реклама партнерів:
Головна » Членство України в НАТО сприяло б виведенню Чорноморського флоту Росії з Криму - експерт

Членство України в НАТО сприяло б виведенню Чорноморського флоту Росії з Криму - експерт


Коментарі: 0 ЄВРОІНТЕҐРАЦІЯ

Допомога проекту Європейської України - благодійний внесок
ваша підтримка важлива для незалежного видання
стань патроном
Директор Інституту зовнішньої політики Дипломатичної академії при Міністерстві закордонних справ України Григорій ПЕРЕПЕЛИЦЯ вважає, що членство України в НАТО сприяло б виведенню Чорноморського флоту РФ з території України в 2017 році.
Як передає кореспондент УНІАН, про це він сказав сьогодні на прес-конференції в Києві.
“Об’єктивними умовами, які будуть сприяти виведенню ЧФ, - це набуття Україною членства в НАТО”, - підкреслив він, додавши, що тоді ця проблема стане не двосторонньою, а міжнародною, і Росія буде змушена виконувати положення цієї угоди.
Експерт зазначив, що з наближенням до 2017 року проблема з виведенням ЧФ РФ з території України стає головною проблемою національної безпеки України. “Якщо Україна заявить не пізніше, ніж за рік до 2017 року, про припинення дії угоди про статус та умови перебування ЧФ, то тоді ЧФ не буде мати жодних юридичних підстав для перебування після 2017 року. Якщо ж Україна погодиться на продовження терміну перебування ЧФ, то тоді автоматично ця угода пролонгується ще на 5 років”, - сказав він.
Г.ПЕРЕПЕЛИЦЯ відзначив, що Росія хоче продовжити перебування ЧФ в Криму після 2017 року і сподівається, що в Україні до влади прийде проросійський лідер і це стане можливим. “Серед наших кандидатів у Президенти вже є заяви і готовність пролонгувати перебування ЧФ РФ на території України. Фактично це є здача національних інтересів України”, - сказав Г.ПЕРЕПЕЛИЦЯ.
Експерт вважає, що Україні вже зараз треба думати над питаннями виведення ЧФ в 2017 році.
“Якщо ми подивимось, скільки Радянський Союз, а потім Росія виводили свої війська з території Центральної Європи, то це зайняло приблизно 3 роки. Звичайно, кораблі можна вивести дуже швидко, але залишається матеріально-технічна база, берегова структура, житловий фонд посадового складу ЧФ. Це буде давати підстави, що в разі, якщо Росія і погодиться на виведення ЧФ, то на це запросять приблизно 5 чи 10 років. Тому цю проблему треба вирішувати вже сьогодні, розробляти план-графік, щоб із закінченням 2017 року російський флот перебазувався на територію Росії”, - сказав він.
Крім того, експерт вважає, що необхідно запровадити програму соціально-економічного розвитку Севастополя.
“Севастополь це вже не стільки військово-морська база. Якщо подивитись на присутність кораблів, то вона скоротилася більш ніж наполовину. Кораблі старіють, їх ріжуть на брухт, а новими кораблями не поповнюється, оскільки Україна має право вето на приписку нових кораблів на заміну старим”, - сказав Г.ПЕРЕПЕЛИЦЯ.
За його словами, фактично сьогодні тільки 10% населення Севастополя не задіяно на ЧФ. “Отже, має бути запроваджена реальна соціально-економічна програма розвитку Севастополя”, - додав він.
Експерт також зазначив, що Севастополь є дійсно знаменитим історичним містом, яке може бути Меккою для туристів. Крім того, зазначив експерт, ЧФ РФ в Севастополі має близько 170 причальних стінок, а це вже готовий торгівельний порт, який може приносити великі валютні надходження для України.

Джерело: УНІАН







Модуль не активізовано (module is not installed)

Останні новини

11:19
22-Груд-2024
Круглий стіл у Чернігові до 87-річчя від дня народження В’ячеслава Чорновола
21 грудня у Чернігові, в Музеї боротьби за відновлення незалежності України на Черніг
12:18
20-Груд-2024
Московською ракетою пошкоджено в Києві унікальну пам’ятку національного значення — Миколаївський костел
Вранці 20 грудня внаслідок чергової російської ракетної атаки в Києві пошкоджено унік
17:01
18-Груд-2024
Соратники з Чернігівщини про В’ячеслава Чорновола
«Над Україною нависає зловісна двоголова тінь російського імперіалізму, який тільки й
20:30
15-Груд-2024
Армія Північної Кореї здійснила масовану атаку позицій ЗСУ біля міста Суджа
14 грудня вперше в історії армія Північної Кореї здійснила масовану атаку позиції ЗС
19:19
14-Груд-2024
Європейський суд з прав людини про заборону носіння георгіївської стрічки в Україні
12 грудня 2024 року Європейський суд з прав людини (ЄСПЛ) ухвалив рішення у справі «Б
20:28
13-Груд-2024
Війна за війну
Як тільки «перестануть стріляти», незалежно від того буде це тимчасова заморозка чи с
Усі новини