реклама партнерів:
Головна » У Києві занепокоєні планами Російської православної церкви

У Києві занепокоєні планами Російської православної церкви


Коментарі: 0 Церква та суспільство

Допомога проекту Європейської України - благодійний внесок
ваша підтримка важлива для незалежного видання
стань патроном
Результатом діалогу між церквами повинно стати об’єднання українського православ’я, вважають у Держкомрелігій України, після візиту в країну Патріарха РПЦ Кирила.
Голова Держкомрелігій Юрій Решетніков таким чином прокоментував журналістам заклик Патріарха Московського і всієї Русі Кирила до діалогу між українськими православними, який він оголосив під час свого візиту в Україну.
Говорячи у зв’язку з цим про подальший розвиток українського православ’я, голова Держкомрелігій висловив упевненість, що це питання «вирішуватиметься ні в Москві, ні в Константинополі, а саме в Україні».
Прес-служба патріарха Московського твердить, що на його пасторських заходах побували понад 250 тисяч віруючих.
Також, за даними прес-центру, телеаудиторія заходів за участю Патріарха становила більш як 20 мільйонів глядачів.
Візит Патріарха тривав 10 днів – з 27 липня по 5 серпня - протягом яких він відвідав Київ, Крим, Донецьку, Рівненську, Волинську та Тернопільську області і очолив святкові богослужіння у трьох лаврах України.

У Києві б’ють на сполох?
Заступник голови Верховної Ради України Микола Томенко переконаний, що під час візиту Патріарха Московського і всієї Русі Кирила розпочалася реалізація сценарію повного підпорядкування українського православ’я Московському патріархату:
“Під час візиту була апробована концепція нової ідеологічної доктрини Росії, яка визначила за ідеальний варіант повне підпорядкування православ’я російській православній церкві”.
Він зауважив, що вже сьогодні фахівці говорять про те, що оточення Патріарха Кирила в той чи інший спосіб висловлювало незадоволення не лише існуванням Української православної церкви Київського патріархату, але і занадто існуючою незалежністю УПЦ МП в цілому, та деяких представників вищого керівництва Української православної церкви Московського патріархату, зокрема.
“Тому з першого дня візиту пропагувалася ідея необхідності спільності спадщини Київської Русі, а під кінець і готовність, всупереч Конституції України, отримати подвійне громадянство”, - сказав Микола Томенко.
На його думку, відповідна заява Патріарха Кирила не є випадковою і її можна розглядати як апробацію сценарію, згідно з яким, Патріарх Московський і всієї Русі може стати одночасно і Патріархом Київським та всієї України: “Таким чином передбачається суміщення посад особою, що керуватиме Українською православною церквою, що знаходиться в системі координат Московського патріархату. Тому за певних обставин може відбутися ліквідація посади Предстоятеля УПЦ МП, та буде об’єднання цих двох посад”.

Експерти передбачають, що УПЦ МП та УПЦ КП замисляться
Одним із важливих позитивних наслідків візиту Патріарха Московського і всієї Русі Кирила став початок діалогу між Українською православною церквою Московського патріархату та Українською православною церквою Київського патріархату.
Таку думку на прес-конференції висловив директор Інституту Горшеніна Кость Бондаренко.
За його інформацією, після візиту патріарха Кирила “пожвавішали переговори між представниками вищого духовенства” УПЦ МП і УПЦ КП. “Це вже позитивний момент. Принаймні почався діалог. Якщо ще рік тому він був узагалі неможливим, то сьогодні він розпочався”, - сказав експерт.
При цьому він звернув увагу, що діалог розпочався без посередництва будь-яких політичних сил. Церковні ієрархи, зазначив Кость Бонадренко, нарешті вирішили, що вони і самі між собою можуть якимось чином порозумітися. “Умовно кажучи, вулиця Мазепи і вулиця Пушкінська знайшли, яким чином можна розпочати активний діалог”, - додав він.
Крім того, вважає Кость Бондаренко, найближчим часом Предстоятель УПЦ КП спробує відігравати не просто помітну, а й важливу роль у процесах православної церкви в нашій державі. “Тим більше сьогодні з’явилася дуже велика кількість тих священнослужителів, ієрархів, при чому в усіх трьох православних церквах України, які говорять про необхідність створення єдиної Київської церкви. Не просто Української православної церкви, а саме Київської внаслідок об’єднання кількох церков”, - підкреслив експерт.
Заступник директора Агентства моделювання ситуацій Олексій Голобуцький, зі свого боку, зауважив, що “жодного позитиву для об’єднання України” у візиті патріарха Кирила він не бачить. Разом з тим, позитив, і достатньо вагомий, на його думку, полягає в іншому:
“Ми нарешті побачили обличчя православної російської церкви. Ми побачили, що сучасний вищий священик російської православної церкви – це типовий споживач сучасної культури і сучасної цивілізації. Він добре вдягнений, має добрий годинник і їздить на мотоциклі”.

Джерело: Бі-Бі-Сі

QR-код посилання на сторінку
Модуль не активізовано (module is not installed)

Останні новини

20:11
20-Лют-2024
Невідома Чернігівщина. Про забутий маєток Долинських у селі Пекарів та його господарів
Ще у недалекому 2017 році селищний голова Сосниці Андрій Портний (коли його обрали го
21:03
19-Лют-2024
СБУ повідомила про підозру архімандриту УПЦ (МП), який благословив гауляйтера Сальдо на фейковий референдум рф
Служба безпеки зібрала докази державної зради з боку екснастоятеля одного із соборів
20:15
18-Лют-2024
У Чернігові проведено круглий стіл до Дня Героїв Небесної Сотні
18 лютого в Музеї боротьби за відновлення незалежності України на Чернігівщині, який
16:03
18-Лют-2024
Данія передасть Україні всю свою артиллерію
Премʼєр-міністр Данії Метте Фредеріксен на Мюнхенській безпековій конференції оголоси
17:29
17-Лют-2024
Авдіївка: Наші воїни займають позиції на другому рубежі оборони
«Прикриваючи організований вихід наших підрозділів з Авдіївки, артилерія ОСУВ “Таврія
22:20
16-Лют-2024
У межах міста Авдіївка тривають важкі бої
Ситуація в Авдіївці станом на 21:00 16 лютого 2024 року
У межах міста Авдіївка
20:19
16-Лют-2024
Повторної русифікації не буде — аналітики пояснили фінальну версію закону про нацменшини

В Україні завершилася епопея із законом про національні меншини, від якого залежит

21:20
15-Лют-2024
Аліна Акуленко. Новела. Розстріляний ліс
—Як же я синам скажу? Що я його не вберіг? — якби Омелян умів плакати, то заплакав би
21:07
15-Лют-2024
На Херсонщині російські окупанти закатували до смерті Степана Подольчака, настоятеля храму ПЦУ в Каланчаку
Російські загарбники закатували до смерті 59-річного Степана Подольчака, настоятеля х
22:47
14-Лют-2024
Далекобійні снаряди GLSDB для HIMARS уже в Україні
Ця система була замовлена для ЗСУ за програмою USAI урядом США. І саме ЗСУ мали стати
Усі новини