що два місяці в Україні грабують музей. Однак за весь час Інтерпол знайшов тільки одну роботу (у Лондоні), викрадену з полтавського музею.

Ярина КОВАЛЬ
Джерело: "Суботня пошта"







Модуль не активізовано (module is not installed)

Останні новини

22:00
21-Лис-2024
Перейменування вулиць на Харківщині: проміняють Олександра Олеся на Затишну
Малоданилівська громада вирішила перейменувати три топоніми, що були раніше затвердже
19:50
21-Лис-2024
До Дня Гідності та Свободи
День Гідності та Свободи відзначають щорічно 21 листопада згідно з Указом Президента
18:46
21-Лис-2024
18 загиблих, 33 поранених: результати удару по командному пункту ЗС Росії в Курській області
Серед поранених троє військовослужбовців КНДР. Більшість постраждалих – офіцери Півде
18:09
21-Лис-2024
Російсько-українська війна є конфліктом з глобальними наслідками
Те що російсько-українська війна є конфліктом з глобальними наслідками було ясно з 20
21:15
20-Лис-2024
У Чернігові проведено круглий стіл до Дня Гідності і Свободи
20 листопада в Музеї боротьби за відновлення незалежності України на Чернігівщині про
20:40
20-Лис-2024
Україна вперше вдарила британськими крилаті ракетами по території росії
Це сталося наступного дня після того, як Україна використала поставлені Заходом ATACM
Усі новини