реклама партнерів:
Головна » Чернігів: презентація Національної книги пам’яті жертв Голодомору

Чернігів: презентація Національної книги пам’яті жертв Голодомору


Коментарі: 0 ПОДІЇ

Допомога проекту Європейської України - благодійний внесок
ваша підтримка важлива для незалежного видання
стань патроном
6 серпня 2009 р. у приміщенні Чернігівської державної обласної універсальної наукової бібліотеки ім. В. Г. Короленка відбулася презентація Національної книги пам’яті жертв Голодомору 1932 – 1933 років в Україні.
На презентації виступили заступник начальника управління з питань внутрішньої політики та зв’язків з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації Юрій Музика, керівник творчої групи з підготовки Чернігівського обласного тому Національної книги пам’яті жертв Голодомору, декан історичного факультету Чернігівського державного педагогічного університету ім. Т. Г. Шевченка, професор Олександр Коваленко, член Асоціації дослідників Голодоморів в Україні, доцент Чернігівського державного педагогічного університету ім. Т. Г. Шевченка Тамара Демченко, представник Українського інституту національної пам’яті у Чернігівській області Сергій Бутко і директор Чернігівської державної обласної універсальної наукової бібліотеки ім. В. Г. Короленка Петро Грищенко. Вони презентували всі 19 томів Національної книги пам’яті жертв Голодомору, розповіли про роботу над Чернігівським обласним томом та про заходи, здійснені в рамках увічнення пам’яті жертв Голодомору в області.
На заході були присутні члени творчої групи з підготовки Чернігівського обласного тому Національної книги пам’яті жертв Голодомору, представники обласної державної адміністрації, працівники музейних, бібліотечних та архівних установ області, краєзнавці та журналісти.
У своєму виступі та інтерв’ю для обласного телебачення Сергій Бутко акцентував на значимості видання Національної книги пам’яті жертв Голодомору 1932–1933 років в Україні. Від імені Українського інституту національної пам’яті він висловив щиру подяку редакційній колегії, співробітникам обласного державного архіву, краєзнавцям, державним службовцям і посадовим особам місцевого самоврядування, усім, хто долучився до творення Національної книги пам’яті жертв Голодомору 1932-1933 років в Україні, за неоціненну працю та внесок у справу відновлення та збереження національної пам’яті Українського народу. Представник Українського інституту національної пам’яті у Чернігівській області розповів про Всеукраїнську акцію «Людяність у нелюдяний час», організовану Українським інститут національної пам’яті. Вона покликана виявити та належно вшанувати пам’ять про осіб, що допомагали виживати у роки Голодомору та чинили опір геноцидній політиці.
Сергій Бутко наголосив, що Національна книга пам’яті жертв Голодомору 1932-1933 років в Україні – це також і неспростовний юридичний доказ геноцидної природи Голодомору. 25 травня 2009 року Служба безпеки України порушила кримінальну справу за фактом здійснення геноциду в Україні у 1932-1933 роках. Український інститут національної пам’яті висловлює сподівання, що внаслідок цього Голодоморові буде надано відповідну юридичну оцінку.

Джерело: "Європейська Україна".







Модуль не активізовано (module is not installed)

Останні новини

12:18
20-Груд-2024
Московською ракетою пошкоджено в Києві унікальну пам’ятку національного значення — Миколаївський костел
Вранці 20 грудня внаслідок чергової російської ракетної атаки в Києві пошкоджено унік
17:01
18-Груд-2024
Соратники з Чернігівщини про В’ячеслава Чорновола
«Над Україною нависає зловісна двоголова тінь російського імперіалізму, який тільки й
20:30
15-Груд-2024
Армія Північної Кореї здійснила масовану атаку позицій ЗСУ біля міста Суджа
14 грудня вперше в історії армія Північної Кореї здійснила масовану атаку позиції ЗС
19:19
14-Груд-2024
Європейський суд з прав людини про заборону носіння георгіївської стрічки в Україні
12 грудня 2024 року Європейський суд з прав людини (ЄСПЛ) ухвалив рішення у справі «Б
20:28
13-Груд-2024
Війна за війну
Як тільки «перестануть стріляти», незалежно від того буде це тимчасова заморозка чи с
22:35
12-Груд-2024
Європейська "дипломатична вісімка"
Європейська "дипломатична вісімка" - новий неформальний майданчик співробітництва між
Усі новини