реклама партнерів:
Головна » 2009 » Серпень » 13 » Конфлікт зі встановленням пам’ятника Мазепі у Полтаві вирішився

Конфлікт зі встановленням пам’ятника Мазепі у Полтаві вирішився


2009 » Серпень » 13
Автор: Черняков
Коментарі: 8
Переглядів: 1545
ЛЮДИНА. ОСОБИСТІСТЬ


У конфлікті зі встановленням у Полтаві пам'ятника гетьманові Іванові Мазепі намітилася розв'язка: його встановлять у вересні, 19-21 числа (з нагоди дня смерті Мазепи).
Про це 12 серпня заявив на прес-конференції народний депутат від НУ-НС, керівник обласної "Просвіти" Микола Кульчинський із посиланням на результати своєї зустрічі з міським головою Полтави Андрієм Матковським.
За його словами, вони вирішили, що "Просвіта" передасть місту вже виготовлений пам'ятник, а міська рада остаточно визначить, де його встановити.
Під час прес-інтернет-конференції Микола Кульчинський також прокоментував останні події навколо україно-російських відносин:
Прокоментуйте, будь ласка, заяву Президента Росії Дмитра Медвєдєва, зроблену ним у своєму зверненні.
Очевидно, що простежується низка акцій, які проводить наш сусід - Російська Федерація, з тим, щоб повернути Україну в своє коло впливу. Більше того - перетворити Україну на маріонеткову державу, поставити маріонеткового президента, маріонетковий уряд. Це і заява Медвєдєва, і питання по призначенню посла, і приїзд патріарха Кирила, який безумовно був не релігійним актом, а політичним. Але ця колонізаторська політика ні до чого не призведе – Україна залишиться Україною. Цей шлях - незворотний. А відносини можуть погіршитися.
Розкажіть, будь-ласка, про вашу зустріч з мером Полтави з приводу пам’ятника Мазепі.
Отже, відбулася зустріч з міським головою Андрієм Матковським. Була дуже довга розмова. Внаслідок цієї розмови були зняті взаємні непорозуміння, взаємні звинувачення з обох сторін, і ми вийшли на конструктивний рівень вирішення проблеми встановлення пам’ятника Мазепі у Полтаві. Можу вам передати слова міського голови, дослівно не запам’ятав, але звучать вони так: «Треба, щоб пам’ятник мав достойне місце і щоб він прикрашав Полтаву, щоб Полтава пишалася цим пам’ятником». Усі питання, які були порушені у моєму відкритому листі, знялися. Ми знайшли порозуміння…. Одним словом закінчилось тим, що ми маємо абсолютне сприяння всіх структур міськвиконкому. Це - чітка, не двозначна, тверда позиція.
То де ж все таки місце встановлення пам’ятника?
- Щодо пам’ятника та його місця встановлення. Є варіант на Соборному майдані, але це все ще у процесі. Можливо, і в якійсь іншій частині міста. Декілька варіантів розглядається, але там багато питань, пов’язаних з комунікаціями. Тому конкретно говорити про це поки що не будемо.
Миколо Георгійовичу, то все ж таки пам’ятник буде один чи два? Яка доля пам’ятника, запланованого містом?
- Пам’ятник буде один. Про це ми з мером домовилися. Це було просто непорозуміння, пов’язане з відсутністю у міськвиконкомі документів про замовника. Але зараз вже чітко зрозуміло, що замовником є не обласна державна адміністрація, а «Просвіта». Зараз обговорюються моменти монтажу пам’ятника та фінансова сторона опоряджувальних робіт.
Скажіть, будь-ласка, коли орієнтовно відкриється пам’ятник?
За моїми підрахунками, 19 вересня, за іншими підрахунками - 21 за старим стилем - у день смерті гетьмана. Тобто до 21 вересня пам’ятник вже має стояти на своєму місці.
Як українська спільнота та народні депутати оцінили ситуацію, що відбувалася у Полтаві?
Була відповідна реакція нашої фракції, яка доручила мені тоді підготувати текст для виступу, і я його зробив. Через те реакція з нашої фракції була негативна і різка. Були різні пропозиції, про які я зараз не хочу говорити. Але я вирішив цю реакцію пом’якшити, зустрівшись з Андрієм Матковським, адже треба шанувати міську громаду і міську владу, бо без них все одно нічого не вирішиться.
Цей пам’ятник буде цілодобово охоронятися?
Ми будемо мати рішення сесії. Справа у тому, що всі пам’ятники повинні охоронятися. Прикладом є пам’ятник Івану Котляревському, на якому було знищено унікальний барельєф. При цьому розслідування так і не визначило, хто це зробив і навіщо. І такі факти вандалізму можуть повторитися щодо будь-якого іншого пам’ятника. Тому, на мою думку, всі ці унікальні споруди повинні цілодобово контролюватися відеокамерами та правоохоронними органами.
Чи є надія на те, що наш парламент колись запрацює? За яких умов парламент може працювати?
Щодо цього питання у мене є глибокий песимізм. Я думаю, що після президентських виборів цей парламент має бути розпущений, бо він не запрацює. Але це залежить від того, хто виграє вибори. Для Президента, який захоче реформувати країну, як це робить Віктор Ющенко, даний парламент буде колосальним гальмуванням. Але якщо прийде президент, який є вторинним у своїй свідомості і нічого не розуміє в українському майбутньому та сучасному, який дотримується тих же колоніальних міфів, то при такому Президентові парламент буде збережений і виконуватиме якусь свою деструктивну функцію.
Отдайте собранные деньги в детский дом, больше пользы будет, чем памятник предателю и совратителю... А ще краще, допоможіть діткам адресно, щоправда це не язиком молоти, а щось зробити треба. На можливі закиди відповідаю: особисто я щомісяця перераховую зі своєї скромної зарплати кілька десятків гривень в допомогу діткам, які її потребують. На пам’ятник псевдогерою не здав ні копійки і мені через це не соромно...
Справді, у мене в цьому місяці проблема. До мене звернулася жінка і просить 2 тис. грн. А у мене витрати цього місяця були особливо великі (не особисті, а суспільні). Я їй відмовив. У цьому для мене є проблема, бо я вибрав інші пріоритети. Але прийде час, я і їй допоможу. А про все інше… там, зрадник… про це вже не хочеться й говорити.
Якщо Ви мали зустріч з Матковським, то скажіть, які ваші враження від зустрічі з цією людиною? Це правда, що його у Полтаві називають Откат Откатович Напополам? Вам не здається, що пам’ятник Мазепі саме тому і не хоче Матковський у Полтаві, що Ви йому половину зібраних грошей не віддали?
Я не знаю як його називають, та й розкидатися прізвиськами б не хотів. Враження у мене від зустрічі абсолютно позитивні. Є сприяння. У моєму віці я вже давно перестав обзивати людей. Людина на стільки складна… Щоб не брати гріх на душу. Однозначних людей немає. Кожна людина, навіть найпростіша - дуже складна. У неї стільки почуттів, почувань, про які ми навіть не підозрюємо. Зі словами треба поводитися дуже обережно. Слово може вбити і піднести. Загалом, хочу вам сказати, що я помудрішав...

Джерело: ІА "Новини Полтавщини"

QR-код посилання на сторінку
Скористайтеся програмою для сканування штрих-кодів на телефоні.


Коментарі

avatar
8 Катря • 00:26, 14-Сер-2009
Сором в Україні встановлювати пам'ятники якимось біснуватим петрам І та повіям катеринам П, про більшовицьких катюг нічого й говорити. Не зважаймо на кремлівських наполеончиків.
Кожен народ плекає пам'ять про своїх видатних синів та дочок, увіковічнює їхні імена в назвах вулиць, установ, міст.
Слава Богу, що пам'ятник Івану Степановичу Мазепі буде
встановлено в Полтаві.
avatar
7 Староста • 00:13, 14-Сер-2009
Історія все ставить на свої місця. Справедливість повернулася до України обличчям. А Олега і Читача варто було б загнати на Соловки. Але ми - демократична країна. Тому нехай тявкають - караван йтиме далі.
avatar
6 МАЗЕПИНЕЦЬ • 20:36, 13-Сер-2009
Мазепа- один з найкраших, ми всі хто правдиво любить Україну повинні знати всю првду про кращих синів нашого славного народу!!!
avatar
5 Черняков • 20:32, 13-Сер-2009
Відповідь - oleg
Скільки б не пищали манкурти - в Полтаві все одно буде памятник українському гетьману Івану Мазепі
avatar
4 eduard stranadko • 20:32, 13-Сер-2009
На мій погляд кращого місця для пам’ятника Мазепі у Полтаві немає, ніж на місці пам’ятника Леніну. Там і місце достойне і вигляд у контурі вони мають майже однакові. Останнє є важливим - коли вибирали місце для пам’ятника Леніну архітектори робили контур у натуральний розмір, приміряли на різні місця та фотографували. А тоді, скажу вам, працювали професіонали у Полтаві.
avatar
3 читач • 20:31, 13-Сер-2009
Поляку Мазепі разом зі шведами , не зважаючи на велику чисельну перевагу так і не вдалося за два місяця облоги захопити і знищити Полтаву, як це вони робили з іншими містами. Полтавці мужньо захищали своє місто і захистили його від
запроданця Мазепи, який хотів віддати Україну польскому королю в обмін на титул графа Полоцького та Вітебського. Шкода,що такої сміливості не хватило меру Полтави. Мазепа жертвував на церкви, та Бога не обманеш, після втечі з-під Полтави помер він страшною смертю- воші заїли.
avatar
2 oleg • 20:27, 13-Сер-2009
только дебил может гордиться таким памятником, это позор для любого города и для любой страны, только при ющенко могут установить памятник предателю
avatar
1 глас народа • 20:24, 13-Сер-2009
Нарешті і в Полтаві прозріли! Вітаємо! Мабуть перестали гнати самогон!
avatar

Останні новини

18:04
27-Січ-2020
Бійка у Харкові: п’ята колона піднімає голову
Сьогодні, 27 січня, в Харкові вперше за останні кілька років підняли голову захисники
20:50
26-Січ-2020
У чернігівській "Просвіті" - лекція про Крути
25 січня у приміщенні Чернігівського обласного об’єднання Всеукраїнського Товариства
20:25
26-Січ-2020
Знову втрати на російсько-українському фронті: 2 військових загинули і 2 травмовано
Упродовж поточної доби збройні формування Російської Федерації 12 разів порушили режи
14:39
26-Січ-2020
Ярослав Качинський: Росія атакує там, де бачить слабке місце - як у Криму і на Донбасі
Лідер правлячої партії Польщі "Право і справедливість" Ярослав Качинський заявив, що
18:13
24-Січ-2020
Константинополь не визнає титулів єпископів московського патріархату в Україні
У щорічному виданні Константинопольської церкви Українська православна церква названа
11:09
24-Січ-2020
У Чернігові СБУ викрила антиукраїнського Інтернет-агітатора
Чернігівське Управління СБУ викрило та припинило діяльність місцевого жителя, який по
12:50
23-Січ-2020
Посли миру – лауреати Міжнародної літературної премії миру за 2020 рік
Міжнародний Центр «Незалежне посольство миротворців» (Німеччина, голова міжнародного
12:45
23-Січ-2020
Названі лауреати премії ім. Якова Гальчевського
За багаторічною традицією, яка була започаткована у 1995 році, громадський комітет Вс
12:22
23-Січ-2020
Нагороджені міжнародною медаллю Івана Мазепи за 2020 рік
Почесною нагородою Міжнародної літературно-мистецької Академії України – міжнародною
21:47
22-Січ-2020
У Чернігові відкрили виставку про українську армію доби Української революції 1917-1921 років
З нагоди Дня Соборності в Чернігівському обласному молодіжному центрі відбулося відкр
Усі новини