Київська влада хоче передати столичні парки меценатам
За словами радника мера із озеленення та благоустрою Ігоря Добруцького, КМДА вже представила перші десять парків та скверів міста для передачі спонсорам, пише видання.
Взяти шефство можна як над частиною парку чи скверу, так і над цілим парком, зазначили в мерії.
Так, на облаштування парку імені Пушкіна в Шевченківському районі потрібно 25 мільйонів гривень. У міськадміністрації говорять, що в цю суму входить висадження нових дерев та кущів, розбивка клумб, ремонт та установка лавочок, урн та освітлення, пише видання.
За словами Добруцького, якщо фірма або фізособа стане спонсором благоустрою парку, то спонсору виділять 1-2% землі парку для використання в особистих цілях.
"Це може бути будівництво кафе, спорткомплексу або іншого закладу. У нас уже є кілька заявок від охочих", - сказав радник мера.
Екологи не схвалюють таке рішення київської влади, пише видання.
"Зелені насадження свідомо віддають під вирубку. У світі це нормальна практика - люди жертвують гроші на те, щоб зберегти парки та інші об'єкти. Але в наших умовах парки будуть фактично здаватися в оренду. Тобто, там будуть кіоски, реклама та наливайки, або взагалі, залишать п'ять дерев і побудують торговий центр", - сказав віце-президент Національного екологічного центру Олексій Василюк.
Бізнесмени поставилися до ідеї позитивно, однак кошти владі довіряти не хочуть, пише видання.
"Краще перераховувати гроші не Київзеленбуду, а самому найняти робітників, які доглядали б за скверами. Чиновникам свої гроші не довіряю. А ось за невеликим сквером самостійно я б доглядав", - сказав Віктор Кононенко, бізнесмен, який займається поставками побутової техніки, пише видання.
Окрім парків, влада хотіла запропонувати меценатам також вулиці Києва. За словами чиновників, меценати могли б оплачувати прибирання та благоустрій вулиці, а натомість отримувати, наприклад, безкоштовну рекламу на банерах тієї ж вулиці, пише видання.
"На жаль, поки що ця ідея не отримує свого продовження, ми вирішили спочатку спробувати залучити меценатів до головної вулиці міста - Хрещатика, щоб висадити там на гроші спонсорів каштани. Однак бажаючих поки що немає", - розповів Добруцький, пише видання.
Влада також має намір поміняти всі монументальні знаки Київ, які стоять на в'їзді в місто. Зі знаків планують прибрати радянську символіку та розмістити герб Києва, пише видання.
"У цьому році ми точно поміняємо знак на в'їзді до Києва з боку Борисполя. Там вже проведено конкурс, і відомо, як буде виглядати нова табличка. Встановлять її вже восени", - розповів Добруцький.
Як повідомлялося раніше, київська влада підбила перші підсумки весняного двомісячника з благоустрою, озеленення та поліпшення санітарного стану столиці, що тривав з 16 березня по 8 травня цього року, повідомляють на сайті КМДА. На благоустрій Києва планували витратити 156 мільйонів гривень.
Джерело: Новинар