реклама партнерів:
Головна » 2009 » Серпень » 10 » УПЦ КП і експерти критично оцінили результати візиту Московського Патріарха Кирила в Україну

УПЦ КП і експерти критично оцінили результати візиту Московського Патріарха Кирила в Україну


2009 » Серпень » 10
Автор: Черняков
Коментарі: 9
Переглядів: 1596
Церква та суспільство


Назвавши приїзд першоєрарха РПЦ суто політичним, Київський Патріархат тим не менш бачить позитивні моменти і сподівається на початок діалогу щодо подолання церковного розколу.
Експерти, у свою чергу, заявляють, що в Україну привезли не проповідь про Христа, а політичний секонд-хенд.
Владика Євстратій (Зоря) 8 серпня під час прес-конференції в агентстві УНІАН нагадав, що відбулися попередні оцінки і прогнози щодо політичного характеру візиту – прагнення інтеграції України в Росію. Для підтвердження цієї тези єпископ УПЦ КП звернувся до слів протодиякона Андрія Кураєва, який у пресі наголосив, що одним із завдань візиту є вплив на українську суспільну думку – через слово Патріарха – у контексті майбутніх виборів. «Протодиякон Андрій Кураєв є неофіційним речником РПЦ, який говорить те, що Патріарху говорити не з руки», – підкреслює владика.
Оцінуючи висвітлення візиту першоєрарха РПЦ, єпископ Євстратій наголосив, що інформація була збалансованою, тому завдяки свободі слова люди могли бачити події такими, якими вони були. Хоча деякі ЗМІ показували перебування Патріарха Кирила тільки у яскравих тонах. Відповідаючи на запитання кореспондента РІСУ Миколи Малухи, владика Євстратій погодився, що поважний гість не був готовий спілкуватися з українським суспільством без певної підготовки та кореляції запитань. «Ми знаємо як давалося інтерв’ю Патріарха Кирила українським ЗМІ в Москві, як готувався ефір на «Інтері» – усі питання були жорстко прописані, – продовжує речник УПЦ КП. – В умовах свободи, дуже тяжко говорити і працювати тим, хто звик до так званої «сувенірної» демократії».
Оголошуючи позицію УПЦ КП, єпископ Євстратій зазначив, що відмова зустрітися представників РПЦ, УПЦ з представниками Київського Патріархату – не є остаточним рішенням. Тоді кореспондент РІСУ попросив владику прокоментувати слова архиєпископа Білоцерквоського і Богуславського Митрофана (Юрчука): «На сьогоднішній день можна зустрітися тільки з тим, хто представляє собою певну канонічну структуру. На жаль, Київський Патріархат не має канонічного статусу». На що керівник інформаційно-видавничого відділу УПЦ КП відповів: «Хто хоче, той шукає можливості, а хто ні – виправдань. За нашим бажанням стоїть воля Божа».
Також кореспондент РІСУ попросив прокоментувати слова голови Держкомнацрелігій Юрія Решетнікова про наявність неофіційного діалогу між УПЦ і УПЦ КП стосовно подолання розколу, посилаючись на власні джерела комітету. «Я не знаю звідки в нього інформація, – відповів представник Київського Патріархату, зазначивши невиваженість заяв голови Держкомнацрелігій. – Контакти неофіційні безперечно є. Наприклад, збирається Всеукраїнська рада Церков і релігійних організацій. Що ми будемо тікати від архиєпископа Митрофана, чи він буде від нас?»
Історик Олександр Палій у додаток критично оцінив політику профільного комітету і Кабміну, зазначивши про сприяння інтересам Московської Патріархії. «Фактично вони сьогодні пропонують консервувати цей розкол», – підкреслив експерт.
У цілому Київський Патріархат бачить позитивні зміни у ставленні Предстоятеля РПЦ до церковного розколу. Зокрема, УПЦ КП посилається на озвучені слова Патріарха Кирила про те, що «не може перемогти тільки одна позиція, потрібен діалог» і «розкол є реакцією на неправильну церковну політику Москви». «Сподіваємося діалог відбудеться: якщо не з РПЦ, то, принаймні, з УПЦ», – підсумував речник УПЦ КП.
Аналізуючи хід візиту голови РПЦ, єпископ Євстратій висловив занепокоєння щодо усунення митрополита Володимира на задній план. «З виступів Патріарха про «мою паству» складалося враження ніби Митрополит Володимир (Сабодан) не є главою Церкви, а такий собі місцеблюститель», – підкреслив він.
Загалом, УПЦ КП висловлюють свої побоювання відносно обмеження самостійності в управлінні УПЦ. «Ми маємо неофіційні, проте достовірні відомості, що під час засідання Синоду РПЦ обговорювалася можливість запровадження механізму консультацій УПЦ з РПЦ, – пояснив владика. – Наприклад, у призначенні єпископів УПЦ».
На фоні тих тез і дій, що були зроблені Патріархом Кирилом, для УПЦ КП і українського народу більше сприймається Митрополит Володимир, пояснив єпископ Євстратій. «Він не говорить про підпорядкування Москві, а про необхідність пошуку порозуміння. – пояснює керівник інформаційно-видавничого відділу УПК КП. – І ми це цінуємо».
Характеризуючи розмову Патріарха Кирила і Президента РФ Дмітрія Медвєдєва за підсумками візиту в Україну, владикою було згадано про радянську традицію звітності духовних осіб в першу чергу перед спеціальними службами, а потім перед церковною владою.
Негативно оцінили результати візиту інші учасники прес-конференції. Секретар Ради Національної спілки письменників Михайло Слабошпицький заявив, що Патріарх замість проповіді привіз політичний секонд-хенд. «Я бачив мирського чоловіка, політика, гоголівського ревізора, який хотів нас переконати у єдності навколо Росії», – продовжив він.
А О. Палій критично висловився щодо покладання квітів до пам’ятника жертв Голодомору, ніби про особливу позицію Патріарха, яка різниця із офіційною позицією Кремля. «Якщо б він не відвідав пам’ятник – то був всесвітній скандал», – стверджує історик.

Джерело: РІСУ

QR-код посилання на сторінку
Скористайтеся програмою для сканування штрих-кодів на телефоні.


Коментарі

avatar
8 Юрій Рівне • 21:18, 10-Сер-2009
Ки рило брехливий кадебіст, який служить не Богу, а Путіну з Медведевом та іхнім імперським зазіханням щодо Украіни. Москальським попам треба не паства а іі гроші. Розкольниками е москалі, які ще в часи Киівськоі Русі незаконно відкололись від Киівськоі митрополіі, та незаконно рукопоклали свого самозванця митрополита, а потім ще й купили Патріархію. А націоналісти це ті які люблять нарід та Украіну, та захищають іі від москало-жидівськоі напасті
avatar
7 Гой • 20:51, 10-Сер-2009
Собрать бы всех пастырей и вернуть на обетованную оптом!
avatar
6 Viko • 20:51, 10-Сер-2009
Цікево чи представники релігійних громад скаржаться між собою за право власності на Храм Гроба Господня? cry
avatar
5 Jl • 20:50, 10-Сер-2009
Не знал, что "мессия" с докладом к Медведеву должен ходить.
avatar
4 Санько • 20:46, 10-Сер-2009
"політичний секонд-хенд" - це більше підходить для кишенькових попів вашого презіка, всі бачили що односельчани юща визнають Патріархом Кирила!!! Бо їх пращури не були розкольниками...
avatar
3 донвик • 20:45, 10-Сер-2009
Гундяєв емісар путінофашизма,злий кацап на службі комуносатанистського режиму імперіі devil devil З часів Христа Імперія ,в той час Римська,є ворог істиних христіан..... к стати-Кірюша а склько ВРЕМЯ!!!????
avatar
2 Черняков • 20:32, 10-Сер-2009
Відповідь - Genrih
"Патриарх Кирилл - мессия?". Боже, збав український народ від такого месії.
avatar
1 Genrih • 20:23, 10-Сер-2009
Визит патриарха показал, кто раскалывает православие и нищит Украинский народ. Министр Луценко по приказу Тимошенко призвал жителей запада саботировать визит Патриарха в прямом телевидении. Президент отказал в безопасности Кирилла в Украине. Вопрос: а кто правит государством? И люди это поняли. Очень жаль, что в СМИ есть такие же правители…за4,5года правления раскольников( припомощи США) население Украины сократилось на 2,5милл.человек
Патриарх Кирилл - мессия, который объединит всемирное православие, которое дало человечеству: Евангелие и христианство. Потом начались расколы папа римский организовал крестовые походы, и пролилось очень много крови православных христиан. Люди прислушайтесь к словам божьим через патриарха Кирилла, ибо Боже не простит греха... одумайтесь и повернитесь лицом к Богу? Раскольники покайтесь и поклонитесь божественной мессии Кириллу, который будет молиться и просить бога о прощении раскольников. Во имя отца, православных Кирилла, раскольники покайтесь. Те, которые себя причисляют к националистам, не любят Украину и народ, всячески стремятся натравить людей друг на друга и ведут покорных им в ад. Кирилл призывает всех к единению к свету божественной истины
avatar

Останні новини

17:53
19-Лют-2020
ІНФОРМАЦІЙНІ МАТЕРІАЛИ ДО ДНЯ ГЕРОЇВ НЕБЕСНОЇ СОТНІ
20 лютого в Україні щорічно відзначають День Героїв Небесної Сотні згідно з Указом Пр
11:31
19-Лют-2020
Заходи з вшанування Героїв Небесної Сотні у Чернігові
20 лютого, у четвер, у Чернігові відбудуться заходи з вшанування Героїв Небесної сотн
17:51
18-Лют-2020
18 лютого народився американський історик, політолог, журналіст, дослідник Голодомору в Україні Джеймс МЕЙС
1952, 18 лютого – в Оклахомі (США) народився Джеймс Ернест Мейс, американський істори
17:02
18-Лют-2020
9,5 мільйонів українців отримуватимуть якісні адміністративні послуги завдяки підтримці Програми «U-LEAD з Європою»
9,5 мільйонів українців, переважно мешканці об’єднаних громад та малих міст, почнуть
08:46
18-Лют-2020
Збройні формування Російської Федерації перейшли в наступ на Донбасі
Сьогодні, зранку 18 лютого збройні формування Російської Федерації атакували позиції
16:58
16-Лют-2020
На Чернігівщині промосковські тітушки напали на священика Православної церкви України
Напад тітушок на священника ПЦУ о . Леонтія Пустовойта стався біля ґанку церкви у сел
15:35
16-Лют-2020
Відкритий лист від Героя України Леоніда Яковишина
Відкритий лист Президенту України Володимиру Зеленському, Прем’єр-міністру України Ол
15:32
16-Лют-2020
Нагороджені міжнародною медаллю Івана Мазепи
Почесною нагородою Міжнародної літературно-мистецької Академії України – міжнародною
14:55
15-Лют-2020
Російські силовики в Азовському морі затримали човен з чотирма українцями
У західній частині Азовського моря російські силовики затримали маломірне судно з чот
21:02
14-Лют-2020
Весняної повені не буде вперше за 120 років
За інформацією Укргідрометцентру, у зв’язку із нетиповим для України осінньо-зимовим
Усі новини