реклама партнерів:
Головна » Російський Медведєв звинуватив українського Ющенка в "безпрецедентній для всього пострадянського простору провокації" і чекає відповіді…

Російський Медведєв звинуватив українського Ющенка в "безпрецедентній для всього пострадянського простору провокації" і чекає відповіді…


Коментарі: 0 ПОЛІТИКУМ

Допомога проекту Європейської України - благодійний внесок
ваша підтримка важлива для незалежного видання
стань патроном
Президент Росії Дмитро Медведєв надіслав Президенту України Віктору Ющенку послання.
Заява розміщена на офіційному сайті президента Росії. Подаємо її текст без перекладу - російською мовою.
Надаємо також відповідь українських політиків на звернення Медведєва.

В послании Президента России Дмитрия Медведева Президенту Украины Виктору Ющенко, в частности, отмечается:
«Проблемы в двустороннем сотрудничестве, конечно, существовали и ранее. Это было естественно для ситуации после распада Советского Союза, когда пришлось обустраивать отношения между двумя суверенными государствами. Однако то, что мы наблюдаем в годы Вашего президентства, нельзя воспринимать иначе, как отход украинской стороны от принципов дружбы и партнёрства с Россией, закреплённых в Договоре 1997 года. Я уже писал Вам об этом в ноябре прошлого года, но ситуация не только не выправляется, а, напротив, деградирует.
Приведу лишь некоторые примеры, которые характеризуют положение дел, сложившееся в результате целенаправленных действий Вашей администрации.
Негативный общественный резонанс вызвала антироссийская позиция Украины в связи с варварским нападением режима Саакашвили на Южную Осетию. Спустя год после тех трагических событий вновь остро встаёт вопрос о том, что мирных жителей и российских миротворцев в Цхинвале убивали из украинского оружия. Те в Киеве, кто поставлял вооружения грузинской армии и, кстати, не намерен прекращать делать это и сейчас, полностью разделяют с Тбилиси ответственность за совершенные преступления.
Политическое руководство Украины, игнорируя мнение граждан своей страны – не говоря уже об известной Вам позиции России, – упрямо продолжает курс на вступление в НАТО. Причём в качестве «аргумента» используются намёки на «российскую угрозу» безопасности Украины, которой, как Вы прекрасно знаете, нет и быть не может. К сожалению, логическим продолжением такой деструктивной линии являются непрекращающиеся попытки осложнить практическую деятельность Черноморского флота России – в нарушение основополагающих соглашений между нашими странами о принципах его базирования на территории Украины.
Наряду с этим складывается впечатление, что в Киеве последовательно добиваются разрыва сложившихся экономических связей с Россией, в первую очередь в области энергетики. В результате под угрозу поставлено стабильное использование нашими странами фактически единой газотранспортной системы, обеспечивающей энергетическую безопасность России, Украины, многих европейских государств.
Несмотря на наши многочисленные обращения на различных уровнях, практически ничего не сделано для того, чтобы прекратить нарушение имущественных прав российских инвесторов на Украине. Всё это существенно подрывает некогда прочный экономический фундамент двустороннего партнёрства.
Российско-украинские отношения подвергаются испытаниям и в результате взятой Вашей администрацией линии на пересмотр общей истории, героизацию нацистских пособников, возвеличивание роли радикал-националистов, навязывание международному сообществу националистически окрашенных трактовок массового голода в СССР 1932–1933 годов как «геноцида украинского народа». Продолжается вытеснение русского языка из общественной жизни, науки, образования, культуры, средств массовой информации, судопроизводства.
В этом контексте обращает на себя внимание пагубная практика вмешательства государственной власти Украины в дела православной церкви. Вряд ли можно назвать благоприятными условия, которые искусственно создавались накануне, да и во время недавнего пастырского визита на Украину Патриарха Московского и всея Руси Кирилла. На этом фоне особое удовлетворение вызывает та искренняя и широкая поддержка единства православия, которая была проявлена украинцами, приветствовавшими Патриарха.
Среди препон, которые подконтрольные Вам службы изобретают для воспрепятствования позитивному развитию российско-украинских отношений, стала беспрецедентная для всего постсоветского пространства провокация: требование отзыва из Украины двух наших дипломатических представителей без каких-либо на то оснований. В этом выпаде – кстати, совершённом также накануне визита Патриарха, – видна суть подхода нынешней украинской власти к отношениям с Россией. Естественно, мы не оставили этот недружественный шаг без ответа.
Хотел бы проинформировать Вас, что в условиях антироссийского курса украинского руководства мной принято решение отложить приезд на Украину нашего нового посла. Конкретные сроки будут определены позже с учётом реального развития российско-украинских отношений.
Для России украинцы испокон веков были и остаются не просто соседями, а братским народом, к которому мы всегда будем питать самые добрые чувства, с которым нас роднит общая история, культура и религия, объединяют тесное экономическое сотрудничество, прочные родственные, человеческие связи.
Убеждён, что руководство России и Украины обязано дорожить этим добрососедством, этим богатством, являющимся к тому же общим конкурентным преимуществом в глобализирующемся мире. Задача ответственных государственных деятелей состоит в том, чтобы не поддаваться искушению поссорить наши народы ради чьих бы то ни было геополитических проектов или политической карьеры, а всячески беречь дружбу украинцев и россиян, укреплять фундамент сотрудничества к обоюдной выгоде и в интересах процветания наших стран. Недопустимо подвергать многовековые отношения тяжким испытаниям в угоду сиюминутной конъюнктуре, внушая подрастающим поколениям взаимное недоброжелательство, играя на националистических комплексах.
В России надеются, что новое политическое руководство Украины будет готово выстраивать между нашими странами такие отношения, которые будут на деле отвечать подлинным чаяниям наших народов, интересам укрепления европейской безопасности».

Джерело: офіційний сайт Президента Росії

Заява Медведєва - закид не Ющенку, а всій Україні
Росія прагне не тільки зміни Президента України, але й курсу Української держави.
Про це заявила в інтерв’ю УНІАН народний депутат України Ольга ГЕРАСИМ’ЮК (фракція НУ-НС), коментуючи сьогоднішнє звернення Президента Російської Федерації Дмитра МЕДВЕДЄВА.
За її словами, йдеться про “системну технологію, спрямовану саме на зміну курсу нашої держави”. “Звичайно, - сказала депутат, - що для Росії Президент України Віктор ЮЩЕНКО біль номер один, та все таки Кремль більше непокоїть, і саме проти цього спрямований їх удар перед президентськими виборами в Україні - демократичність влади в Україні, якій дано початки в 2004 році”.
О.ГЕРАСИМ’ЮК зазначила, що “один з кандидатів у Президенти України заявив, що в разі його обрання він всі питання швиденько познімає”. При цьому вона додала, що Президенту Росії Д.МЕДВЕДЄВУ “не варто повторювати помилки попередника і двічі наперед вітати того, кого в Росії підтримують, бо, як показує історія, часом трапляються збої в такій тактиці”.
О.ГЕРАСИМ’ЮК вважає, що можна спостерігати “системне невдоволення з боку Росії стосовно незалежницької державницької позиції України”. За її словами, для Росії демократична самостійна Україна, яка “просувається до Європи”, є перешкодою “при побудові новітньої російської імперії”. Тому, додала вона, російською стороною категорично не сприймається все, що стосується “нашої історії, нашої культури”, зокрема, і “засудження злочинів колишніх страшних режимів”.
О.ГЕРАСИМ’ЮК наголосила, що напередодні 18-ї річниці незалежності України “нас не може не хвилювати тон, форма і зміст звернення Президента Росії”. Вона додала, що “не може не бути відзначена неадекватність запропонованої мови, її агресія та істеричне нагнітання ситуації”, що негативно вплине на відносини України та Росії.
О.ГЕРАСИМ’ЮК вважає, що це звернення має стати сигналом для “консолідації національно-демократичних здорових сил і формування політичної сили, яка буде підтримана суспільством і об’єднає його незалежно від мови спілкування, оскільки йдеться про незалежність держави”.

Народний депутат, лідер Української народної партії Юрій КОСТЕНКО назвав „цинічною” сьогоднішню заяву російського Президента Дмитра МЕДВЕДЄВА про антиросійський курс керівництва України.
Повідомляють у прес-службі УНП.
Лідер УНП вважає, що висилання російських дипломатів є „лише приводом для цієї заяви”. Реальними ж причинами, на думку Ю.КОСТЕНКА, є дві: „турбота про російський інтерес та відбір потенційних кандидатів у Президенти: виходячи з реакції на заяву, Росія обиратиме того, кого буде підтримувати на виборах”.
„Сьогоднішня заява стоїть в одному ряду із вкрай заполітизованим візитом Патріарха Московського КИРИЛА, заявами щодо нібито незаконної торгівлі Україною зброєю з Грузією, щодо російських інтересів до української ГТС, щодо свого бачення історичної справедливості у питаннях голодомору, Івана Мазепи, і є ще одним кроком у спланованій політиці РФ по відношенню до України”, - вважає Ю.КОСТЕНКО.
Водночас Ю.КОСТЕНКО зауважив, що „попри нечуване нахабство „дружнього сусіда”, українські парламентарії не зможуть забути про вузько партійні інтереси і об’єднатися навколо захисту національного інтересу”. „В українській політиці головна політична барикада пролягає між тими, хто хоче, щоб українська політика базувалась на національному інтересі, і тими, хто прагне, щоб політика незалежної України продовжувала обслуговувати економічні та геополітичні інтереси Росії”, - підкреслив лідер УНП.

Народний депутат України Ірина ГЕРАЩЕНКО розцінює сьогоднішнє звернення Президента Росії Дмитра МЕДВЕДЄВА не лише як закид Президенту України Віктору ЮЩЕНКУ, а як закид незалежності України, зроблений напередодні її 18-ї річниці.
Також депутат заявила, це звернення Д.МЕДВЕДЄВА є втручанням у внутрішню політику України.
“Ця заява є прямим втручанням у внутрішню політику України, тому що вона стосується не лише двосторонніх українсько-російських відносин, а й тих питань, які є виключно внутрішніми питаннями України, зокрема, питань зовнішньої політики”, - сказала вона.
“Хотілося б нагадати шановним російським владноможцям, що Україну до НАТО веде Президент ЮЩЕНКО не згідно зі своєю власною волею, а згідно з законами України, які було прийнято 2003 року за активної участі Партії регіонів, яку сьогодні очолює пан ЯНУКОВИЧ, і за часів спікерства ЛИТВИНА”, - додала І.ГЕРАЩЕНКО.
Вона вважає звернення Президента РФ несправедливим, оскільки В.ЮЩЕНКО з перших днів свого президентства продемонстрував, що стратегічні відносини з Росією є пріоритетом для України, і що для нього це набагато важливіше, ніж власні амбіції і емоції.
І.ГЕРАЩЕНКО нагадала, що свій перший візит В.ЮЩЕНКО на другий день після інавгурації здійснив саме до Москви. Крім того, за словами І.ГЕРАЩЕНКО, за ініціативою українського Президента було створено комісію ЮЩЕНКО-ПУТІН, робота якої “забуксувала” не з вини української сторони.
“Звичайно, така недалекоглядна і недружня політика російського керівництва - це абсолютний повтор помилок 2004 року, який призведе до тих самих результатів, тому що українське суспільство довело, що воно не терпить зовнішнього втручання в президентські вибори, і ці заяви насправді зашкодять прокремлівським кандидатам, які вже сьогодні починають підспівувати своїм зовнішнім адвокатам”, - зазначила депутат.
“Якщо візит Патріарха КИРИЛА, можливо, і додав голосів ЯНУКОВИЧУ, який переслідував його по п’ятах і супроводжував більше, ніж деякі духовні особи, то, звичайно, такі заяви не додадуть улюбленицю Москви”, - додала депутат.
І.ГЕРАЩЕНКО також зазначила, що звернення Президента Росії є дуже серйозним викликом для українсько-російських відносин, який треба розцінювати як закид українському народу і державі. Тому, вважає депутат, сьогодні було б дуже важливо, аби Президент, прем’єр-міністр і спікер продемонстрували спільну позицію щодо цього звернення.
“Президент, прем’єр, спікер і всі майбутні учасники президентської кампанії мають продемонструвати, що для них пріоритетом номер один є незалежність України, а в зовнішній політиці - стратегічність розвитку українсько-російських відносин, але відносин партнерства, а не позиції меншого брата і меншовартості”, - сказала вона.
На думку депутата, якщо деякі кандидати в Президенти вже сьогодні будуть демонструвати своє підспівування і адвокатську позицію по відношенню до Росії, то це насправді не додасть їм як претендентам на президентське крісло.
І.ГЕРАЩЕНКО зазначила, що як в українського, так і в російського суспільства викликає подив, чому за півтора роки президентства Д.МЕДВЕДЄВА не було жодної повноцінної зустрічі, хоча українська сторона неодноразово запрошувала Президента Росії відвідати Україну. “Мабуть, було б логічніше, якби ті питання, які турбують і Україну, і Росію, обговорювалися на двосторонніх зустрічах, зокрема, в комісії ЮЩЕНКО-МЕДВЕДЕВ, яка не працює не з вини української сторони”, - додала депутат.

Джерело: УНІАН







Модуль не активізовано (module is not installed)

Останні новини

11:19
22-Груд-2024
Круглий стіл у Чернігові до 87-річчя від дня народження В’ячеслава Чорновола
21 грудня у Чернігові, в Музеї боротьби за відновлення незалежності України на Черніг
12:18
20-Груд-2024
Московською ракетою пошкоджено в Києві унікальну пам’ятку національного значення — Миколаївський костел
Вранці 20 грудня внаслідок чергової російської ракетної атаки в Києві пошкоджено унік
17:01
18-Груд-2024
Соратники з Чернігівщини про В’ячеслава Чорновола
«Над Україною нависає зловісна двоголова тінь російського імперіалізму, який тільки й
20:30
15-Груд-2024
Армія Північної Кореї здійснила масовану атаку позицій ЗСУ біля міста Суджа
14 грудня вперше в історії армія Північної Кореї здійснила масовану атаку позиції ЗС
19:19
14-Груд-2024
Європейський суд з прав людини про заборону носіння георгіївської стрічки в Україні
12 грудня 2024 року Європейський суд з прав людини (ЄСПЛ) ухвалив рішення у справі «Б
20:28
13-Груд-2024
Війна за війну
Як тільки «перестануть стріляти», незалежно від того буде це тимчасова заморозка чи с
Усі новини