реклама партнерів:
Головна » ДП “Чернігівторф”: пошуки виходу з кризи

ДП “Чернігівторф”: пошуки виходу з кризи


Коментарі: 0 ЕКОНОМІКА

Допомога проекту Європейської України - благодійний внесок
ваша підтримка важлива для незалежного видання
стань патроном
Два місяці тому на нараді, проведеній заступником голови облдержадміністрації Наталією Білоус, розглядалися перспективи розвитку ДП "Чернігівторф” та проблеми, пов’язані з передачею відомчого житла Смолинського торфозаводу на баланс сільської ради.
За підсумками наради Наталія Білоус підписала доручення, яким визначалися першочергові завдання для поліпшення становища на підприємстві. Чи виконане це доручення і як змінилася ситуація з того часу, з’ясовували учасники наради під головуванням Наталії Білоус 13 серпня.
Як зазначила заступник голови облдержадміністрації, така посилена увага до ДП “Чернігівторф” викликана численними проблемами, що існують на підприємстві: заборгованість із заробітної плати перевищує 455 тисяч гривень, борги по податках і зборах до цільових фондів – 6 мільйонів гривень, сума непокритих збитків за 5 місяців поточного року сягнула 700 тисяч гривень. Аналіз платоспроможності та ліквідності свідчить про дуже високу вірогідність банкрутства підприємства. Погіршились і виробничі показники: видобуто 16,5 тисяч тонн фрезерного палива проти 19,5 тисяч тонн за той же період минулого року, вироблено 4 тисячі тонн торфобрикету на паливо проти 5,3 тисяч тонн у 2008-му.
Проте керівництво “Чернігівторфу” налаштоване більш оптимістично.
В.о. директора підприємства Сергій Вітренко поінформував, що попри зростання суми заборгованості, в кращий бік змінився відсоток виплаченого: підприємство забезпечило 77% виплати заробітної плати та 70% платежів до бюджету (відповідні минулорічні цифри трохи перевищували 40%). Тобто позитивні зрушення в ДП “Чернігівторф” намітилися.
Не пощастило торфовиробникам цього року з погодою – за весь сезон видалося тільки 10 днів, придатних для видобутку торфу. А звідси і зниження виробничих показників.
Та при більш детальному аналізі ситуації з’ясувалося, що не всі можливості для поліпшення роботи підприємства використано. Передовсім, зауважила Наталія Білоус, недостатньою є поінформованість споживачів про вигідне співвідношення ціни та ефективності такого палива як торфобрикет, маркетингова служба підприємства має активніше пропагувати його продукцію не лише в області, а й за її межами. Не сподіваючись лише на місцеві бюджети, варто пропонувати продукцію населенню. Тим більше, що пільги й субсидії на тверде паливо зараз надаються готівкою. “Час дефіцитів вже минув. Тому не покупець повинен йти до вас, а ви до нього”, – підкреслила заступник голови облдержадміністрації.
На заваді передачі житла від Смолинського торфозаводу на баланс сільської ради стоять не лише об’єктивні причини (відсутність вільних коштів, терміни підготовки відповідної документації тощо), а й певна інертність керівництва заводу, яке не приділило належної уваги проблемі, сподіваючись, що вона вирішиться сама по собі. Тому, зазначалося на нараді, слід не чекати розвитку подій, а активно на нього впливати.
Обласна державна адміністрація, запевнила Наталія Білоус, і надалі триматиме ситуацію в ДП “Чернігівторф” під суворим контролем, адже від неї залежить не лише доля двох торфозаводів області та людей, які там працюють, а й виконання програми енергозбереження та забезпечення області альтернативними видами палива.

Джерело: Управління у справах преси та інформації облдержадміністрації







Модуль не активізовано (module is not installed)

Останні новини

22:00
21-Лис-2024
Перейменування вулиць на Харківщині: проміняють Олександра Олеся на Затишну
Малоданилівська громада вирішила перейменувати три топоніми, що були раніше затвердже
19:50
21-Лис-2024
До Дня Гідності та Свободи
День Гідності та Свободи відзначають щорічно 21 листопада згідно з Указом Президента
18:46
21-Лис-2024
18 загиблих, 33 поранених: результати удару по командному пункту ЗС Росії в Курській області
Серед поранених троє військовослужбовців КНДР. Більшість постраждалих – офіцери Півде
18:09
21-Лис-2024
Російсько-українська війна є конфліктом з глобальними наслідками
Те що російсько-українська війна є конфліктом з глобальними наслідками було ясно з 20
21:15
20-Лис-2024
У Чернігові проведено круглий стіл до Дня Гідності і Свободи
20 листопада в Музеї боротьби за відновлення незалежності України на Чернігівщині про
20:40
20-Лис-2024
Україна вперше вдарила британськими крилаті ракетами по території росії
Це сталося наступного дня після того, як Україна використала поставлені Заходом ATACM
Усі новини